Tuchtcommissie spreekt doelman Vaessen van RKC vrij van schorsing
WAALWIJK (ANP) - Etienne Vaessen kan zaterdag toch het doel van RKC Waalwijk verdedigen in het thuisduel met Fortuna Sittard. De tuchtcommissie heeft zijn schorsing van één duel opgeheven.
Vaessen kreeg zondag een rode kaart in het uitduel met Feyenoord toen hij een inzet van Calvin Stengs buiten zijn strafschopgebied blokkeerde. Volgens scheidsrechter Martin van den Kerkhof maakte de keeper van RKC hands, maar televisiebeelden konden dat onvoldoende ondersteunen.
RKC ging maandag niet akkoord met een schikkingsvoorstel van één duel schorsing en stapte naar de tuchtcommissie. Vaessen was zondag na het duel met Feyenoord al vrij zeker van zijn zaak. "Ik weet zeker dat deze rode kaart geseponeerd wordt", zei hij. "Anders kan ik mijn voetbaltas wel inleveren."
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft in de strijd om promotie naar de Eredivisie overtuigend afgerekend met Roda JC. De nog ongeslagen koploper in de Keuken Kampioen Divisie versloeg in eigen huis de nummer 3 van de ranglijst met 4-0.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is er niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen Telstar te winnen. De ploeg van trainer John van den Brom had in de Grolsch Veste in Enschede kansen te over om te scoren, maar wist geen enkele keer de bal langs de uitblinkende doelman Ronald Koeman te werken. De wedstrijd eindigde in 0-0.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Pep Guardiola is toe aan zijn duizendste wedstrijd als coach. De Spaanse trainer van Manchester City bereikt dat magische aantal zondag tegen Liverpool. "Liverpool is onze grootste rivaal, dus ik kan me geen betere wedstrijd wensen om deze mijlpaal te vieren", zei hij tegen verslaggevers.
6 uur geledenLISSABON (ANP) - Carlos Forbs is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Portugal. De oud-speler van Ajax mag zich melden voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Armenië.
8 uur geledenZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalsters oefenen dit jaar nog tegen Portugal en Zuid-Korea. Dat zijn de laatste duels voor Oranje voor het kwalificatietoernooi voor het WK van 2027 in Brazilië, dat in maart van start gaat.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV heeft zondag de beschikking over een bijna fitte selectie voor de topwedstrijd bij AZ. De Eindhovenaren missen alleen de langdurig geblesseerde aanvallers Ruben van Bommel en Alassane Pléa. Dat zei de coach vrijdag.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Aymen Sliti (Feyenoord), Sami Ouaissa (NEC), Ayoub Oufkir (Sparta Rotterdam) en Devin Haen (Willem II) debuteren in de selectie van Jong Oranje. Michael Reiziger heeft het viertal opgenomen in zijn spelersgroep voor de komende duels in de EK-kwalificatie met Jong Slovenië en Jong Israël.
9 uur geleden