TUI dringt verlies fors terug na miljardenverlies door corona
HANNOVER (ANP) - Reisconcern TUI sluit zijn boekjaar naar eigen zeggen goed af na een sterke zomer. Het Duitse bedrijf wist het verlies afgelopen boekjaar fors terug te dringen, na het miljardenverlies een jaar eerder. Dat was toen het gevolg van de coronabeperkingen.
Het nettoverlies kwam in het voorbije jaar uit op bijna 146 miljoen euro. Een jaar eerder was dit nog ruim 2,4 miljard euro. Voor volgend jaar verwacht TUI een "significante stijging" van zowel de winst als de omzet.
De omzet steeg in het laatste kwartaal tot ruim 7,6 miljard euro. In dezelfde periode vorig jaar was dat bijna 3,4 miljard euro. De omzet in dat kwartaal maakt daarmee een groot deel uit van de totale inkomsten van TUI in het afgelopen jaar, die uitkomen op ruim 16 miljard euro. TUI wist te profiteren van de heropleving van de vraag naar reizen. Ook stegen de prijzen voor pakketreizen.
Duitse staatssteun
Het reisconcern maakte dinsdag nog bekend een groot deel van de Duitse staatssteun terug te gaan betalen, verstrekt tijdens het hoogtepunt van de coronacrisis. Door de sterke zomer wil TUI onder meer een "stille deelneming" van de Duitse staat terugstorten. Dat is een soort lening die kan worden omgezet in aandelen. Het gaat hierbij om 420 miljoen euro. Ook wil het bedrijf een kredietfaciliteit van 2,1 miljard euro van de Duitse staatsinvesteringsbank KfW fors verlagen.
Door de wereldwijde uitbraak van het coronavirus kwam het internationaal reisverkeer grotendeels stil te liggen. Dat leidde bij TUI tot flinke verliezen, waardoor het bedrijf zich genoodzaakt zag duizenden banen te schrappen. De Duitse overheid verstrekte in totaal 4,2 miljard euro aan financiële steun om 's werelds grootste reisconcern, dat ook in Nederland actief is, voor omvallen te behoeden.
Meer uit Financieel
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Huizenkopers zijn terughoudend nu de hypotheekrente door de oorlog in het Midden-Oosten omhooggaat. De Hypotheker ziet daardoor dat het gemiddelde hypotheekbedrag afgelopen kwartaal voor het eerst in drie jaar niet steeg. Ook het aantal aanvragen bleef in het eerste kwartaal gelijk vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Leden van het Amerikaanse congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee ze de exportbeperkingen voor hoogwaardige chiptechnologie bij bondgenoten willen aanscherpen, waaronder Nederland. Dit kan verdere gevolgen hebben voor de Veldhovense chipmaker ASML.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt importheffingen voor producten die minder dan 15 procent staal, aluminium of koper bevatten. Voor andere producten met die metalen past hij de importheffingen ook aan, maakte het Witte Huis bekend.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben donderdag veel van hun eerdere verliezen goedgemaakt. De belangrijkste beursgraadmeters eindigden niet ver van hun slotstanden van een dag eerder, terwijl eerder op de dag nog aanzienlijke verliezen op de koersenborden stonden. De hoop op een spoedige opening van de Straat van Hormuz nam toe.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump voert een importheffing van 100 procent in op gepatenteerde medicijnen en farmaceutische ingrediënten. Voor farmaceutische producten uit de Europese Unie en een aantal andere landen geldt een veel lager tarief, van 15 procent.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederland moet bij een eventuele militaire bijdrage aan het openen van de Straat van Hormuz de veiligheid van schepen en zeevarenden vooropstellen. Dat stelt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) in reactie op de Nederlandse bereidheid mee te doen aan een missie voor vrije doorvaart in de zeestraat bij Iran.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ratingbureaus zijn iets positiever geworden over het moederbedrijf van doe-het-zelfketens Praxis en Brico, maar zien nog altijd risico's. Deze onderneming, Maxeda, kwam onlangs onder financiële druk te staan en sloot een overeenkomst met schuldeisers.
6 uur geleden