Tuchel vindt contract bij Engeland van 18 maanden goed voor focus
LONDEN (ANP) - De nieuwe Engelse bondscoach Thomas Tuchel zegt dat zijn contractduur van achttien maanden bij de Engelse voetbalbond goed is om de focus niet te verliezen. Op een persconferentie van de Engelse voetbalbond FA bevestigde de 51-jarige Duitser dat hij vanaf 1 januari 2025 voor anderhalf jaar is aangesteld.
"Het zijn achttien maanden en we hebben afgesproken om daarna bij elkaar te komen en het te bespreken", zei Tuchel. Hij is enthousiast over de lengte van het contract. "Het is een goede tijdsduur omdat het ons helpt om te focussen. Het is afgebakend."
De focus van de Duitser, voormalige trainer van Chelsea en Bayern München, ligt op het winnen van de wereldtitel in 2026. "Ik wil het beste uit de spelers halen", zei Tuchel, die met Chelsea de Champions League won. "De spelers hebben laten zien dat ze er staan. De stabiliteit is indrukwekkend en we hebben spelers die iedere week strijden in de sterkste competities ter wereld. We zijn ervan overtuigd dat we iets van onze ervaringen uit het clubvoetbal kunnen toevoegen, wat kan helpen. Maar we hebben ook geluk nodig en momentum en het geluk dat er niet te veel blessures komen."
Meer uit Voetbal
LANDOVER (ANP) - Frankrijk heeft ook het oefenduel met Colombia winnend afgesloten. Désiré Doué (twee) en Marcus Thuram maakten in het Amerikaanse Landover, nabij hoofdstad Washington, de Franse doelpunten. Jaminton Campaz deed een kwartier voor tijd wat terug: 3-1.
4 uur geledenBOEKAREST (ANP/DPA) - De Roemeense bondscoach Mircea Lucescu is drie dagen na de verloren play-off voor het WK tegen Turkije opgenomen in het ziekenhuis. De 80-jarige trainer werd zondag tijdens een teambijeenkomst onwel en kampt met ernstige hartritmestoornissen. Zijn toestand is stabiel, maar Lucescu ondergaat nog een behandeling om zijn hartslag verder te stabiliseren, meldt de Roemeense voetbalbond.
10 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur en interim-trainer Igor Tudor zijn al na anderhalve maand uit elkaar gegaan. Dit gebeurde volgens de nummer 17 van de Premier League "in onderling overleg". Onder de opvolger van de in februari ontslagen Thomas Frank verloren de Spurs vijf van hun zeven wedstrijden.
11 uur geledenKAAPSTAD (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Veron Mossengo-Omba van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) is gestopt na herhaaldelijke oproepen om zijn vertrek. Mossengo-Omba meldde dat hij met pensioen gaat. Dat doet hij in een periode waarin het vertrouwen in de bond onder druk staat na de beslissing Senegal de zege van de Afrika Cup af te nemen en die toe te wijzen aan Marokko. Senegal is een procedure gestart bij sporttribunaal CAS.
12 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De voetbalteams van Mexico en Portugal hebben het beroemde Aztekenstadion in Mexico-Stad heropend. De wedstrijd eindigde in 0-0. Bij Portugal ontbrak grote vedette Cristiano Ronaldo.
20 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
1 dag geleden