Tunahan Kuzu (DENK) verlaat de Tweede Kamer na verkiezingen
DEN HAAG (ANP) - DENK-Kamerlid Tunahan Kuzu verlaat na de verkiezingen in november de Tweede Kamer. Hij schrijft in een verklaring dat het nu is aan een "nieuwe generatie ervaren fantastische volksvertegenwoordigers om het vaandel over te nemen". Kuzu is voor de aankomende verkiezingen nog campagneleider, en daarna zal hij DENK "van raad en daad blijven voorzien op de achtergrond".
Kuzu kwam in 2012 voor het eerst in de Tweede Kamer voor de Partij van de Arbeid (PvdA). Voor die partij was hij daarvoor al vier jaar gemeenteraadslid in Rotterdam. Twee jaar later splitste hij zich samen met Selçuk Öztürk af van de PvdA vanwege een vertrouwenskwestie. Zij gingen verder als groep Kuzu/Öztürk, en vanuit daar werd in 2015 DENK geboren.
In maart 2020 droeg Kuzu onverwachts zijn DENK-leiderschap over aan Farid Azarkan. Later werd bekend dat dit plotselinge besluit te maken zou hebben met een affaire tussen Kuzu en een medewerkster van de partij. Het rommelde daarna binnen de partij tussen Kuzu, Öztürk en Azarkan, maar in mei 2020 verklaarden ze de strijdbijl te hebben begraven.
Zondag werd bekend dat Stephan van Baarle de nieuwe fractievoorzitter is van DENK, en in Kuzu's verklaring staat dat de Schiedamse wethouder Doğukan Ergin zijn "running-mate" wordt. "Van Baarle en Ergin zullen samen met de nieuwe generatie aspirant-Kamerleden naar mijn stellige overtuiging DENK verder uitbouwen om het verschil te maken voor groepen Nederlanders", aldus Kuzu.
Meer uit Politiek
EDE (ANP) - Verbreek de banden met het Amerikaanse softwarebedrijf Palantir, roept Volt-leider Laurens Dassen het kabinet op in een speech op een congres van zijn partij in Ede. Geld dat naar Palantir gaat, wil hij investeren in "Europese alternatieven".
7 uur geledenCARDIFF (ANP/AFP) - Labour heeft een groot verlies geleden bij de parlementsverkiezingen in Wales, waar het de politiek ruim een eeuw domineerde. De Senedd komt voor het eerst sinds zijn oprichting in 1999 onder controle te staan van een andere partij. De nationalistische Plaid Cymru is nu de grootste partij van Wales.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink wil de regels voor grenscontroles versoepelen. De Koninklijke Marechaussee gaat na september niet meer aan de grens controleren als het aan de CDA-minister ligt, maar gaat gebruikmaken van mobiele controles.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De situatie rond de uitbraak van het hantavirus op een Nederlands cruiseschip is "totaal niet te vergelijken" met hoe de coronapandemie zes jaar geleden begon. Dat heeft minister-president Rob Jetten (D66) benadrukt tijdens zijn persconferentie na de wekelijkse ministerraad. Het gaat ditmaal om een bekend virus, "waarvan we weten hoe we het moeten beheersen", zei de premier.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink is nog bezig met een wetsvoorstel om mensen die illegaal in Nederland verblijven, te kunnen straffen. Dat is onderdeel van drie maatregelen die hij snel wil invoeren om de niet aangenomen asielnoodmaatregelenwet te vervangen. Vrijdag is zijn voorstel voor het ongewenst verklaren van bepaalde mensen wel door de ministerraad gekomen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Alle mensen die aan boord waren van een KLM-vliegtuig uit Johannesburg, waarin een Nederlandse vrouw met het hantavirus kortstondig aanwezig was, worden in de gaten gehouden, zegt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid). "Die mensen zijn in beeld bij de GGD en daar is ook contact mee en er wordt gemonitord of er bij hen klachten ontstaan."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is "in principe" alleen verantwoordelijk voor de repatriëring van Nederlandse reizigers van het cruiseschip m/v Hondius, aldus minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA). "Maar we voelen wel degelijk de verantwoordelijkheid om ervoor te zorgen dat iedereen uiteindelijk ook veilig thuiskomt", voegt hij eraan toe.
1 dag geleden