Tuchel volgt Lampard op als coach van Chelsea
LONDEN (ANP) - Thomas Tuchel volgt de ontslagen Frank Lampard op als trainer van Chelsea. De Londense club uit de Premier League heeft de komst van de Duitser (47) dinsdag bevestigd. Hij heeft een contract voor anderhalf seizoen ondertekend, met de optie voor meer.
Zelf werd Tuchel in december weggestuurd bij Paris Saint-Germain, hoewel hij met de club twee keer de Franse titel won en de finale van de Champions League haalde. Daarvoor werkte hij bij Borussia Dortmund.
"Ik dank Chelsea voor het in mij gestelde vertrouwen", zei Tuchel, die de selectie inmiddels op het trainingscomplex heeft ontmoet. "We hebben veel respect voor wat Frank hier heeft bereikt en achterlaat, maar aan de andere kant kunnen we niet wachten om samen in deze geweldige competitie aan de slag te gaan."
Lampard, legendarisch oud-speler van de club, was anderhalf jaar de coach van Chelsea. Hij moest vertrekken na een slechte serie, ondanks de grote investeringen die de club in de zomer deed. De leiding vreesde toch een gebrek aan ervaring bij de oud-international, die als trainer eerder alleen bij Derby County werkte.
Oud-Ajacied Hakim Ziyech is een van de spelers van Chelsea.
Meer uit Voetbal
AUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.
3 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.
13 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.
13 uur geledenPARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.
15 uur geledenBREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.
16 uur geleden