Tucker Carlson zendt donderdag interview met Poetin uit
NEW YORK (ANP) - Het interview van de Amerikaanse presentator en opiniemaker Tucker Carlson met de Russische president Vladimir Poetin wordt donderdag uitgezonden, heeft Carlson bekendgemaakt. In een post op zijn Instagram-account zei Carlson dat het interview om 18.00 uur Oost-Amerikaanse tijd (00.00 uur in Nederland) wordt uitgezonden.
De voormalig presentator van Fox News is een belangrijke bondgenoot van verkiezingskandidaat en oud-president Donald Trump en een uitgesproken tegenstander van de Amerikaanse militaire hulp aan Oekraïne. Carlson reisde naar Moskou voor Poetins eerste interview met een westerse journalist sinds de Russische invasie van februari 2022.
Het bezoek van Carlson aan Moskou heeft veel aandacht gekregen van de Russische staatsmedia, die de anti-Oekraïense gesprekspunten van de Amerikaan hebben uitgelicht. De omstreden Carlson verklaarde dat Amerikanen slecht op de hoogte zijn van de beweegredenen van Poetin. "De meeste Amerikanen hebben geen idee waarom Poetin Oekraïne binnenviel en wat zijn doelen nu zijn. Ze hebben zijn stem nog nooit gehoord. Dat deugt niet."
Meer uit Buitenland
AL-KHARJ (ANP/RTR/DPA) - Bij een Iraanse aanval op luchtmachtbasis Prince Sultan in Saudi-Arabië zijn twaalf Amerikaanse militairen gewond geraakt. Twee van hen zijn er ernstig aan toe, melden Amerikaanse autoriteiten.
51 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten denken dat er deze week gesprekken gaan plaatsvinden met Iran om een eind te maken aan de oorlog. Dat heeft de speciale gezant Steve Witkoff gezegd op een bijeenkomst in Miami. "We zijn er zeker hoopvol over."
6 uur geledenSANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's zeggen klaar te zijn zich te mengen in de oorlog in het Midden-Oosten als bondgenoten van de VS en Israël zich mengen in de strijd tegen Iran. Dat meldt de door Iran gesteunde groepering op de Jemenitische staatstelevisie.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Teheran zweert Israëlische aanvallen op Iran van eerder op vrijdag te vergelden. Die aanvallen tegen onder meer energievoorzieningen en de Iraanse staalindustrie, zo schrijft buitenlandminister Abbas Araghchi op X, zijn in strijd met Amerikaanse beloften aan Iran.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Techmagnaat en X-eigenaar Elon Musk heeft recentelijk deelgenomen aan een telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Indiase premier Narendra Modi. Dat meldt The New York Times.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden gaat niet stemmen over een voorstel van de Senaat om de gedeeltelijke shutdown in het land te beëindigen. In plaats daarvan komt het met een eigen plan voor de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS).
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De buitenlandchef van de Europese Unie, Kaja Kallas, heeft de Hongaarse minister Péter Szijjártó gebeld over de berichten dat hij informatie uit EU-vergaderingen zou hebben gelekt aan Rusland. Kallas heeft hem volgens een EU-functionaris gewezen op zijn geheimhoudingsplicht en op het belang van openhartige discussies tussen ministers, zonder dat er anderen meeluisteren.
8 uur geleden