TUI-vakantiegangers uit lockdowngebieden Portugal
DEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI heeft haar vakantiegangers in de lockdowndelen van Portugal met klem verzocht de gebieden te verlaten. Die hebben daar inmiddels gehoor aangegeven. In ieder geval tot en met 21 juli biedt TUI geen reizen meer aan naar de bestemmingen.
Vorige week werden in gedeeltes van Lissabon en Porto versoepelingen van coronamaatregelen teruggedraaid wegens een stijging van het aantal besmettingen. Afgelopen weekend werd om die reden ook in meerdere regio's in Spanje opnieuw een lockdown afgekondigd. In Spanje ging het gebied rond de Catalaanse stad Lerida en een deel van Galicië op slot.
Vakantiegangers die een pakketvakantie geboekt hebben, zouden op kosten van TUI teruggehaald worden. "Dat is het voordeel ervan, dan ligt de verantwoordelijkheid bij ons", aldus de organisatie. Reizigers die alleen een vlucht geboekt hebben, worden met klem verzocht het gebied te verlaten, maar moeten dit zelf regelen. Dat laatste was bij de reizigers in Portugal het geval.
Andere reisorganisaties
Het is nog niet bekend of andere reisorganisaties ook vakantiegangers in de afgesloten delen van Spanje en Portugal hebben. Ook Corendon regelt kosteloze terugkeer als de Nederlandse overheid dat gebied op oranje zet of wanneer het gebied in lockdown gaat. "Dan bepalen we in overleg met Nederlandse en lokale overheden en de gasten zelf wat het verstandigst is: vakantiegangers hun vakantie laten afmaken of hen direct - op onze kosten - terughalen naar Nederland", aldus de reisorganisatie.
Sunweb is vanwege de coronadrukte telefonisch niet bereikbaar, zo stelt de organisatie op haar website. Wel zegt de organisatie online iedereen met een pakketreis "veilig terug naar huis" te brengen met een repatriëringsvlucht, "mocht de situatie daar om vragen".
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Twee derde van de Nederlanders is voor een landelijk vuurwerkverbod. Dat komt naar voren uit een enquête van Kieskompas en het ANP die meer dan 56.000 Nederlanders hebben ingevuld. Een op de tien Nederlanders heeft geen uitgesproken mening.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een seniorenflat aan het Kramatplantsoen in de Indische Buurt in Amsterdam is in de nacht van zaterdag op zondag ontruimd vanwege brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland op X.
8 uur geledenZALTBOMMEL (ANP) - Met een ludieke zwemactie heeft Maarten van der Weijden zaterdag ruim 10.500 euro opgehaald voor onderzoek naar kanker. Mensen konden doneren terwijl de voormalige topzwemmer in het zwembad van Zaltbommel bezig was met een wereldrecordpoging achteruitzwemmen.
11 uur geledenHENGELO (ANP) - In een flatgebouw aan de Nico Werkmanstraat in het Overijsselse Hengelo woedt een zeer grote brand. De flat wordt ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er zijn geen gewonden, aldus een woordvoerder. De brand is vermoedelijk ontstaan in een berging of garagebox.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie is nog op zoek naar de dader of daders die vrijdagavond twee bezoekers van Ahoy met messteken hebben verwond. De slachtoffers zijn een jongen van 15 en een man van 23 jaar oud, aldus een politiewoordvoerder zaterdag.
18 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De boekenwereld heeft een speciale prijs in het leven geroepen om Frits Spits te bedanken voor zijn "uitzonderlijke bijdragen aan de kracht van verhalen en lezen". De 77-jarige radiomaker kreeg de onderscheiding zaterdag na de laatste aflevering van zijn NPO Radio 1-programma De Taalstaat.
18 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Frits Spits heeft zaterdag de laatste uitzending van zijn programma De Taalstaat gepresenteerd. De radiomaker kondigde in september aan na 52 jaar te stoppen met radio. In het nieuwe jaar gaat De Taalstaat verder met schrijver Ronald Giphart als presentator.
18 uur geleden