Tuinman zegt dat Defensie moet groeien naar zeker 100.000 mensen
HILVERSUM (ANP) - Defensie moet groeien naar zeker 100.000 mensen, zegt verantwoordelijk staatssecretaris Gijs Tuinman. Het is voor het eerst dat een bewindsman van het ministerie aangeeft hoe groot het moet worden.
"Ik zit nu op ongeveer 74.000 mensen, een middelgrote stad. Dat is best wat, maar ik moet snel groeien naar 100.000 man. Er moet zeker een kwart bij", zegt Tuinman zaterdagavond in het EO-televisieprogramma Dit is Tijs.
Een woordvoerder van de staatssecretaris zegt dat het precieze cijfer nog niet vastligt. Deze zomer komen alle krijgsmachtonderdelen met hun plannen en dan pas wordt duidelijk welke omvang de krijgsmacht zal krijgen.
Toenemende dreiging
Door de toenemende dreiging van onder meer Rusland heeft Defensie veel meer geld te besteden. Dit jaar bedraagt de begroting zo'n 22 miljard euro. Dat bedrag zal naar het zich laat aanzien de komende jaren verder stijgen.
Het werven van nieuw personeel is wel een probleem voor het departement. Bij het ministerie staan nog duizenden vacatures open. Het behouden van militairen is een probleem, maar ook het opleiden van nieuw personeel.
Het ministerie investeert de komende jaren structureel meer dan een kwart miljard euro extra in personeel. Dat gaat onder meer naar de arbeidsvoorwaarden en naar het opschalen van het vrijwillige dienjaar voor jongeren.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen de uitspraak in een zaak over de moord op een Haagse garagehouder in 1992. Verdachte Ruben B. (71) werd eind maart vrijgesproken. De rechtbank zag ondanks "sterke aanwijzingen" voor zijn betrokkenheid te weinig bewijs voor een veroordeling.
41 minuten geledenKLAZIENAVEEN (ANP) - De politie heeft dinsdag een 50-jarige vrouw uit Emmen aangehouden in een onderzoek naar de dood van Ralf Meinema uit Klazienaveen. Dat meldt de politie. Meinema werd in maart 2017 dood in de kofferbak van zijn auto gevonden met hersenletsel.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks een verbod op plastic wegwerpbekers en verpakkingen gebruikt minder dan een kwart van de festivals herbruikbaar materiaal. Dat concludeert de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) na onderzoek. De ILT noemt de resultaten "teleurstellend".
3 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel sliepen in de nacht van maandag op dinsdag 2211 asielzoekers. Dat is ruim meer dan het maximumaantal van 2000.
3 uur geledenRITTHEM (ANP) - Bij de crash van een sportvliegtuig in Zeeland is één persoon om het leven gekomen. Dat meldt de veiligheidsregio. Het vliegtuig stortte neer tussen het dorp Ritthem en Middelburg.
4 uur geledenRITTHEM (ANP) - Bij het Zeeuwse dorp Ritthem is dinsdagmorgen een sportvliegtuig neergestort. Dat meldt de veiligheidsregio. Het vliegtuigje zou naast de snelweg A58 zijn gecrasht.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De SP wil dat mensen geen eigen risico meer moeten betalen voor medische hulp na seksueel geweld. Volgens Tweede Kamerlid Sarah Dobbe mogen kosten geen belemmering zijn om medische hulp te zoeken na een verkrachting.
11 uur geleden