Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TUI moet met FNV praten over nieuwe cao cabinepersoneel

TUI moet met FNV praten over nieuwe cao cabinepersoneel

DEN HAAG (ANP) - Touroperator TUI moet voortaan ook met vakbond FNV praten over de nieuwe arbeidsvoorwaarden van het cabinepersoneel van zijn vliegtuigen. Dat heeft het gerechtshof in Den Haag in hoger beroep bepaald nadat FNV een zaak was begonnen tegen de reisonderneming. Die weigerde met FNV in gesprek te gaan, ondanks dat vakbondsleden wilden dat de bond hen vertegenwoordigde.

TUI maakte tot nu toe afspraken over de arbeidsvoorwaarden met de ondernemingsraad (or). Maar het cabinepersoneel vroeg al meerdere keren om een eigen cao en vertegenwoordiging door een vakbond. De rechters menen dat het personeel daarmee ook vraagtekens stelt bij de huidige gang van zaken en zich niet voldoende vertegenwoordigd voelt door de or.

FNV noemt de uitspraak van de rechter een "historische overwinning" en vindt het vreemd dat het tot een rechtszaak moest komen. Voor de cao van de piloten onderhandelde TUI namelijk wel met een vakbond en in andere landen waar het van oorsprong Duitse bedrijf actief is wordt het cabinepersoneel ook vertegenwoordigd door vakbonden. Daarnaast volgt TUI voor de loonontwikkeling de cao van de reisbranche.

Gesprekken over een cao van het cabinepersoneel moeten binnen een maand starten, bepaalde de rechter. Gebeurt dit niet, dan wordt TUI een dwangsom van 10.000 euro per dag opgelegd. Die kan oplopen tot maximaal 500.000 euro.

TUI, dat in eerste instantie gelijk kreeg maar in hoger beroep dus niet, laat weten de uitspraak van het gerechtshof te gaan bestuderen. "We gaan samen met alle betrokkenen bekijken hoe we er concrete uitvoering aan zullen geven."

Meer uit Financieel

Wall Street sluit lager na opmerking Trump over Fed-kandidaat

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.

37 minuten geleden
OpenAI begint test met advertenties in ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Luchtvaartautoriteit EU adviseert niet boven Iran te vliegen

KEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.

2 uur geleden
Europarlement overweegt steun handelsdeal te linken aan Groenland

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.

3 uur geleden
Megatunnel Duitsland en Denemarken op zijn vroegst in 2031 klaar

KIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.

4 uur geleden
AEX eindigt licht lager na opmars tot boven de 1000 punten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.

4 uur geleden
Duizenden gebruikers socialemediaplatform X klagen over storing

BASTROP (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt te kampen met een storing. Op de website allestoringen.nl zijn vrijdag rond 16.00 uur duizenden meldingen binnengekomen van gebruikers die problemen ondervinden.

6 uur geleden