Tulsa trekt noodmaatregelen rond verkiezingsbijeenkomst Trump in
TULSA (ANP/AFP) - De Amerikaanse stad Tulsa heeft de noodmaatregelen ingetrokken die waren genomen in de aanloop naar de verkiezingsbijeenkomst van president Donald Trump. Die reageerde opgetogen op het nieuws en bedankte de burgemeester van de gemeente.
De plaatselijke autoriteiten hadden onder meer barricades opgeworpen op wegen rond het centrum. Ook moesten Trump-aanhangers vertrekken die soms al dagen stonden te wachten om de beste plaatsen te bemachtigen. Ze bevonden zich door het noodbevel van burgemeester G.T. Bynum in verboden gebied.
De burgemeester maakte vrijdag plots bekend dat hij te horen heeft gekregen dat de maatregelen niet meer nodig zijn. "Dus worden ze ingetrokken." In het oorspronkelijke noodbevel stond dat Bynum over informatie beschikte dat relschoppers naar zijn stad wilden komen om rond de verkiezingsbijeenkomst voor onrust te zorgen.
Veel plezier
Trump is blij dat de maatregelen komen te vervallen. "Ik sprak zojuist de zeer gerespecteerde burgemeester van Tulsa, G.T. Bynum, die me vertelde dat er vanavond of morgen geen avondklok geldt voor onze vele aanhangers", schreef hij op Twitter. "Veel plezier. En bedankt burgemeester Bynum."
De president houdt zaterdag in het BOK Center in de stad de eerste grote verkiezingsbijeenkomst in maanden. Er worden vele duizenden mensen verwacht. Critici vrezen dat het coronavirus om zich heen kan grijpen op zo'n drukke bijeenkomst, maar volgens het campagneteam van de president worden maatregelen genomen om dat te voorkomen.
Meer uit Buitenland
KYIV/MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne maken ondanks hun driedaagse staakt-het-vuren weer melding van vijandelijkheden. De Oekraïense krijgsmacht sprak over schermutselingen aan het front in de afgelopen 24 uur en zei dat Rusland zondag ook met duizenden drones aanvallen heeft uitgevoerd.
11 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben de gedeeltelijke opschorting van het associatieverdrag tussen de EU en Syrië ingetrokken. De handelsbeperkingen die de EU in 2011 invoerde, golden voor de invoer van een aantal Syrische producten, waaronder olie, aardolieproducten, goud, edelmetalen en diamanten. Maandag is daartoe besloten. Dit wordt gezien als een belangrijke stap in het herstel en de versterking van de bilaterale betrekkingen tussen de EU en Syrië.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft na de verkiezingsnederlaag van zijn partij beterschap beloofd. Hij erkende in een speech dat er onder kiezers frustratie leeft over de staat van het land, de politiek en hemzelf. "Ik weet dat er mensen zijn die aan me twijfelen. Ik moet hun ongelijk aantonen en dat ga ik doen", verklaarde hij in de speech, die wordt gezien als een poging om zijn premierschap te redden.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Uitbreiding is prioriteit voor de EU, zei Eurocommissaris Marta Kos (Uitbreiding) maandag voor het begin van een overleg tussen de EU-lidstaten en de landen van de Westelijke Balkan. "Ik heb een zeer duidelijke boodschap. Er is plaats voor alle Westelijke Balkanstaten in de Europese Unie." Het gaat om Albanië, Bosnië en Herzegovina, Kosovo, Montenegro, Noord-Macedonië en Servië.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Letland en Litouwen willen graag Amerikaanse troepen verwelkomen als die bijvoorbeeld uit Duitsland worden weggehaald. De Baltische landen staan er goed op in Washington, menen ze, en de regering van de Amerikaanse president Donald Trump wil voorbeeldige bondgenoten belonen.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Hongarije wil het eigen vetorecht binnen de Europese Unie niet meer inzetten als chantagemiddel. Dat maakte beoogd minister van Buitenlandse Zaken Anita Orbán duidelijk tijdens een hoorzitting in het parlement. Ze gaf aan dat haar land zich gaat inzetten om het vertrouwen terug te winnen van andere landen in de EU en de NAVO.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat het vredesvoorstel dat het land eerder deed aan de Verenigde Staten "legitiem en vrijgevig" was. Volgens Iran stellen de VS nog altijd onredelijke en eenzijdige eisen.
3 uur geleden