Tuinvogeltellers moeten extra letten op huismus
ZEIST (ANP) - Vogelbescherming Nederland roept tuinvogeltellers op om dit jaar extra te letten op de huismus. Vrijdag, zaterdag en zondag wordt de 21e Nationale Tuinvogeltelling gehouden. De huismus eindigt bijna altijd op de eerste plaats, maar eigenlijk gaat het helemaal niet zo goed met het bekende vogeltje, aldus Vogelbescherming Nederland.
Huismussen leven in groepen. Tijdens de tuinvogeltelling zien mensen dus altijd meer mussen tegelijkertijd. Dat zorgt voor een hoge score in de tuinvogeltelling, terwijl koolmezen, die alleen rondvliegen, in veel meer tuinen worden gezien, zegt stadsvogelkenner Tim Roeke. Mussen komen nog maar in ongeveer de helft van de tuinen voor. In Zuid-Holland en in de grote steden is het vogeltje al uit de top 10 verdwenen, merkt de Vogelbescherming.
De Nationale Tuinvogeltelling is de oudste en meest populaire natuurtelling van Nederland. De tuinvogeltelling behoort tot het Netwerk Immaterieel Erfgoed Nederland. Vorig jaar namen ongeveer 140.000 mensen een halfuurtje de tijd om vogels in de tuin of op het balkon te tellen. Vogelbescherming Nederland heeft een speciale app gemaakt waarmee vogels op naam kunnen worden gebracht. Vorig jaar zijn ruim twee miljoen vogels geteld. Na de mus werden de merel, de vink en de koolmees het meest gezien.
Meer uit Binnenland
APELDOORN (ANP) - De politie heeft bij een kleine extreemrechtse demonstratie in Apeldoorn vier betogers aangehouden. Drie van hen hadden fakkels afgestoken en een droeg gezichtsbedekking, laat een woordvoerder weten. Dat was in strijd met de voorwaarden voor het protest.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De kortste dag van het jaar is geweest. Vanaf nu worden de dagen langer en de nachten korter. Het wordt 's ochtends steeds iets vroeger licht en het wordt 's avonds steeds iets later donker.
28 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Camiel Jansen is de nieuwe Componist der Nederlanden. Dat is zondag bekendgemaakt in TivoliVredenburg Utrecht tijdens de viering van het 10-jarig bestaan van de titel. De 34-jarige Jansen is de zesde Componist der Nederlanden en volgt Anne-Maartje Lemereis op, die de afgelopen twee jaar ambassadeur was van het Nederlandse muziekleven.
39 minuten geledenZUIDOOST-POLEN (ANP) - Nederlands hoogste militair heeft vier dagen voor kerst opgetreden als 'postillon d'amour' voor twee uitgezonden militairen. Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim bezorgde hoogstpersoonlijk een romantische boodschap voor een luitenant die helpt het Poolse luchtruim te verdedigen. Eichelsheim kreeg het kaartje mee van diens vriendin, die in Bosniƫ dient.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De verdachte die zaterdag is opgepakt na een steekincident in Amsterdam is een 29-jarige Amsterdammer, meldt de politie zondag. In een appartementencomplex aan de Menadostraat (wijk Zeeburg) zijn zaterdagmiddag drie mensen neergestoken. Ze zijn naar het ziekenhuis gebracht en verkeren niet in levensgevaar.
2 uur geledenYSSELSTEYN (ANP) - Op een kalkoenenbedrijf in het Limburgse Ysselsteyn is vogelgriep vastgesteld. Alle circa 23.000 kalkoenen worden gedood om verdere verspreiding van het besmettelijke virus te voorkomen.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Jaarlijks kost het ruim 3 miljoen euro om bekladdingen en vernielingen op Nederlandse stations te herstellen. Dat becijfert spoorbeheerder ProRail. Er komen per jaar gemiddeld 4300 meldingen van vandalisme binnen. Het gaat dan om kapotte liften, ingegooide ruiten, bekladde muren, gesloopte wachtruimtes, kapotte prullenbakken en vernielde fietsenstallingen.
7 uur geleden