Tuincentra hopen 'van ganser harte' open te kunnen blijven
DEN HAAG (ANP) - Tuincentra hopen "van ganser harte" open te kunnen blijven. Dat zegt Peter Paul Kleinbussink, directeur van tuincentra Intratuin, vooruitlopend op de coronapersconferentie van vrijdag. Kleinbussink waarschuwt ook dat het aantal mensen dat nog snel een kerstboom of kerstversiering wil gaan halen dit weekend misschien kan toenemen als het demissionair kabinet onverhoopt afkondigt dat niet-essentiƫle winkels zullen moeten sluiten.
"We hopen nog steeds dat we met de maatregelen die we vorig jaar hebben genomen open kunnen blijven. Alle draaiboeken liggen klaar, dat kan meteen ingevoerd worden", zegt Kleinbussink. Voorgaande coronamaatregelen in winkels betroffen onder meer verplicht winkelen met een karretje en een maximumaantal mensen per vierkante meter afhankelijk van de grootte van de winkel. Door de aangekondigde persconferentie komen de laatste paar dagen al iets meer klanten naar de Intratuin-winkels, ziet Kleinbussink. "We zien verhoogde aantallen klantbezoeken en aankopen."
Vanwege de hoge besmettingsaantallen heeft het demissionair kabinet de persconferentie naar voren gehaald van vrijdag 3 december naar vrijdag 26 november. Winkeliersvereniging INretail riep het kabinet al op "intelligente besluiten aan te kondigen die echt helpen om besmettingsbronnen aan te pakken" en zei dat paniek een slechte raadgever is. Volgens INretail maken winkels topprioriteit van veiligheid.
Lichte stijging
Intergamma, het moederbedrijf van bouwmarkten Gamma en Karwei, laat weten nog niet vooruit te willen lopen op eventuele nieuwe coronamaatregelen, maar voorbereid te zijn op alle scenario's. Alleen Gamma verkoopt kerstbomen, bij Karwei is kerstversiering te krijgen. Een woordvoerster van Intergamma zegt een lichte stijging te zien in de verkoop van kerstdecoratie ten opzichte van eerdere jaren. De kerstbomen worden op dit moment uitgereden bij Gamma, aldus de woordvoerster.
Door de coronapandemie kochten mensen vorig jaar al eerder kerstspullen en die trend zet door, zegt Kleinbussink. Mensen kopen vooral buitenverlichting dit jaar, zegt de Intratuindirecteur. "Alles is tegenwoordig van led en qua stroomverbruik minimaal", legt hij uit. "Het versieren van je boom of heg geeft een gezellige sfeer", aldus Kleinbussink.
Meer uit Financieel
DELFT (ANP) - De Nederlandse producent van quantumprocessors QuantWare heeft 152 miljoen euro opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Met het geld wil QuantWare een grote fabriek in Delft bouwen voor de productie van quantumprocessors. Onder andere de durfkapitaaltak van de Amerikaanse chipproducent Intel en overheidsinvesteringsfonds Invest-NL steken geld in de scale-up uit die Zuid-Hollandse plaats.
27 minuten geledenVELSEN-NOORD (ANP) - Milieudefensie-directeur Donald Pols gaat aan de slag bij Tata Steel Nederland. Hij moet daarom per direct stoppen bij de milieuclub.
48 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Cryptobeurs Coinbase is dinsdag een winnaar op de beurs in New York na aankondiging van een reorganisatie. Beleggers zetten het aandeel hoger omdat een streep door 14 procent van het personeelsbestand betekent dat de kosten bij het Amerikaanse bedrijf omlaag zullen gaan.
1 uur geledenMARANELLO (ANP/BELGA/BLOOMBERG) - De leveringen van sportwagenbouwer Ferrari zijn in het eerste kwartaal verstoord door de Iranoorlog. Normaal vinden Ferrari's gretig aftrek rond de Perzische Golf, maar de oorlog verhindert dit. Ferrari zegt dat het deze moeilijkheden wel kon pareren door meer auto's naar andere regio's te sturen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verpakkingsindustrie probeert mensen vanaf volgende week maandag met loterijen te verleiden om meer blikjes en flessen met statiegeld in te leveren. Ongeveer duizend inzamelpunten buiten supermarkten betalen uit via Tikkie en delen per 15 cent statiegeld een digitaal lot uit. Daarmee maken deelnemers kans op geldprijzen tot 400 euro, maakte de voor inzameling verantwoordelijke organisatie Verpact bekend.
2 uur geledenMILWAUKEE (ANP/BLOOMBERG) - De winst van motorfietsenfabrikant Harley-Davidson is afgelopen kwartaal gekelderd, omdat het Amerikaanse bedrijf de prijzen verlaagde om de verkoop aan te jagen en resterende voorraden weg te werken. Dankzij de inspanningen slaagde het bedrijf er wel in om de verkoopdaling van motorfietsen van vorig jaar om te buigen in een verkoopplus.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Olie- en gasconcern ExxonMobil heeft in Nederland meerdere jaren de pensioenen van oud-medewerkers te weinig verhoogd. Volgens de kantonrechter in Rotterdam handelde het Amerikaanse bedrijf daarmee in strijd met gemaakte afspraken en goed werkgeverschap.
3 uur geleden