TUI checkt mensen handmatig in, wil iedereen wel laten vertrekken
RIJSWIJK (ANP) - Reisorganisatie TUI Nederland laat vakantiegangers op Schiphol handmatig inchecken in verband met de computerstoring, waarvan tal van bedrijven in de wereld momenteel last hebben. Daardoor duurt het inchecken langer, maar volgens een woordvoerster is het streven om alle vakantiegangers vrijdag nog wel weg te laten vliegen.
"Er is ook een storing in het inchecksysteem. Daarom hebben we extra mensen van onze balie gestuurd om de afhandelaar te helpen met iedereen handmatig inchecken", aldus de zegsvrouw, die verder nog niets kan zeggen over wat er gebeurt als mensen vrijdag toch nog niet zouden kunnen vertrekken.
Ze laat daarnaast weten dat er op dit moment nog geen TUI-reizigers vaststaan op luchthavens in het buitenland. "Deze storing is wereldwijd, wij staan in contact met teams op luchthavens in het buitenland om te inventariseren welke overlast zij er daar van hebben", verduidelijkt ze. "Maar wanneer uitgaande vluchten vertraging hebben, dan heeft dat later op de dag ook gevolgen voor de reizigers die zij ophalen in het buitenland."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Neuropsycholoog Erik Scherder van de Vrije Universiteit in Amsterdam gaat aangifte doen van deepfakevideo's waarin hij het gebruik van bepaalde medicijnen zou aanraden. Dat laat de hoogleraar donderdag weten aan het ANP. Scherder reageert op een uitzending van Pointer Checkt over dit onderwerp, die zondag op YouTube verschijnt.
37 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In de Grote Kerk in Den Haag vierden politici dat het precies tachtig jaar geleden is dat het parlement voor de eerste keer na de Tweede Wereldoorlog weer bijeenkwam. Ook koning Willem-Alexander en prinses Amalia waren donderdagochtend aanwezig bij de Bijzondere Verenigde Vergadering van de Eerste en de Tweede Kamer samen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) gaat donderdag in Brussel pleiten voor sancties tegen Soedan. Dat gaat hij doen tijdens de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken. "Ik denk dat we het er wel over eens zijn dat we in ieder geval de hoofddaders van het gruwelijke geweld in Soedan moeten aanpakken", zei hij voor het begin van de vergadering in Brussel. Het opleggen van sancties tegen hen is "wel het minste wat we kunnen doen", zei Van Weel.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD) heeft eerder deze week vijf mannen opgepakt op verdenking van subsidiefraude rondom aardbevingsschade in Groningen. Ze zouden onterecht ruim driehonderd subsidieaanvragen hebben ingediend en daarmee meer dan 1 miljoen euro hebben ontvangen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet overweegt een bedenktijd in te voeren voor mensen die grond willen kopen. Dat zou malafide grondspeculatie kunnen tegengaan, schrijft demissionair minister van Ruimtelijke Ordening Mona Keijzer in een brief aan de Tweede Kamer. Keijzer wil ook informatie over dubieuze grondhandel delen op overheidswebsites en sociale media.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Op het plein bij evenementencentrum Ahoy in Rotterdam demonstreren enkele tientallen leden van verschillende actiegroepen tegen de jaarlijkse wapenbeurs NIDV Exhibition for Defence and Security (NEDS).
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De strooiwagens van Rijkswaterstaat zijn woensdag en in de nacht van woensdag op donderdag uitgerukt voor de eerste strooiactie van het najaar. Er is gestrooid in het noorden, het oosten en een deel van Limburg. In totaal gaat het donderdagochtend om 735.211 kilo strooizout.
4 uur geleden