TUI moet met FNV praten over nieuwe cao cabinepersoneel
DEN HAAG (ANP) - Touroperator TUI moet voortaan ook met vakbond FNV praten over de nieuwe arbeidsvoorwaarden van het cabinepersoneel van zijn vliegtuigen. Dat heeft het gerechtshof in Den Haag in hoger beroep bepaald nadat FNV een zaak was begonnen tegen de reisonderneming. Die weigerde met FNV in gesprek te gaan, ondanks dat vakbondsleden wilden dat de bond hen vertegenwoordigde.
TUI maakte tot nu toe afspraken over de arbeidsvoorwaarden met de ondernemingsraad (or). Maar het cabinepersoneel vroeg al meerdere keren om een eigen cao en vertegenwoordiging door een vakbond. De rechters menen dat het personeel daarmee ook vraagtekens stelt bij de huidige gang van zaken en zich niet voldoende vertegenwoordigd voelt door de or.
FNV noemt de uitspraak van de rechter een "historische overwinning" en vindt het vreemd dat het tot een rechtszaak moest komen. Voor de cao van de piloten onderhandelde TUI namelijk wel met een vakbond en in andere landen waar het van oorsprong Duitse bedrijf actief is wordt het cabinepersoneel ook vertegenwoordigd door vakbonden. Daarnaast volgt TUI voor de loonontwikkeling de cao van de reisbranche.
Gesprekken over een cao van het cabinepersoneel moeten binnen een maand starten, bepaalde de rechter. Gebeurt dit niet, dan wordt TUI een dwangsom van 10.000 euro per dag opgelegd. Die kan oplopen tot maximaal 500.000 euro.
TUI, dat in eerste instantie gelijk kreeg maar in hoger beroep dus niet, laat weten de uitspraak van het gerechtshof te gaan bestuderen. "We gaan samen met alle betrokkenen bekijken hoe we er concrete uitvoering aan zullen geven."
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.
10 uur geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.
11 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.
12 uur geledenDAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.
13 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.
1 dag geleden