Tuchel vindt contract bij Engeland van 18 maanden goed voor focus
LONDEN (ANP) - De nieuwe Engelse bondscoach Thomas Tuchel zegt dat zijn contractduur van achttien maanden bij de Engelse voetbalbond goed is om de focus niet te verliezen. Op een persconferentie van de Engelse voetbalbond FA bevestigde de 51-jarige Duitser dat hij vanaf 1 januari 2025 voor anderhalf jaar is aangesteld.
"Het zijn achttien maanden en we hebben afgesproken om daarna bij elkaar te komen en het te bespreken", zei Tuchel. Hij is enthousiast over de lengte van het contract. "Het is een goede tijdsduur omdat het ons helpt om te focussen. Het is afgebakend."
De focus van de Duitser, voormalige trainer van Chelsea en Bayern München, ligt op het winnen van de wereldtitel in 2026. "Ik wil het beste uit de spelers halen", zei Tuchel, die met Chelsea de Champions League won. "De spelers hebben laten zien dat ze er staan. De stabiliteit is indrukwekkend en we hebben spelers die iedere week strijden in de sterkste competities ter wereld. We zijn ervan overtuigd dat we iets van onze ervaringen uit het clubvoetbal kunnen toevoegen, wat kan helpen. Maar we hebben ook geluk nodig en momentum en het geluk dat er niet te veel blessures komen."
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Achraf Hakimi is verkozen tot Afrikaans voetballer van het jaar. De 27-jarige rechtsback won dit seizoen de Champions League en Franse titel en beker met Paris Saint-Germain. Hij plaatste zich met Marokko voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
36 minuten geledenZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal is op 5 december een van de twaalf groepshoofden tijdens de loting voor het WK voetbal van volgend jaar zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit de wereldranglijst die wereldvoetbalbond FIFA heeft vrijgegeven.
4 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Borussia Dortmund-aanvaller Karim Adeyemi heeft op sociale media zijn excuses aangeboden aan zijn club en de Duitse nationale selectie. Bondscoach Julian Nagelsmann had Adeyemi voor de afgelopen interlandperiode wel geselecteerd, maar hield hem buiten de ploeg nadat naar buiten was gekomen dat een rechter de vleugelspeler een boete van 450.000 euro heeft opgelegd voor verboden wapenbezit.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid-trainer Xabi Alonso mist voorlopig zijn verdediger Eder Militão. De 27-jarige Braziliaan viel dinsdag in een oefeninterland van zijn land tegen Tunesië uit. Real Madrid bevestigde woensdag dat het gaat om een spierblessure in het rechterbovenbeen.
5 uur geledenKINGSTON (ANP) - Steve McClaren is opgestapt als bondscoach van Jamaica. De Engelse coach slaagde er niet in met Jamaica rechtstreekse plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada af te dwingen.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona speelt de thuiswedstrijd in de Champions League tegen Eintracht Frankfurt op 9 december in stadion Camp Nou. De club van onder anderen Frenkie de Jong heeft bevestigd dat de UEFA toestemming heeft gegeven om de wedstrijd in de zesde speelronde van de Champions League te organiseren in het verbouwde stadion.
10 uur geledenGUATEMALA-STAD (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo van het Surinaamse elftal richt zich na de teleurstelling van het missen van directe WK-kwalificatie op de intercontinentale play-offs. "We hebben gelukkig nog een vluchtroute, die moeten we dan maar gebruiken", zei de coach op de persconferentie over de kans die Suriname nog heeft om via de play-offs het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada te bereiken.
12 uur geleden