Tuchtcommissie trekt rode kaarten voor schaatssters in
UTRECHT (ANP) - De rode kaarten die de marathonschaatssters Marijke Groenewoud en Carien Kleibeuker afgelopen winter kregen bij de Aart Koopmans Memorial op de Weissensee zijn ingetrokken. Volgens de tuchtcommissie van de schaatsbond KNSB waren deze sancties "ongegrond". Het college acht oneerlijk en "niet-sportief" gedrag van de twee rijdsters niet bewezen.
Dit vonnis betekent dat Groenewoud alsnog als winnares van deze wedstrijd de boeken ingaat. De rijdster van Team ZiuZ kwam op 23 januari als eerste over de finish en werd ook gehuldigd. Later die dag kreeg Groenewoud van de jury echter alsnog een rode kaart, waardoor Manon Kamminga als eerste in de rangschikking eindigde.
De jury had op basis van eigen waarneming, ingediende protesten en uitspraken van de rijdster zelf geoordeeld dat Groenewoud tijdens de wedstrijd ongeoorloofde hulp had geaccepteerd van Kleibeuker. Die kwam uit voor Royal A-ware, een zusterploeg van ZiuZ, waarmee gezamenlijk wordt getraind. Kleibeuker was direct na de race al met een rode kaart bestraft en uit de uitslag geschrapt.
Volgens de tuchtcommissie is "ongeoorloofde hulp" van Kleibeuker aan Groenewoud in deze wedstrijd echter niet bewezen. De scheidsrechterscommissie legt zich bij de uitspraak neer.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout gaat zijn favorietenrol op de Olympische Spelen niet uit de weg. "Ik heb me nog nooit zo goed gevoeld. Ik voel me echt beter dan ooit", aldus de 24-jarige kopman van de Nederlandse ploeg, die in Milaan op de 500, 1000 en 1500 meter in actie komt en ook kans maakt op eremetaal op de aflossing en gemengde aflossing.
23 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Yorick de Groot en Steven van de Velde gaan een nieuw beachvolleybalduo vormen namens TeamNL. De voormalige partner van De Groot, Stefan Boermans, besloot eind vorig jaar zijn carrière te pauzeren. Van de Veldes voormalige partner, Alexander Brouwer, is geblesseerd. Het nieuwe duo komt in maart op hun eerste internationale toernooi in actie, op het Elite 16-toernooi in Brazilië.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt denkt dat de Nederlandse shorttrackers er goed aan hebben gedaan de trainingsstage in Bormio eerder af te breken en de voorbereidingen op de Olympische Spelen in Milaan zelf voort te zetten. Dat vertelde hij na een training in een oefenhal onder de Milano Ice Skating Arena, waar vanaf komende week de olympische wedstrijden zijn.
5 uur geledenSANTA CLARA (ANP/DPA) - Tijdens de Super Bowl zullen er geen ICE-agenten worden ingezet. Dat zegt Cathy Lanier, vicevoorzitter en hoofd veiligheid van de American footballcompetitie NFL. "Er zijn geen ICE-maatregelen gepland", zegt Lanier, "daar zijn we van overtuigd". Volgens haar zal de inzet van politie vergelijkbaar zijn met andere edities van de seizoensfinale in het American football.
7 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.
20 uur geledenMONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.
22 uur geleden