Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TUI boekt recordomzet dankzij grote vraag naar zomervakanties

TUI boekt recordomzet dankzij grote vraag naar zomervakanties

HANNOVER (ANP) - TUI heeft een goed kwartaal achter de rug. Het grootste reisconcern ter wereld profiteerde van de sterke vraag naar vakanties, citytrips en cruises voor de zomermaanden. Die leidde tot een omzet van 5,8 miljard euro, een stijging van bijna 10 procent ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. Niet eerder waren de opbrengsten in het derde kwartaal van het gebroken boekjaar zo hoog.

Daarvan bleef een winst over van 232 miljoen euro. Dat is het resultaat voor aftrek van belastingen en rente, wat 37 procent meer is dan een jaar eerder. In totaal reisden 5,8 miljoen mensen via een reisorganisatie van het Duitse bedrijf. Volgens TUI zijn reizen naar Spanje, Griekenland en Turkije het populairst deze zomer.

TUI merkt dat de boekingen voor de zomer de afgelopen weken "in een stroomversnelling" zijn geraakt. Tot nu toe is 88 procent van het zomeraanbod verkocht, wat neerkomt op 13,3 miljoen boekingen. Vorig jaar rond deze tijd lag dat percentage op 87 procent.

FTI

TUI heeft bovendien ingespeeld op het faillissement van de Duitse branchegenoot FTI. Zo is de capaciteit voor reizen richting populaire bestemmingen gedurende de zomermaanden sindsdien uitgebreid. Het aantal boekingen in Duitsland steeg na het bankroet met 10 procent.

Verder spreekt TUI over een "veelbelovende start" voor het winterseizoen. Details daarover publiceert het reisconcern in een handelsupdate op 24 september.

Meer uit Financieel

Beurs Amsterdam toont wat herstel na verliezen door Iran-oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten. De hoofdindex toonde daarmee wat herstel na de verliezen eerder deze week door de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. Veel omliggende landen kregen de afgelopen dagen met Iraanse tegenacties te maken. Ook op andere Europese beurzen leken beleggers weer voorzichtig in aandelen te willen stappen.

1 uur geleden
Rederij Maersk schort zeevrachtvervoer van en naar Golfstaten op

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De grote rederij Maersk vervoert voorlopig nog amper goederen vanuit en naar de Golfstaten. Alleen voor kritieke voedingsmiddelen, medicijnen en andere "essentiële goederen" maakt het Deense vervoersconcern een uitzondering. Door de oorlog in Iran en de regio zijn de risico's te groot geworden.

1 uur geleden
Schade Nederlandse export Golfregio loopt in vele miljoenen

ZOETERMEER (ANP) - De schade voor Nederlandse bedrijven die exporteren naar de Golfregio loopt al snel in de tientallen miljoenen. Dat stelt verladersvereniging evofenedex. In het Midden-Oosten zitten belangrijke knooppunten voor de zee- en luchtvaart. Vervoerders moeten nu uitwijken en leggen de rekening neer bij de bedrijven, stelt de verladersclub.

1 uur geleden
EU-parlement blijft stemming over handelsdeal VS uitstellen

BRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat nog niet stemmen over de handelsdeal met de VS. De stemming over een deel van het akkoord werd vorige week uitgesteld vanwege nieuwe algemene importheffingen vanuit de VS. Een meerderheid van de commissie vindt het nog altijd onduidelijk wat die heffingen betekenen voor de deal die de EU en de VS afgelopen zomer sloten.

1 uur geleden
Air France schort vluchten naar Cuba op door brandstoftekort

PARIJS (ANP/AFP) - Luchtvaartmaatschappij Air France schort vluchten van en naar Cuba enkele maanden op vanwege een brandstoftekort in dat land. Vanaf 29 maart vliegt de Franse maatschappij tijdelijk niet tussen Parijs en de Cubaanse hoofdstad Havana.

2 uur geleden
Geen vluchten vanaf Brussels Airport door nationale staking

BRUSSEL (ANP) - Er vertrekken op 12 maart geen passagiersvluchten van Brussels Airport door een nationale staking. De luchthaven verwacht ook hinder voor binnenkomende vluchten. Belgische vakbonden organiseren volgende week donderdag een nationale actiedag tegen de maatregelen van de federale regering.

2 uur geleden
Wall Street opent gemengd, blik beleggers op Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met een gemengd beeld geopend, na de koersverliezen een dag eerder. De aandacht van beleggers op Wall Street blijft uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen van het conflict met Iran voor de energieprijzen, inflatie en economie.

2 uur geleden