Tunahan Kuzu (DENK) verlaat de Tweede Kamer na verkiezingen
DEN HAAG (ANP) - DENK-Kamerlid Tunahan Kuzu verlaat na de verkiezingen in november de Tweede Kamer. Hij schrijft in een verklaring dat het nu is aan een "nieuwe generatie ervaren fantastische volksvertegenwoordigers om het vaandel over te nemen". Kuzu is voor de aankomende verkiezingen nog campagneleider, en daarna zal hij DENK "van raad en daad blijven voorzien op de achtergrond".
Kuzu kwam in 2012 voor het eerst in de Tweede Kamer voor de Partij van de Arbeid (PvdA). Voor die partij was hij daarvoor al vier jaar gemeenteraadslid in Rotterdam. Twee jaar later splitste hij zich samen met Selçuk Öztürk af van de PvdA vanwege een vertrouwenskwestie. Zij gingen verder als groep Kuzu/Öztürk, en vanuit daar werd in 2015 DENK geboren.
In maart 2020 droeg Kuzu onverwachts zijn DENK-leiderschap over aan Farid Azarkan. Later werd bekend dat dit plotselinge besluit te maken zou hebben met een affaire tussen Kuzu en een medewerkster van de partij. Het rommelde daarna binnen de partij tussen Kuzu, Öztürk en Azarkan, maar in mei 2020 verklaarden ze de strijdbijl te hebben begraven.
Zondag werd bekend dat Stephan van Baarle de nieuwe fractievoorzitter is van DENK, en in Kuzu's verklaring staat dat de Schiedamse wethouder Doğukan Ergin zijn "running-mate" wordt. "Van Baarle en Ergin zullen samen met de nieuwe generatie aspirant-Kamerleden naar mijn stellige overtuiging DENK verder uitbouwen om het verschil te maken voor groepen Nederlanders", aldus Kuzu.
Meer uit Politiek
GIETEN (ANP) - De provincie Drenthe en de gemeenten Aa en Hunze, Assen en Midden-Drenthe roepen op tot een "urgente en voortvarende aanpak" van schade door aardbevingen. Dat staat in een brief aan Jo-Annes de Bat, staatssecretaris van Klimaat en Groene Groei, waarover RTV Drenthe bericht.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft Forum voor Democratie-leider Lidewij de Vos opgeroepen zich in te zetten tegen antisemitisme binnen haar partij. "Ik doe een beroep op de partijleider, net zoals bij andere partijleiders, om aan het werk te gaan als er overduidelijk signalen zijn dat leden van je partij dingen doen of in het verleden deden die niet door de beugel kunnen."
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook het kabinet-Jetten wil een bekritiseerde wet tegen terrorisme permanent maken. Er geldt nu een tijdelijke wet waarmee mensen bijvoorbeeld een meldplicht of contactverbod opgelegd kunnen krijgen, ook zonder dat zij strafrechtelijk zijn veroordeeld voor terrorisme. Als er niets gebeurt, vervalt die wet per 1 maart volgend jaar.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten waar de opkomst het laagst was bij de gemeenteraadsverkiezingen, willen dit in de toekomst verbeteren. "Ondanks een kleine stijging ten opzichte van de vorige gemeenteraadsverkiezingen, is het jammer dat niet meer stemgerechtigden naar de stembus kwamen", zegt burgemeester Mark Buijs van Roosendaal. "Dat betekent: werk aan de winkel."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De zogenoemde 'pechgeneratie' van studenten die geen basisbeurs meer kregen en moesten lenen, krijgt vanaf volgend jaar 2000 euro als "tegemoetkoming". Dat zei onderwijsminister Rianne Letschert (D66) na afloop van de ministerraad.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) trekt een wetsvoorstel in dat de voorrang voor statushouders voor een sociale huurwoning zou schrappen. De bewindsvrouw werkt aan een alternatieve wet, die pas in werking treedt als er genoeg mogelijkheden zijn om statushouders aan een huis te helpen, schrijft ze in een Kamerbrief.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Tweede Kamerfractievoorzitters Lidewij de Vos van Forum voor Democratie en Stephan van Baarle van DENK zijn verkozen in de gemeenteraad van Rotterdam. Ze stonden als lijstduwer op de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen, maar kregen genoeg voorkeursstemmen voor een zetel. Ook oud-staatssecretaris Ingrid Coenradie (Leefbaar Rotterdam) kan op die manier in de Rotterdamse raad komen.
1 dag geleden