TUI boekt recordomzet dankzij grote vraag naar zomervakanties
HANNOVER (ANP) - TUI heeft een goed kwartaal achter de rug. Het grootste reisconcern ter wereld profiteerde van de sterke vraag naar vakanties, citytrips en cruises voor de zomermaanden. Die leidde tot een omzet van 5,8 miljard euro, een stijging van bijna 10 procent ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. Niet eerder waren de opbrengsten in het derde kwartaal van het gebroken boekjaar zo hoog.
Daarvan bleef een winst over van 232 miljoen euro. Dat is het resultaat voor aftrek van belastingen en rente, wat 37 procent meer is dan een jaar eerder. In totaal reisden 5,8 miljoen mensen via een reisorganisatie van het Duitse bedrijf. Volgens TUI zijn reizen naar Spanje, Griekenland en Turkije het populairst deze zomer.
TUI merkt dat de boekingen voor de zomer de afgelopen weken "in een stroomversnelling" zijn geraakt. Tot nu toe is 88 procent van het zomeraanbod verkocht, wat neerkomt op 13,3 miljoen boekingen. Vorig jaar rond deze tijd lag dat percentage op 87 procent.
FTI
TUI heeft bovendien ingespeeld op het faillissement van de Duitse branchegenoot FTI. Zo is de capaciteit voor reizen richting populaire bestemmingen gedurende de zomermaanden sindsdien uitgebreid. Het aantal boekingen in Duitsland steeg na het bankroet met 10 procent.
Verder spreekt TUI over een "veelbelovende start" voor het winterseizoen. Details daarover publiceert het reisconcern in een handelsupdate op 24 september.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - Na maanden van stagnatie kwam er maandag beweging in de spaarrente. De hoogste spaarrente op een vrij opneembare spaarrekening schoot omhoog van 2,05 naar 2,50 procent. "Een opmerkelijke verhoging", constateert de financiële vergelijkingssite Geld.nl.
45 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Veel werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, hebben maandag gestaakt. Met slechts een kleine bezetting zijn er nog wel pakketten gereden, meldt FNV.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) kunnen meer olie vrijgeven uit de noodreserves als dat nodig is. Dat zei directeur Fatih Birol maandag. Hij wees daarbij op de achtergebleven noodvoorraad olie.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk stelt miljoenen beschikbaar voor de meest kwetsbare Britse huishoudens. Met de financiële steun worden de huishoudens geholpen de stijgende kosten van stookolie te kunnen dragen. Dat maakte de Britse premier Keir Starmer maandag bekend.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winsten geopend. De aandacht van beleggers op Wall Street blijft vooral uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen voor de olieprijzen. Daarnaast komt de Amerikaanse centrale bank deze week met een nieuw rentebesluit. De Federal Reserve zal de rente naar verwachting opnieuw onveranderd laten vanwege de onzekerheid door de oorlog.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde vraag naar vloeibaar gemaakt aardgas (lng) zal de komende jaren sterk blijven toenemen. Dat verwacht Shell. Het bedrijf denkt dat die vraag in 2050 met minstens 45 procent zal groeien vergeleken met vorig jaar.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent heeft een dreigement van president Donald Trump aan China maandag afgezwakt. Trump gaf zondag in de Financial Times aan dat hij een top met zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping eind deze maand overweegt uit te stellen als China niet helpt met het heropenen van de Straat van Hormuz.
3 uur geleden