Tuchtcommissie KNVB buigt zich donderdag over zaak PSV-coach Bosz
ZEIST (ANP) - De tuchtcommissie van de KNVB buigt zich donderdagavond over de zaak van PSV-trainer Peter Bosz. Dat verklaarde een woordvoerder van de commissie woensdag. PSV ging vorige week niet akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal van één duel schorsing.
Het schikkingsvoorstel voor Bosz volgde op het interview dat hij na de thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam (2-1) op 5 oktober aan ESPN gaf. De 60-jarige coach liet zich negatief uit over scheidsrechter Danny Makkelie.
Bosz vond dat Makkelie in de slotfase voor een strafschop had moeten fluiten na het vloeren van Johan Bakayoko. "Ik ben altijd boos op Makkelie. Het ligt misschien meer aan mij, maar ik vind het helemaal niets. Als je de beelden terugziet, hoe duidelijk moet het zijn? Of wil je dat spelers gaan liggen? Dit was een heel duidelijke", zei hij.
Gedragscode
"Wat de aanklager betreft is dit interview in strijd met de Gedragscode Officials Betaald Voetbal vanwege het feit dat de scheidsrechter door de heer Bosz op verbale en non-verbale wijze in diskrediet wordt gebracht. De straf houdt in dat de heer Bosz de eerstkomende wedstrijd alleen vanaf de tribune mag volgen", aldus de aanklager betaald voetbal.
PSV is het niet eens met de aanklager. "PSV wil de casus voorleggen aan de tuchtcommissie betaald voetbal en kan in afwachting daarvan niet inhoudelijk reageren", aldus de club vorige week.
Koploper PSV speelt komende zaterdag de uitwedstrijd tegen AZ, de nummer 3 van de ranglijst.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag niet beschikken over Jordy Clasie voor de eerste wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk uit Oekraïne in de Conference League. De middenvelder, die net is teruggekeerd na een blessure, volgt een aangepast programma en is achtergebleven in Alkmaar.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.
6 uur geledenZEIST (ANP) - De aanklager betaald voetbal van de KNVB heeft besloten geen straf op te leggen aan Dean James in de veelbesproken paspoortkwestie. De aanklager deed onderzoek naar de speelgerechtigheid van de speler van Go Ahead Eagles na een klacht van NAC Breda.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.
20 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
22 uur geledenPARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.
22 uur geleden