Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TUI zet medewerkers met tijdelijk contract op straat

TUI zet medewerkers met tijdelijk contract op straat

AMSTERDAM (ANP) - Reis- en luchtvaartorganisatie TUI zet een deel van haar Nederlandse medewerkers op straat nu de coronacrisis toerismebedrijven keihard raakt. Het bedrijf verlengt tijdelijke contracten van een aantal medewerkers niet, meldt pilotenvakbond VNV.

TUI bevestigt dat binnen luchtvaartonderdeel TUI fly bepaalde tijdelijke contracten niet wordt verlengd. De onderneming benadrukt echter dat er in "zeer beperkte mate" tijdelijke contracten worden afgebouwd.

Het baanverlies, waar De Telegraaf als eerste over berichtte, treft volgens VNV ook medewerkers die nog in hun proefperiode zitten. Zij zouden geen regulier contract hebben gekregen. TUI brengt daartegenin dat dit niet om bedrijfseconomische redenen is gebeurd.

TUI wil gebruikmaken van de NOW-regeling van de overheid. Die voorziet in 90 procent doorbetaling van lonen van medewerkers door de overheid, om zo bedrijven door de coronacrisis te loodsen. Het kabinet gaf aan dat ondernemingen er dan wel alles aan moeten doen om hun personeel te behouden, ook flexkrachten. TUI blijft erop vertrouwen dat het in aanmerking komt voor de steun, omdat er maar weinig tijdelijke werknemers op straat belanden.

Meer uit Financieel

Trump geeft EU tot 4 juli voor handelsdeal, dreigt met heffingen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Europese Unie tot 4 juli de tijd om de handelsdeal met de Verenigde Staten in te voeren. Hij dreigt anders de importheffingen voor het landenblok te verhogen.

21 minuten geleden
Nieuwe stap in Frans onderzoek naar Elon Musk en X

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Frankrijk heeft zijn onderzoek naar Elon Musk en diens socialemediaplatform X opgevoerd, nadat de miljardair niet kwam opdagen voor een vrijwillig verhoor waarvoor hij was opgeroepen. Dat meldden Franse aanklagers donderdag.

1 uur geleden
Harrods compenseert tientallen mensen na misbruik door eigenaar

LONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.

1 uur geleden
Britse adverteerders eisen miljarden compensatie van Google

LONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).

2 uur geleden
Vertaalbedrijf DeepL schrapt kwart personeel vanwege AI

KEULEN (ANP/AFP) - Het Duitse AI-vertaalbedrijf DeepL schrapt ongeveer een kwart van de banen. Topman en oprichter Jarek Kutylowski meldt donderdag op LinkedIn dat zo'n 250 werkplekken bij DeepL verdwijnen vanwege de opmars van kunstmatige intelligentie.

2 uur geleden
AEX sluit dag na record lager, Shell en RELX bij dalers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs eindigde donderdag aanzienlijk lager, nadat de hoofdindex woensdag nog een nieuw slotrecord had bereikt.

2 uur geleden
Medeoprichter Superdry krijgt 8 jaar cel voor verkrachting

GLOUCESTER (ANP/AFP) - De medeoprichter van het Britse modemerk Superdry heeft van de rechter in Engeland een gevangenisstraf gekregen van acht jaar voor verkrachting. James Holder werd vorige week door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting.

2 uur geleden