Tuchtcommissie spreekt doelman Vaessen van RKC vrij van schorsing
WAALWIJK (ANP) - Etienne Vaessen kan zaterdag toch het doel van RKC Waalwijk verdedigen in het thuisduel met Fortuna Sittard. De tuchtcommissie heeft zijn schorsing van één duel opgeheven.
Vaessen kreeg zondag een rode kaart in het uitduel met Feyenoord toen hij een inzet van Calvin Stengs buiten zijn strafschopgebied blokkeerde. Volgens scheidsrechter Martin van den Kerkhof maakte de keeper van RKC hands, maar televisiebeelden konden dat onvoldoende ondersteunen.
RKC ging maandag niet akkoord met een schikkingsvoorstel van één duel schorsing en stapte naar de tuchtcommissie. Vaessen was zondag na het duel met Feyenoord al vrij zeker van zijn zaak. "Ik weet zeker dat deze rode kaart geseponeerd wordt", zei hij. "Anders kan ik mijn voetbaltas wel inleveren."
Meer uit Voetbal
MAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.
58 minuten geledenZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
5 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
5 uur geleden