Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tulsa trekt noodmaatregelen rond verkiezingsbijeenkomst Trump in

Tulsa trekt noodmaatregelen rond verkiezingsbijeenkomst Trump in

TULSA (ANP/AFP) - De Amerikaanse stad Tulsa heeft de noodmaatregelen ingetrokken die waren genomen in de aanloop naar de verkiezingsbijeenkomst van president Donald Trump. Die reageerde opgetogen op het nieuws en bedankte de burgemeester van de gemeente.

De plaatselijke autoriteiten hadden onder meer barricades opgeworpen op wegen rond het centrum. Ook moesten Trump-aanhangers vertrekken die soms al dagen stonden te wachten om de beste plaatsen te bemachtigen. Ze bevonden zich door het noodbevel van burgemeester G.T. Bynum in verboden gebied.

De burgemeester maakte vrijdag plots bekend dat hij te horen heeft gekregen dat de maatregelen niet meer nodig zijn. "Dus worden ze ingetrokken." In het oorspronkelijke noodbevel stond dat Bynum over informatie beschikte dat relschoppers naar zijn stad wilden komen om rond de verkiezingsbijeenkomst voor onrust te zorgen.

Veel plezier

Trump is blij dat de maatregelen komen te vervallen. "Ik sprak zojuist de zeer gerespecteerde burgemeester van Tulsa, G.T. Bynum, die me vertelde dat er vanavond of morgen geen avondklok geldt voor onze vele aanhangers", schreef hij op Twitter. "Veel plezier. En bedankt burgemeester Bynum."

De president houdt zaterdag in het BOK Center in de stad de eerste grote verkiezingsbijeenkomst in maanden. Er worden vele duizenden mensen verwacht. Critici vrezen dat het coronavirus om zich heen kan grijpen op zo'n drukke bijeenkomst, maar volgens het campagneteam van de president worden maatregelen genomen om dat te voorkomen.

Meer uit Buitenland

Zelensky blijft aandringen op druk op Rusland

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky blijft aandringen op druk op Rusland. "Een nieuwe nacht heeft bewezen dat Rusland geen versoepeling van het mondiale beleid of opheffing van sancties verdient", verklaart hij na nieuwe fatale aanvallen.

9 minuten geleden
Frankrijk laat tanker van Russische schaduwvloot gaan na betaling

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse marine heeft de olietanker Deyna na bijna vier weken laten gaan. Het vaartuig behoort volgens Frankrijk tot de Russische schaduwvloot. Maar nu de eigenaar een boete heeft betaald, kan het schip doorvaren.

41 minuten geleden
Turkse arrestatiebevelen na onlineberichten over schietpartijen

ANKARA (ANP/AFP) - De Turkse politie heeft arrestatiebevelen voor 83 personen uitgevaardigd, omdat zij zich op sociale media op de verkeerde manier zouden hebben uitgelaten over twee dodelijke schietpartijen in het land. Het geweld vond dinsdag en woensdag plaats op scholen.

49 minuten geleden
Libanon weet niets van gesprek met Israëlische leiders

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese regering is niet op de hoogte van een gepland contact tussen Israëlische en Libanese leiders, zegt een functionaris tegen persbureau AFP en nieuwszender Al Jazeera. De Amerikaanse president Donald Trump schreef op Truth Social dat zo'n gesprek deze donderdag nog plaats zou vinden, maar Libanon zegt daar niet over te zijn geïnformeerd.

1 uur geleden
Aantal doden in Oekraïne door Russische aanvallen blijft oplopen

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Bij Russische aanvallen op Oekraïne zijn in de nacht van woensdag op donderdag minstens veertien mensen om het leven gekomen. Dat melden de lokale autoriteiten donderdag.

3 uur geleden
Trump: Israël en Libanon praten donderdag met elkaar

WASHINGTON (ANP/RTR) - Donderdag vinden gesprekken tussen Israël en Libanon plaats. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

4 uur geleden
VS doden opvarenden bij aanval op vermoedelijke drugsboot

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft drie "mannelijke drugsterroristen" gedood bij een aanval op een schip in de oostelijke Stille Oceaan. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.

5 uur geleden