Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tuchtcommissie KNVB buigt zich donderdag over zaak PSV-coach Bosz

Tuchtcommissie KNVB buigt zich donderdag over zaak PSV-coach Bosz

ZEIST (ANP) - De tuchtcommissie van de KNVB buigt zich donderdagavond over de zaak van PSV-trainer Peter Bosz. Dat verklaarde een woordvoerder van de commissie woensdag. PSV ging vorige week niet akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal van één duel schorsing.

Het schikkingsvoorstel voor Bosz volgde op het interview dat hij na de thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam (2-1) op 5 oktober aan ESPN gaf. De 60-jarige coach liet zich negatief uit over scheidsrechter Danny Makkelie.

Bosz vond dat Makkelie in de slotfase voor een strafschop had moeten fluiten na het vloeren van Johan Bakayoko. "Ik ben altijd boos op Makkelie. Het ligt misschien meer aan mij, maar ik vind het helemaal niets. Als je de beelden terugziet, hoe duidelijk moet het zijn? Of wil je dat spelers gaan liggen? Dit was een heel duidelijke", zei hij.

Gedragscode

"Wat de aanklager betreft is dit interview in strijd met de Gedragscode Officials Betaald Voetbal vanwege het feit dat de scheidsrechter door de heer Bosz op verbale en non-verbale wijze in diskrediet wordt gebracht. De straf houdt in dat de heer Bosz de eerstkomende wedstrijd alleen vanaf de tribune mag volgen", aldus de aanklager betaald voetbal.

PSV is het niet eens met de aanklager. "PSV wil de casus voorleggen aan de tuchtcommissie betaald voetbal en kan in afwachting daarvan niet inhoudelijk reageren", aldus de club vorige week.

Koploper PSV speelt komende zaterdag de uitwedstrijd tegen AZ, de nummer 3 van de ranglijst.

Meer uit Voetbal

Spaans international Lamine Yamal op tijd fit voor WK voetbal

BARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.

49 minuten geleden
FC Barcelona ziet Raphinha terugkeren voor mogelijk kampioensduel

BARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.

1 uur geleden
Klaassen ontbreekt bij Ajax in topper tegen PSV

AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."

1 uur geleden
Fans Vitesse opgelucht: al zoveel gekke situaties meegemaakt

ARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse reageert vrijdag opgelucht op het advies van de advocaat-generaal dat de Arnhemse voetbalclub de proflicentie mag behouden. "Toen het gerechtshof in september oordeelde dat Vitesse de proflicentie terug moest krijgen, hadden we wel het idee dat dat op zorgvuldige wijze was besloten. Daarom was het vertrouwen nu ook groot. Al blijft het spannend, we hebben in deze soap al zoveel gekke situaties meegemaakt", reageert Susanne Wichhart, voorzitter van de supportersvereniging, telefonisch.

4 uur geleden
KNVB gaat advies advocaat-generaal 'zorgvuldig bestuderen'

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat het advies van de advocaat-generaal in de zaak tegen Vitesse "zorgvuldig bestuderen". Dat heeft de voetbalbond bekendgemaakt. Volgens het advies slagen de cassatieklachten niet en mag Vitesse de proflicentie behouden.

4 uur geleden
Vitesse spreekt na advies van 'belangrijk juridisch signaal'

ARNHEM (ANP) - Vitesse reageert verheugd op het advies van de advocaat-generaal, die vrijdag oordeelde dat de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie vorig jaar terecht terugkreeg. "Wij ervaren dit als een belangrijk juridisch signaal en blijven ons met dezelfde vastberadenheid inzetten voor een definitieve bestendiging van de toekomst van onze club", reageert Claudia Lap, voorzitter van de raad van commissarissen, in een persbericht van Vitesse.

4 uur geleden
Advies advocaat-generaal: Vitesse mag proflicentie houden

DEN HAAG (ANP) - Vitesse mag de proflicentie behouden. Dat heeft de advocaat-generaal vrijdag geconcludeerd over een arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies van de advocaat-generaal neemt de Hoge Raad later een beslissing.

5 uur geleden