Tuchel volgt Lampard op als coach van Chelsea
LONDEN (ANP) - Thomas Tuchel volgt de ontslagen Frank Lampard op als trainer van Chelsea. De Londense club uit de Premier League heeft de komst van de Duitser (47) dinsdag bevestigd. Hij heeft een contract voor anderhalf seizoen ondertekend, met de optie voor meer.
Zelf werd Tuchel in december weggestuurd bij Paris Saint-Germain, hoewel hij met de club twee keer de Franse titel won en de finale van de Champions League haalde. Daarvoor werkte hij bij Borussia Dortmund.
"Ik dank Chelsea voor het in mij gestelde vertrouwen", zei Tuchel, die de selectie inmiddels op het trainingscomplex heeft ontmoet. "We hebben veel respect voor wat Frank hier heeft bereikt en achterlaat, maar aan de andere kant kunnen we niet wachten om samen in deze geweldige competitie aan de slag te gaan."
Lampard, legendarisch oud-speler van de club, was anderhalf jaar de coach van Chelsea. Hij moest vertrekken na een slechte serie, ondanks de grote investeringen die de club in de zomer deed. De leiding vreesde toch een gebrek aan ervaring bij de oud-international, die als trainer eerder alleen bij Derby County werkte.
Oud-Ajacied Hakim Ziyech is een van de spelers van Chelsea.
Meer uit Voetbal
VIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
12 uur geleden