TUI checkt mensen handmatig in, wil iedereen wel laten vertrekken
RIJSWIJK (ANP) - Reisorganisatie TUI Nederland laat vakantiegangers op Schiphol handmatig inchecken in verband met de computerstoring, waarvan tal van bedrijven in de wereld momenteel last hebben. Daardoor duurt het inchecken langer, maar volgens een woordvoerster is het streven om alle vakantiegangers vrijdag nog wel weg te laten vliegen.
"Er is ook een storing in het inchecksysteem. Daarom hebben we extra mensen van onze balie gestuurd om de afhandelaar te helpen met iedereen handmatig inchecken", aldus de zegsvrouw, die verder nog niets kan zeggen over wat er gebeurt als mensen vrijdag toch nog niet zouden kunnen vertrekken.
Ze laat daarnaast weten dat er op dit moment nog geen TUI-reizigers vaststaan op luchthavens in het buitenland. "Deze storing is wereldwijd, wij staan in contact met teams op luchthavens in het buitenland om te inventariseren welke overlast zij er daar van hebben", verduidelijkt ze. "Maar wanneer uitgaande vluchten vertraging hebben, dan heeft dat later op de dag ook gevolgen voor de reizigers die zij ophalen in het buitenland."
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Drie bussen met in totaal ongeveer 120 asielzoekers zijn rond 22.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen, meldt het Rode Kruis dat hulp verleent in Ter Apel. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het aanmeldcentrum. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden maandagochtend weer teruggebracht.
30 minuten geledenTER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel deelt het Rode Kruis ook zondag maaltijden uit aan asielzoekers die in afwachting zijn van een plek om de nacht door te brengen, meldt een woordvoerder van de hulporganisatie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag roept strandgangers zondagmiddag op met de fiets, scooter of het openbaar vervoer naar het strand te komen. De parkeerplaatsen Kijkduin en Scheveningen zijn vol, meldt de gemeente.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse kabinet heeft nog geen excuses gekregen van Israël voor de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla. Buitenlandminister Tom Berendsen had daar wel om gevraagd toen hij afgelopen woensdag de Israëlische ambassadeur ontbood, maar zegt in het programma Buitenhof dat hij die nog niet heeft gekregen.
10 uur geledenVUGHT (ANP) - Ruim 130 gedetineerden zijn geëvacueerd naar andere gevangenissen na een brand die zaterdagavond ontstond in de wasruimte op een gevangenisvleugel van de PI Vught. De Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) meldt dat de hele afdeling met 162 gevangenen is ontruimd vanwege wateroverlast.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door de brand zaterdagnacht in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in het centrum van Den Haag is een dode gevallen. Dat zegt een woordvoerder van de politie. De overledene is de bewoner van de woning waar de brand uitbrak. Eerder meldde de veiligheidsregio nog dat er geen gewonden waren.
12 uur geledenTER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn zondag om 8.40 uur weer terug aangekomen in Ter Apel. Dat ziet een verslaggever van het ANP. De mensen hebben de nacht doorgebracht in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen en wachten weer voor de ingang van het aanmeldcentrum op een plek binnen. Volgens een woordvoerder van het Rode Kruis gaat het om zo'n 105 personen.
13 uur geleden