Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TUI en Sunweb hekelen 'tegenstrijdige uitspraken' over vouchers

TUI en Sunweb hekelen 'tegenstrijdige uitspraken' over vouchers

AMSTERDAM (ANP) - Reisorganisaties TUI Nederland en Sunweb hekelen de "tegenstrijdige uitspraken" van de Nederlandse overheid over de vorm waarin reizigers de betaalde reissom voor hun geannuleerde vakantie kunnen terugkrijgen. Dit zorgt voor verwarring en boze reacties bij reizigers en zet de reissector zwaar onder druk, vinden ze.

Woensdagavond sprak premier Mark Rutte nog zijn steun uit voor de coronavoucher en riep hij op solidair te zijn met de reisorganisaties en luchtvaartmaatschappijen, benadrukt Sunweb bijvoorbeeld. Maar donderdag werd dit weer tenietgedaan doordat het kabinet meegaat in de uitspraak hierover van de Europese Commissie. Volgens de reisorganisatie is sprake van "chaotische beleid, waarbij de Nederlandse regering overhaast beslissingen neemt zonder in gesprek te gaan met de reisbranche".

Net als reisbranchevereniging ANVR eerder al aangaf, wijzen TUI en Sunweb erop dat de reisbranche financieel niet bij machte is om alle gedupeerde reizigers hun geld terug te geven als die geen voucher willen. "Niemand in de reissector kan op dit moment een grote hoeveelheid terugbetalingen doen zonder steun van de overheid", aldus topman Mattijs ten Brink van Sunweb.

Aanvaringen

De situatie zou inmiddels tot aanvaringen met consumenten hebben geleid. "We hebben sinds vanmiddag zelfs te maken met verbale en fysieke bedreigingen van onze medewerkers door klanten die geld eisen op basis van de uitspraken van donderdag", laat TUI Nederland-directeur Arjan Kers weten. "Het is onacceptabel dat onze medewerkers hierdoor in gevaar komen."

Sunweb blijft voorlopig vasthouden aan vouchers. Daarbij zullen de aanbevelingen vanuit de Europese Commissie wel in acht worden genomen. Denk hierbij aan geldigheid van de voucher voor het hele aanbod, dat er na een jaar altijd terugbetaling mogelijk is en de zekerheid dat de reiziger uiteindelijk niet zijn geld kwijt zal zijn bij een eventueel faillissement van de reisorganisatie. TUI geeft aan dat de vouchers die voor pakketreizen worden uitgegeven, "grotendeels" voldoen aan de door Brussel uitgestippelde lijn. "De vouchers voor pakketreizen zijn immers gedekt door de Stichting Garantiefonds Reisgelden (SGR) en klanten behouden hun recht op uitbetaling."

Meer uit Binnenland

Israël: gewelddadig antisemitisme in Nederland is onacceptabel

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt het "volstrekt onacceptabel dat de historische Joodse gemeenschap in Nederland, die is verwoest door de Holocaust en vandaag een bloeiend centrum van Joods leven is, nog steeds te maken heeft met gewelddadig antisemitisme".

59 minuten geleden
Van Weel: Link aanslagplegers school en synagoge niet uitgesloten

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog te vroeg om uit te sluiten dat er een link is tussen de vier mannen die worden verdacht van een aanslag bij een synagoge in Rotterdam op vrijdag en de mogelijke daders van een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam zaterdag. Dat vertelde de minister van Justitie en Veiligheid, David van Weel (VVD), zaterdag tijdens een persmoment bij de Kralingse Plas in Rotterdam.

5 uur geleden
Voertuigen staande gehouden op A2 bij XR-demonstratie

MAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.

8 uur geleden
Landelijk politieteam voor beveiliging Joodse instellingen

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coördineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.

8 uur geleden
Drentse burgemeesters: aardbeving maakt schadevraagstuk urgent

ASSEN (ANP) - Burgemeesters Anno Hiemstra (Aa en Hunze), Jan Zwiers (Midden-Drenthe) en Marco Out (Assen) uiten collectief hun begrip voor "vragen en zorgen" bij inwoners door de aardbeving die hun gemeenten in de nacht van vrijdag op zaterdag trof.

10 uur geleden
CIDI wil meer maatregelen tegen antisemitische incidenten

AMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) is "geschokt, bedroefd en zeer verontrust door de aanslag op een Joodse school in Amsterdam". Dat laat directeur Naomi Mestrum weten. Ze dringt aan op "concrete maatregelen" van bestuurders en politici tegen het toenemende aantal antisemitische incidenten.

12 uur geleden
Gerichte aanslag op Joodse school in Amsterdam, schade beperkt

AMSTERDAM (ANP) - Bij een Joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Buitenveldert heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een explosie plaatsgevonden. Politie en brandweer waren er snel bij. De schade is beperkt gebleven, zegt burgemeester Femke Halsema.

15 uur geleden