Tuchtcommissie KNVB buigt zich donderdag over zaak PSV-coach Bosz
ZEIST (ANP) - De tuchtcommissie van de KNVB buigt zich donderdagavond over de zaak van PSV-trainer Peter Bosz. Dat verklaarde een woordvoerder van de commissie woensdag. PSV ging vorige week niet akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal van één duel schorsing.
Het schikkingsvoorstel voor Bosz volgde op het interview dat hij na de thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam (2-1) op 5 oktober aan ESPN gaf. De 60-jarige coach liet zich negatief uit over scheidsrechter Danny Makkelie.
Bosz vond dat Makkelie in de slotfase voor een strafschop had moeten fluiten na het vloeren van Johan Bakayoko. "Ik ben altijd boos op Makkelie. Het ligt misschien meer aan mij, maar ik vind het helemaal niets. Als je de beelden terugziet, hoe duidelijk moet het zijn? Of wil je dat spelers gaan liggen? Dit was een heel duidelijke", zei hij.
Gedragscode
"Wat de aanklager betreft is dit interview in strijd met de Gedragscode Officials Betaald Voetbal vanwege het feit dat de scheidsrechter door de heer Bosz op verbale en non-verbale wijze in diskrediet wordt gebracht. De straf houdt in dat de heer Bosz de eerstkomende wedstrijd alleen vanaf de tribune mag volgen", aldus de aanklager betaald voetbal.
PSV is het niet eens met de aanklager. "PSV wil de casus voorleggen aan de tuchtcommissie betaald voetbal en kan in afwachting daarvan niet inhoudelijk reageren", aldus de club vorige week.
Koploper PSV speelt komende zaterdag de uitwedstrijd tegen AZ, de nummer 3 van de ranglijst.
Meer uit Voetbal
SAN ISIDRO (ANP/AFP) - Diego Maradona was bipolair en had een narcistische persoonlijkheidsstoornis. Dat heeft zijn psycholoog Carlos Díaz donderdag gezegd in het proces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende.
17 minuten geledenMADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.
2 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest heeft op eigen veld met 1-0 gewonnen van Aston Villa in de halve finales van de Europa League. Een benutte strafschop van de Nieuw-Zeelander Chris Wood, die werd gegeven na een ongelukkige handsbal van de Fransman Lucas Digne, bracht na rust de beslissing in het Engelse onderonsje.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt akkoord te zijn met de deelname van Iran aan het WK voetbal. Eerder op donderdag herhaalde FIFA-voorzitter Gianni Infantino dat het elftal ondanks de oorlog de WK-duels zoals gepland afwerkt in de VS. "Als Gianni dat heeft gezegd, ben ik het ermee eens. Laat ze maar spelen", zei Trump tegen verslaggevers in zijn Oval Office.
3 uur geledenVANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.
8 uur geledenSITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.
12 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.
12 uur geleden