Tuincentra blij dat ze straks meer klanten mogen ontvangen
ZEIST (ANP) - De tuincentra zijn heel blij dat ze straks meer klanten mogen ontvangen. Tijdens de coronapersconferentie maandagavond werd duidelijk dat er vanaf volgende week meer mensen tegelijkertijd op afspraak kunnen winkelen. "We zien het als een stapje", zegt directeur Frank van der Heide van brancheorganisatie Tuinbranche Nederland.
Winkels mogen momenteel maximaal twee klanten per verdieping op afspraak ontvangen, mits die 1,5 meter afstand kunnen bewaren. Dat zag de branchevereniging toen nog niet echt zitten, al gingen sommige tuincentra wel op afspraak open. Vanaf volgende week wordt ook naar het vloeroppervlak gekeken. Per 25 vierkante meter mag een klant worden ontvangen, tot een maximum van vijftig klanten.
"Deze verruiming biedt perspectief, we zijn er wel mee geholpen", zegt Van der Heide. Toch heeft een klein tuincentrum al snel 3000 vierkante meter ruimte en een groot tuincentrum wel 20.000 vierkante meter. "We hebben dan inderdaad wel veel personeel rondlopen op een klant want mensen verwachten toch specialistische kennis van bijvoorbeeld kamerplanten, barbecues of een gazon", aldus de directeur van de branchevereniging. "Maar we gaan wel open, zo efficiënt mogelijk."
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Bij een steekpartij in een woning in de Laanzichtstraat in Rotterdam is een man zwaargewond geraakt. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het 38-jarige slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is sinds zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.
9 uur geledenDE WIJK (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) is zaterdag door de hitte onwel geworden tijdens een herdenkingsceremonie voor slachtoffers van geweld in het Drentse De Wijk. Dat meldt de bewindsvrouw op Instagram.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius waarop het hantavirus uitbrak, is gereinigd en kan weer in bedrijf worden gesteld. Dat maakte de GGD Rotterdam-Rijnmond zaterdag bekend. Bij een eerdere inspectie zag de GGD nog tekortkomingen bij de schoonmaak. De geplande terugvaart van Rotterdam naar de thuislocatie in Vlissingen moest daarom worden uitgesteld.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - DPG Media verlengt het project waarbij jaarlijks 5000 gratis krantenabonnementen worden verstrekt aan mensen met een laag inkomen. Aanleiding is onderzoek van Hogeschool Windesheim, waaruit blijkt dat deelnemers zich door de abonnementen beter geïnformeerd en meer betrokken voelen bij de samenleving.
20 uur geledenWARFFUM (ANP) - In het Groningse Warffum zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag 45 asielzoekers opgevangen, meldt het Rode Kruis. Dat is minder dan een nacht eerder, toen er 82 mensen in de nachtopvang sliepen. Volgens een woordvoerster van het Rode Kruis wijst het lagere aantal er vermoedelijk op dat meer mensen zijn doorgestroomd naar andere opvanglocaties.
21 uur geleden