TUI verwacht aanhoudende vraag naar vakantiereizen
HANNOVER (ANP/BLOOMBERG) - Reisconcern TUI verwacht dat de vraag naar vakantiereizen in de rest van de zomer solide zal blijven. 's Werelds grootste touroperator profiteerde in het afgelopen kwartaal al van een sterke inhaalvraag naar vakanties na twee magere jaren vanwege de coronabeperkingen. Al zat de chaos in de luchtvaart van de laatste tijd het herstel wel in de weg.
De gemiddelde prijzen voor vakantiereizen liggen volgens het concern nu ongeveer een vijfde boven het niveau van voor de coronacrisis. Het aantal boekingen zit op 90 procent van het niveau van de zomer van 2019, het jaar voor de pandemie. TUI houdt daarbij vast aan zijn eerdere verwachting een "aanzienlijk positief" resultaat voor rente en belastingen te behalen in het boekjaar dat loopt tot en met september.
De in Hannover gevestigde onderneming boekte in het derde kwartaal van zijn gebroken boekjaar een winst van 48 miljoen euro. Dat was meer dan de winst van 29 miljoen euro die analisten hadden voorzien. Het winstcijfer is wel exclusief de extra kosten van 75 miljoen euro die TUI moest maken vanwege de personeelsproblemen op de luchthavens waardoor vluchten werden vertraagd of geannuleerd.
Pandemie
Financieel directeur Sebastian Ebel, die per 1 oktober het roer overneemt van vertrekkend topman Fritz Joussen, verklaarde dat het bedrijf goed heeft gepresteerd "ondanks de operationele uitdagingen in de Europese reissector". TUI kondigde eind juni al aan dat topman Joussen voortijdig opstapt.
TUI werd hard geraakt door de coronapandemie en kreeg steun van de Duitse overheid om de crisis te overleven. Nu de diepe crisis is overwonnen is het tijd voor verandering aan de top van TUI, verklaarde Joussen bij de aankondiging van zijn vertrek.
Meer uit Financieel
SEATTLE (ANP) - De stoelen in 453 Boeings van het type 737 MAX die in de Verenigde Staten zijn geregistreerd, zijn verkeerd geïnstalleerd en moeten worden gerepareerd. Dat zei de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA maandag.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal woningverkopen komt dit jaar op het hoogste niveau ooit te liggen, verwacht ING. Dat komt door het aanhoudend hoge aantal voormalige huurwoningen dat in de verkoop gaat en toenemende financiële mogelijkheden van kopers. Door het grotere aanbod blijft de stijging van de huizenprijs naar verwachting van de bank beperkt tot zo'n 3 procent.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal woningverkopen komt dit jaar op het hoogste niveau ooit te liggen, verwacht ING. Dat komt door het aanhoudend hoge aantal voormalige huurwoningen dat in de verkoop gaat en toenemende financiële mogelijkheden van kopers. Door het grotere aanbod blijft de stijging van de huizenprijs naar verwachting van de bank beperkt tot zo'n 3 procent.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street hielden zich maandag gedeisd, vooral door aanhoudende zorgen over de technologiesector en de toenemende concurrentie uit China. De beurshandel kreeg wel steun van de gevechtspauze tussen de Verenigde Staten en Iran en een flinke daling van de olieprijzen. Daardoor moesten oliebedrijven terrein prijsgeven.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zorgtechnologieconcern Philips heeft zijn winstverwachting voor dit jaar licht verhoogd, nadat een terugbetaling van Amerikaanse importheffingen de resultaten in het tweede kwartaal een impuls gaf.
8 uur geledenATHENE (ANP) - Theon International blijft als beursgenoteerd defensiebedrijf profiteren van de miljarden die Europa in zijn defensie steekt. De in Athene gevestigde fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector boekte een omzet van bijna 249 miljoen euro in de eerste helft van dit jaar, ruim 35 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump riep de Amerikaanse centrale bank maandag op de rente te verlagen. Volgens hem zouden de Verenigde Staten de laagste rente ter wereld moeten hebben.
10 uur geleden