Tucker Carlson zendt donderdag interview met Poetin uit
NEW YORK (ANP) - Het interview van de Amerikaanse presentator en opiniemaker Tucker Carlson met de Russische president Vladimir Poetin wordt donderdag uitgezonden, heeft Carlson bekendgemaakt. In een post op zijn Instagram-account zei Carlson dat het interview om 18.00 uur Oost-Amerikaanse tijd (00.00 uur in Nederland) wordt uitgezonden.
De voormalig presentator van Fox News is een belangrijke bondgenoot van verkiezingskandidaat en oud-president Donald Trump en een uitgesproken tegenstander van de Amerikaanse militaire hulp aan Oekraïne. Carlson reisde naar Moskou voor Poetins eerste interview met een westerse journalist sinds de Russische invasie van februari 2022.
Het bezoek van Carlson aan Moskou heeft veel aandacht gekregen van de Russische staatsmedia, die de anti-Oekraïense gesprekspunten van de Amerikaan hebben uitgelicht. De omstreden Carlson verklaarde dat Amerikanen slecht op de hoogte zijn van de beweegredenen van Poetin. "De meeste Amerikanen hebben geen idee waarom Poetin Oekraïne binnenviel en wat zijn doelen nu zijn. Ze hebben zijn stem nog nooit gehoord. Dat deugt niet."
Meer uit Buitenland
SYDNEY (ANP) - Bij protesten in de Australische stad Sydney zijn zeker 27 mensen gearresteerd, meldt de politie aan ABC News. In meerdere steden in het land vonden demonstraties plaats vanwege het bezoek van de Israëlische president Isaac Herzog. Hij heeft een krans gelegd bij Bondi Beach, waar in december 15 doden vielen toen schutters het vuur openden tijdens een Joodse viering.
3 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer is ondanks grote druk niet van plan op te stappen. Volgens zijn woordvoerder is hij vastberaden om door te gaan met het doorvoeren van zijn beleid en zal hij zich daarop concentreren.
10 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie veroordeelt de recente beslissingen van het Israëlische Veiligheidskabinet om de Israëlische controle op de Westelijke Jordaanoever uit te breiden. "Deze stap is wederom een stap in de verkeerde richting, terwijl de hele internationale gemeenschap zich inspant om fase twee van het alomvattende plan voor Gaza uit te voeren", zei een woordvoerder van de Europese Commissie maandag.
37 minuten geledenCARACAS (ANP) - De Amerikaanse minister van Energie Chris Wright verwacht dat er binnen 18 tot 24 maanden verkiezingen gehouden zullen worden in Venezuela, zegt hij tegen nieuwssite Politico. Hij benadrukte daarbij dat er geen verandering is in "het plan" een democratie te bewerkstelligen in het land. Dat gebeurt volgens hem alleen niet van de ene op de andere dag. "Maar hoe sneller we dat voor elkaar krijgen, hoe beter."
1 uur geledenGENEVE (ANP) - VN-mensenrechtencommissaris Volker Türk heeft zich uitgesproken tegen de veroordeling van Jimmy Lai (78) in Hongkong. Hij roept op tot de vrijlating van de mediamagnaat, die maandag twintig jaar celstraf kreeg onder een omstreden veiligheidswet.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - De aanklagers van het Kosovotribunaal hebben een gevangenisstraf van 45 jaar geëist voor de Kosovaarse oud-president Hashim Thaçi. Hij wordt in Den Haag vervolgd voor oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid tijdens de onafhankelijkheidsoorlog met Servië, eind jaren negentig.
3 uur geledenTRIPOLI (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door het instorten van woongebouwen in het Libanese Tripoli is gestegen naar veertien. Acht mensen konden worden gered, melden de autoriteiten in Libanese media.
3 uur geleden