Tunahan Kuzu (DENK) verlaat de Tweede Kamer na verkiezingen
DEN HAAG (ANP) - DENK-Kamerlid Tunahan Kuzu verlaat na de verkiezingen in november de Tweede Kamer. Hij schrijft in een verklaring dat het nu is aan een "nieuwe generatie ervaren fantastische volksvertegenwoordigers om het vaandel over te nemen". Kuzu is voor de aankomende verkiezingen nog campagneleider, en daarna zal hij DENK "van raad en daad blijven voorzien op de achtergrond".
Kuzu kwam in 2012 voor het eerst in de Tweede Kamer voor de Partij van de Arbeid (PvdA). Voor die partij was hij daarvoor al vier jaar gemeenteraadslid in Rotterdam. Twee jaar later splitste hij zich samen met Selçuk Öztürk af van de PvdA vanwege een vertrouwenskwestie. Zij gingen verder als groep Kuzu/Öztürk, en vanuit daar werd in 2015 DENK geboren.
In maart 2020 droeg Kuzu onverwachts zijn DENK-leiderschap over aan Farid Azarkan. Later werd bekend dat dit plotselinge besluit te maken zou hebben met een affaire tussen Kuzu en een medewerkster van de partij. Het rommelde daarna binnen de partij tussen Kuzu, Öztürk en Azarkan, maar in mei 2020 verklaarden ze de strijdbijl te hebben begraven.
Zondag werd bekend dat Stephan van Baarle de nieuwe fractievoorzitter is van DENK, en in Kuzu's verklaring staat dat de Schiedamse wethouder Doğukan Ergin zijn "running-mate" wordt. "Van Baarle en Ergin zullen samen met de nieuwe generatie aspirant-Kamerleden naar mijn stellige overtuiging DENK verder uitbouwen om het verschil te maken voor groepen Nederlanders", aldus Kuzu.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De overstap naar één landelijke doorstroomtoets voor alle basisschoolleerlingen in plaats van zes verschillende, kan niet worden gemaakt voor het schooljaar 2029-2030. Dat herhaalde demissionair staatssecretaris Koen Becking (VVD) donderdagavond in een Kamerdebat. Becking zei "bereid" te zijn om te kijken of dit sneller kan, maar gaf aan niet te weten hoe.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het eerste gesprek tussen informateur Rianne Letschert en de leiders van D66, CDA en VVD donderdag had een "goede sfeer". Dat vertelden Rob Jetten (D66) en Letschert na afloop van het onderhoud. De bijeenkomst was vooral bedoeld om kennis te maken met de nieuwe informateur en een agenda voor de komende dagen vast te stellen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oekraïne staat onder zware druk van de Verenigde Staten om tot een deal te komen met Rusland. De Amerikanen spraken daarover al met de Russen. Het is cruciaal dat er geen besluiten achter de rug om van Oekraïne worden genomen, laat demissionair premier Dick Schoof donderdag weten na een video-overleg met de Coalition of the Willing en president Volodymyr Zelensky van Oekraïne.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energieminister Sophie Hermans ziet nu geen mogelijkheden om de gaswinning in Warffum te beëindigen. Dat zegt ze in een debat over Groningen. Deze week sprak de Kamer opnieuw de wens uit om de gaswinning bij het Groningse dorp te stoppen; daar geeft de VVD-minister nu geen vervolg aan. "Dat kán ik niet uitvoeren, omdat ik daarmee buiten de wet ga," zegt Hermans.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Binnen het demissionaire kabinet speelt een hoog opgelopen conflict over mestregels en waterkwaliteit. BBB-minister Robert Tieman (Infrastructuur en Waterstaat) heeft tevergeefs geprobeerd zijn partijgenoot Femke Wiersma (Landbouw) te overtuigen om strengere mestregels in te voeren om de waterkwaliteit te verbeteren, bevestigen Haagse bronnen na berichtgeving van de NOS.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag is donderdag aan het eind van de middag het eerste overleg van de nieuwe informateur Rianne Letschert met de leiders van D66, CDA en VVD begonnen. De bijeenkomst is vooral bedoeld om de agenda voor de komende dagen vast te stellen. Letschert heeft tot eind januari om haar opdracht af te ronden.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet trekt 750.000 euro uit voor Holocausteducatie op middelbare scholen. Dat schrijven VVD-staatssecretarissen Judith Tielen (Jeugd), Jurgen Nobel (Participatie en Integratie) en Koen Becking (Funderend Onderwijs) en Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding Eddo Verdoner. Met het geld kunnen scholen bijvoorbeeld leerlingen meenemen naar musea of voorstellingen.
9 uur geleden