Tuchtcollege oordeelt over oncoloog Radboudumc
ZWOLLE (ANP) - Het Regionaal Tuchtcollege voor de Gezondheidszorg Zwolle beslist vrijdagmiddag over klachten van elf nabestaanden en één ex-patiënt tegen een voormalig oncoloog-internist van universitair ziekenhuis Radboudumc in Nijmegen. De klagers zeggen dat door haar handelen levens onnodig zijn bekort.
De arts werd in augustus 2019 door het ziekenhuis op non-actief gesteld omdat ze bij de behandeling van 45 kankerpatiënten ernstige fouten zou hebben gemaakt. Bij het ziekenhuis bleek toen ook dat haar registratie niet op orde was. Het zou betekenen dat ze onbevoegd haar werk deed. Het tuchtcollege trok twee zittingsdagen uit voor deze omvangrijke zaak. Op de zitting bleek dat de arts alsnog ingeschreven staat als internist-oncoloog, wat de zorgen bij nabestaanden alleen maar vergroot.
Het tuchtcollege moet beoordelen of er in strijd met goede zorg gehandeld is. De arts zelf meent dat daar geen sprake van is. In het zwaarste geval kan het tuchtcollege een hulpverlener uit het beroep zetten.
Meer uit Binnenland
GORINCHEM (ANP) - Om 11.00 uur had 10 procent van alle stemgerechtigden in Gorinchem een stem uitgebracht voor de herverkiezing van de gemeenteraad. Dat was net iets minder dan de opkomst rond dat tijdstip bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart. Een meerderheid van de gemeenteraad besloot tot een herstemming, omdat er vermoedens van stemfraude waren.
44 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het draagvlak onder Nederlanders voor de dodenherdenking op 4 mei en Bevrijdingsdag op 5 mei, is nagenoeg hetzelfde gebleven in vergelijking met vorig jaar. Dit blijkt uit het jaarlijkse Nationaal Vrijheidsonderzoek dat wordt uitgevoerd in opdracht van het Nationaal Comité 4 en 5 mei.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er is nog veel onduidelijk over de steekpartij op de avond van Koningsdag in het Olympisch Stadion in Amsterdam. De politie is op zoek naar beelden van het incident en vraagt getuigen zich te melden.
1 uur geledenHELDEN (ANP) - De grote natuurbrand bij de Limburgse plaats Helden is onder controle. "Nabluswerkzaamheden zullen nog enige tijd in beslag nemen", meldt de veiligheidsregio.
1 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Reinie Melissant, de burgemeester van Gorinchem, verwacht dat "veel mensen gaan stemmen" tijdens de herverkiezingen in de gemeente. Na de gemeenteraadsverkiezingen in maart besloot een meerderheid van de gemeenteraad dat er opnieuw moest worden gestemd omdat er signalen waren van stemfraude. De 21 stembureaus zijn inmiddels een paar uur open.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - April was dit jaar uitzonderlijk zonnig en droog. Met 260 zonuren eindigt de maand in de top vijf zonnigste aprilmaanden ooit gemeten, meldt Weeronline. Doordat er slechts 8 millimeter neerslag viel, behoort de maand tot de top drie droogste aprilmaanden sinds het begin van de metingen.
2 uur geledenHELDEN (ANP) - In het Limburgse Helden woedt woensdagochtend een grote natuurbrand. De brandweer is aanwezig met meerdere voertuigen. De brand brak kort na 06.00 uur uit nabij de Lanterdweg.
4 uur geleden