Tuincentra hopen 'van ganser harte' open te kunnen blijven
DEN HAAG (ANP) - Tuincentra hopen "van ganser harte" open te kunnen blijven. Dat zegt Peter Paul Kleinbussink, directeur van tuincentra Intratuin, vooruitlopend op de coronapersconferentie van vrijdag. Kleinbussink waarschuwt ook dat het aantal mensen dat nog snel een kerstboom of kerstversiering wil gaan halen dit weekend misschien kan toenemen als het demissionair kabinet onverhoopt afkondigt dat niet-essentiële winkels zullen moeten sluiten.
"We hopen nog steeds dat we met de maatregelen die we vorig jaar hebben genomen open kunnen blijven. Alle draaiboeken liggen klaar, dat kan meteen ingevoerd worden", zegt Kleinbussink. Voorgaande coronamaatregelen in winkels betroffen onder meer verplicht winkelen met een karretje en een maximumaantal mensen per vierkante meter afhankelijk van de grootte van de winkel. Door de aangekondigde persconferentie komen de laatste paar dagen al iets meer klanten naar de Intratuin-winkels, ziet Kleinbussink. "We zien verhoogde aantallen klantbezoeken en aankopen."
Vanwege de hoge besmettingsaantallen heeft het demissionair kabinet de persconferentie naar voren gehaald van vrijdag 3 december naar vrijdag 26 november. Winkeliersvereniging INretail riep het kabinet al op "intelligente besluiten aan te kondigen die echt helpen om besmettingsbronnen aan te pakken" en zei dat paniek een slechte raadgever is. Volgens INretail maken winkels topprioriteit van veiligheid.
Lichte stijging
Intergamma, het moederbedrijf van bouwmarkten Gamma en Karwei, laat weten nog niet vooruit te willen lopen op eventuele nieuwe coronamaatregelen, maar voorbereid te zijn op alle scenario's. Alleen Gamma verkoopt kerstbomen, bij Karwei is kerstversiering te krijgen. Een woordvoerster van Intergamma zegt een lichte stijging te zien in de verkoop van kerstdecoratie ten opzichte van eerdere jaren. De kerstbomen worden op dit moment uitgereden bij Gamma, aldus de woordvoerster.
Door de coronapandemie kochten mensen vorig jaar al eerder kerstspullen en die trend zet door, zegt Kleinbussink. Mensen kopen vooral buitenverlichting dit jaar, zegt de Intratuindirecteur. "Alles is tegenwoordig van led en qua stroomverbruik minimaal", legt hij uit. "Het versieren van je boom of heg geeft een gezellige sfeer", aldus Kleinbussink.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Een brede coalitie van winkeliersverenigingen en horecabrancheorganisaties is verbolgen dat het kabinet niets doet aan de hoge brandstofaccijnzen en de accijnzen op alcohol zelfs verder verhoogt. De coalitie 'Steun onze Grensregio's' vindt dat het kabinet een verkeerde koers heeft gekozen met het voorgestelde maatregelenpakket naar aanleiding van de Iranoorlog. "Wij hopen dat de Tweede Kamer wel oog heeft voor de leefbaarheid in de grensregio's en voor de inwoners en ondernemers daar."
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Netbeheerders hoeven aanzienlijk minder in de uitbreiding van het elektriciteitsnet te investeren als het Rijk, provincies en gemeenten duidelijkere keuzes maken over het energiesysteem van de toekomst. Dat stelt de Autoriteit Consument & Markt. De ACM gaat daarover een brief sturen aan de minister van Klimaat en Groene Groei, waarin zij benadrukt dat politieke keuzes nodig zijn om onnodige kosten te voorkomen.
24 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Apple ging dinsdag licht omlaag op de beurzen in New York. De iPhone-maker kondigde aan dat Tim Cook vanaf september stopt als topman. Hij wordt dan vervangen door John Ternus, de huidige baas van de hardwaredivisie van Apple. Ternus, die in 2001 begon bij het techconcern, werd al gezien als een waarschijnlijke opvolger van Cook. Het aandeel daalde 0,5 procent.
1 uur geledenWEESP (ANP) - Geldmaat start een proef met biljetten van 100 euro in pinautomaten. Nu is 50 euro nog het hoogste biljet dat kan worden opgenomen. In 46 Geldmaatwinkels in grote steden en grootwinkelcentra komt het biljet in de loop van mei en juni beschikbaar. Dat maakte Geldmaat, het bedrijf dat het beheer en onderhoud van de automaten regelt voor de grote banken in Nederland, bekend.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Vier op de tien Nederlanders maken zich "ernstige zorgen" over het aantal migranten dat naar Nederland komt en het gebrek aan woningen, staat in een onderzoek van KPMG. Daarnaast maakt ruim de helft van de Nederlanders zich zorgen over de kosten van levensonderhoud. Honderdduizenden mensen (2 procent van de bevolking) kunnen financieel niet meer rondkomen. Een op de vier moet op de kleintjes letten om rond te kunnen komen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Apple heeft het kort geding gewonnen tegen de Nederlandse groothandel TTP Concept in Style over de verkoop van namaak-AirPods Pro. Dat heeft de voorzieningenrechter van de rechtbank in Den Haag dinsdag beslist.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie is bezig met het opstellen van richtlijnen voor lidstaten voor het geval er een tekort aan vliegtuigbrandstof komt. Dat zei Eurocommissaris Apostolos Tzitzikostas (Transport).
3 uur geleden