Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tuinvogeltellers moeten extra letten op huismus

Tuinvogeltellers moeten extra letten op huismus

ZEIST (ANP) - Vogelbescherming Nederland roept tuinvogeltellers op om dit jaar extra te letten op de huismus. Vrijdag, zaterdag en zondag wordt de 21e Nationale Tuinvogeltelling gehouden. De huismus eindigt bijna altijd op de eerste plaats, maar eigenlijk gaat het helemaal niet zo goed met het bekende vogeltje, aldus Vogelbescherming Nederland.

Huismussen leven in groepen. Tijdens de tuinvogeltelling zien mensen dus altijd meer mussen tegelijkertijd. Dat zorgt voor een hoge score in de tuinvogeltelling, terwijl koolmezen, die alleen rondvliegen, in veel meer tuinen worden gezien, zegt stadsvogelkenner Tim Roeke. Mussen komen nog maar in ongeveer de helft van de tuinen voor. In Zuid-Holland en in de grote steden is het vogeltje al uit de top 10 verdwenen, merkt de Vogelbescherming.

De Nationale Tuinvogeltelling is de oudste en meest populaire natuurtelling van Nederland. De tuinvogeltelling behoort tot het Netwerk Immaterieel Erfgoed Nederland. Vorig jaar namen ongeveer 140.000 mensen een halfuurtje de tijd om vogels in de tuin of op het balkon te tellen. Vogelbescherming Nederland heeft een speciale app gemaakt waarmee vogels op naam kunnen worden gebracht. Vorig jaar zijn ruim twee miljoen vogels geteld. Na de mus werden de merel, de vink en de koolmees het meest gezien.

Meer uit Binnenland

Code oranje om ijzel uitgebreid, ook waarschuwing in Zuid-Holland

DE BILT (ANP) - Ook in Zuid-Holland kan het in de nacht van zondag op maandag glad worden door ijzel. Het KNMI heeft ook voor die provincie code oranje afgegeven, die vanaf 23.00 uur ingaat. Eerder werd die waarschuwing al afgegeven voor alle andere provincies, behalve Zeeland.

1 uur geleden
Maandagochtend geen bussen Qbuzz in noordelijke provincies

GRONINGEN (ANP) - In de provincies Groningen, Friesland en Drenthe rijden maandagochtend geen bussen van Qbuzz vanwege de verwachte gladheid. In Friesland blijven de bussen in elk geval tot 10.00 uur binnen, in Groningen en Drenthe tot zeker 12.00 uur. Op de Friese Waddeneilanden rijden de bussen wel.

2 uur geleden
Studenten Utrecht moeten maandag weer naar college

UTRECHT (ANP) - Studenten van de Universiteit Utrecht worden maandag weer in de collegezaal verwacht. Het onderwijs vindt dan weer op locatie plaats. Tentamens gaan ook door.

3 uur geleden
Schaatsers zakken door ijs bij Weesp, waarschuwing voor dun ijs

WEESP/MAARSSEN (ANP) - Bij Weesp zijn zondag meerdere mensen door het ijs gezakt. "We willen u waarschuwen: ga het ijs niet op!", waarschuwt de politie, die een helikopter heeft ingezet in het gebied bij de Weespersluiskade. Het is niet bekend hoe het gaat met de mensen die door het ijs zijn gezakt.

3 uur geleden
Weekverwachting: van koud naar zacht winterweer

HOUTEN (ANP) - Komende nacht geldt voor een groot deel van het land nog code oranje, maar het koude winterweer gaat langzaam plaatsmaken voor warmere periodes, verwacht Weeronline. In het zuiden kan komende week de temperatuur oplopen naar maxima van 9 of 10 graden.

3 uur geleden
Ga niet rijden als het niet nodig is, waarschuwt Rijkswaterstaat

UTRECHT (ANP) - Mensen zouden in de nacht van zondag op maandag en maandagochtend niet de weg op moeten gaan als dat niet nodig is. Met dat advies komt Rijkswaterstaat, nu het KNMI opnieuw met code oranje komt vanwege verwachte ijzel.

4 uur geleden
Lichaam vermiste jongen (8) uit Steenwijk gevonden

STEENWIJK (ANP) - In Steenwijk is het lichaam gevonden van de 8-jarige jongen die sinds zaterdagavond vermist was. Dat meldt de politie.

4 uur geleden