Tuchel vindt contract bij Engeland van 18 maanden goed voor focus
LONDEN (ANP) - De nieuwe Engelse bondscoach Thomas Tuchel zegt dat zijn contractduur van achttien maanden bij de Engelse voetbalbond goed is om de focus niet te verliezen. Op een persconferentie van de Engelse voetbalbond FA bevestigde de 51-jarige Duitser dat hij vanaf 1 januari 2025 voor anderhalf jaar is aangesteld.
"Het zijn achttien maanden en we hebben afgesproken om daarna bij elkaar te komen en het te bespreken", zei Tuchel. Hij is enthousiast over de lengte van het contract. "Het is een goede tijdsduur omdat het ons helpt om te focussen. Het is afgebakend."
De focus van de Duitser, voormalige trainer van Chelsea en Bayern München, ligt op het winnen van de wereldtitel in 2026. "Ik wil het beste uit de spelers halen", zei Tuchel, die met Chelsea de Champions League won. "De spelers hebben laten zien dat ze er staan. De stabiliteit is indrukwekkend en we hebben spelers die iedere week strijden in de sterkste competities ter wereld. We zijn ervan overtuigd dat we iets van onze ervaringen uit het clubvoetbal kunnen toevoegen, wat kan helpen. Maar we hebben ook geluk nodig en momentum en het geluk dat er niet te veel blessures komen."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax moet het zeker tot de winterstop doen zonder spits Wout Weghorst. De 33-jarige international van het Nederlands elftal heeft zaterdag in het uitduel met Fortuna Sittard "forse schade" aan zijn enkelbanden opgelopen, melden de Amsterdammers. Weghorst werd al buiten de selectie gelaten voor het Champions League-duel met Qarabag FK van woensdag.
11 minuten geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran en Egypte zijn er niet van gediend dat hun onderlinge duel op het WK voetbal volgend jaar in het teken staat van de lhbtqi+-gemeenschap. Volgens Iraanse media hebben de landen daartegen een protest ingediend.
23 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain neemt het woensdag in de Champions League tegen Athletic op zonder Ousmane Dembélé. De winnaar van de Gouden Schoen is sinds maandag ziek, zo meldt de Franse topclub. PSG staat tweede in de rangschikking met 12 punten uit vijf duels. Athletic staat 27e.
30 minuten geledenVANCOUVER (ANP/DPA) - Thomas Müller voetbalt ook komend seizoen bij Vancouver Whitecaps. De Canadese club, die zaterdag de finale om de titel in de Major League Soccer (MLS) verloor van Inter Miami, meldt dat het de optie in het contract van de Duitse aanvaller heeft gelicht.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool kan de komende weken geen beroep doen op Cody Gakpo. De Oranje-international kampt met een blessure. Dat meldde Slot een dag voor de uitwedstrijd in de Champions League bij Internazionale. Gakpo reisde niet mee met de ploeg naar Milaan.
13 uur geledenZÜRICH (ANP) - Alle wedstrijden tijdens het WK voetbal van volgend jaar worden twee keer onderbroken voor drinkpauzes. Dat maakte wereldvoetbalbond FIFA maandag bekend. De pauzes duren drie minuten en vinden in elke helft na 22 minuten plaats.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Vedette Mohamed Salah ontbreekt in de selectie van Liverpool voor het duel met Internazionale in de Champions League. De 33-jarige Egyptenaar had kritiek geuit op trainer Arne Slot en de club nadat hij bij de afgelopen wedstrijden op de reservebank moest zitten. Ook Cody Gakpo ontbreekt in de selectie van Liverpool.
18 uur geleden