Tuinman zegt dat Defensie moet groeien naar zeker 100.000 mensen
HILVERSUM (ANP) - Defensie moet groeien naar zeker 100.000 mensen, zegt verantwoordelijk staatssecretaris Gijs Tuinman. Het is voor het eerst dat een bewindsman van het ministerie aangeeft hoe groot het moet worden.
"Ik zit nu op ongeveer 74.000 mensen, een middelgrote stad. Dat is best wat, maar ik moet snel groeien naar 100.000 man. Er moet zeker een kwart bij", zegt Tuinman zaterdagavond in het EO-televisieprogramma Dit is Tijs.
Een woordvoerder van de staatssecretaris zegt dat het precieze cijfer nog niet vastligt. Deze zomer komen alle krijgsmachtonderdelen met hun plannen en dan pas wordt duidelijk welke omvang de krijgsmacht zal krijgen.
Toenemende dreiging
Door de toenemende dreiging van onder meer Rusland heeft Defensie veel meer geld te besteden. Dit jaar bedraagt de begroting zo'n 22 miljard euro. Dat bedrag zal naar het zich laat aanzien de komende jaren verder stijgen.
Het werven van nieuw personeel is wel een probleem voor het departement. Bij het ministerie staan nog duizenden vacatures open. Het behouden van militairen is een probleem, maar ook het opleiden van nieuw personeel.
Het ministerie investeert de komende jaren structureel meer dan een kwart miljard euro extra in personeel. Dat gaat onder meer naar de arbeidsvoorwaarden en naar het opschalen van het vrijwillige dienjaar voor jongeren.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De aanpak van mensen met verward en onbegrepen gedrag is te versnipperd, klagen partijen van links tot rechts in de Kamer. In een debat over dat onderwerp vragen ze donderdag om coƶrdinatie, met name van de minister van Binnenlandse Zaken.
29 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) trekt het boetekleed aan, omdat hij "onhandig" heeft geopereerd bij het herstellen van de relatie met de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen UNRWA. "Er zijn dingen niet goed gegaan", erkende hij donderdag in de Tweede Kamer.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De veiligheid van het aanmeldcentrum in Ter Apel is vorig jaar verbeterd, maar blijft een punt van zorg. Dat stelt de Inspectie Justitie en Veiligheid in een evaluatie. Die vindt het positief dat de noodvoorzieningen niet zijn gebruikt, mensen niet meer in de recreatieruimte, wachtruimte of tijdelijke huisjes (Portakabins) slapen en dat het veiligheidsplan verder is uitgewerkt. Maar door het hoge aantal bewoners is de situatie "nog steeds kwetsbaar".
31 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De meeste partijen in de Zuid-Hollandse politiek hebben twijfels over de plannen die in zestien deelgebieden zijn gemaakt voor de aanpak van het landelijk gebied. Ze vragen zich af of de (Europese) doelen voor natuur, water, landbouw, stikstof en het klimaat zo wel gehaald kunnen worden. Ook is nog onduidelijk hoeveel geld het Rijk hiervoor wil uittrekken.
1 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Nu het aantal verkeersdoden verder is toegenomen, wijst Veilig Verkeer Nederland (VVN) op snelheid als "een van de grootste risicofactoren". Snelheid en snelheidsverschillen spelen "een doorslaggevende rol bij zowel het ontstaan als de ernst van ongevallen", benadrukt de organisatie. Die noemt het verlagen van snelheden "een van de belangrijkste maatregelen om levens te redden".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vorig jaar zijn in Nederland 759 mensen om het leven gekomen in het verkeer, 84 meer dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Vooral het aantal mannelijke verkeersslachtoffers nam toe, terwijl het aantal vrouwelijke doden daalde. Fietsers vormden opnieuw de grootste groep slachtoffers, gevolgd door inzittenden van personenauto's.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als gemeenten scanauto's laten rondrijden om te controleren of autobezitters hebben betaald voor een parkeerplek leidt dat tot veel onterecht opgelegde parkeerboetes. De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) schat na onderzoek dat meer dan 10 procent van de bekeuringen niet klopt. Dat zou neerkomen op ongeveer een half miljoen boetes per jaar, aldus de privacytoezichthouder.
5 uur geleden