Tuchel ontmoet Abramovitsj voor het eerst in feestgedruis
PORTO (ANP) - Trainer Thomas Tuchel van Chelsea deed na de gewonnen finale van de Champions League tegen Manchester City (1-0) een opmerkelijke onthulling. In het feestgedruis op het veld van het Estádio do Dragão in Porto ontmoette hij pas voor het eerst Roman Abramovitsj, de Russische eigenaar van de Engelse club. "Dat was het best mogelijke moment voor onze eerste ontmoeting. Of misschien wel het slechtste moment, want vanaf nu kan het alleen maar minder worden", zei Tuchel met een brede grijns.
De 47-jarige Duitser werd eind januari aangesteld door Chelsea, als opvolger van de ontslagen Frank Lampard. "Dit was een zeer moeilijke beslissing voor de club, niet in de laatste plaats omdat ik een uitstekende persoonlijke relatie heb met Frank en ik het grootste respect voor hem heb", aldus Abramovitsj toen over het ontslag van clubicoon Lampard. De miljardair had de gesprekken met Tuchel overgelaten aan zijn directie.
Vier maanden later schudden Abramovitsj en Tuchel elkaar voor het eerst de hand. De Rus is sinds 2003 eigenaar van de club en heeft al vele honderden miljoenen in Chelsea gepompt. Het leverde de 'Blues' na het eerste succes in 2012 zaterdag de tweede eindzege in de Champions League op. "We gaan de komende dagen verder praten", zei Tuchel, wiens contract in Londen nog een jaar doorloopt. "Ik zal hem verzekeren dat ik hongerig blijf, dat ik ook de volgende prijs wil winnen en dat ik hier heel gelukkig ben. Ik voel me onderdeel van een zeer ambitieuze club, met een sterke selectie, die perfect past bij mijn passie voor het voetbal."
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht versloeg Ajax (2-1) door twee goed uitgevoerde standaardsituaties. Matisse Didden en Sébastien Haller troffen doel na een goed genomen hoekschop en vrije trap van Souffian El Karouani, de linksback in vorm bij de club uit de Domstad.
22 minuten geledenALKMAAR (ANP) - PSV begint de uitwedstrijd tegen AZ opnieuw met Guus Til in de spits. De aanvallende middenvelder krijgt de voorkeur boven Ricardo Pepi, die in Alkmaar op de reservebank zit. Datzelfde geldt voor Myron Boadu.
29 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Fred Grim weet niet hoe lang hij interim-trainer van Ajax blijft. "De vraag is gesteld of ik deze wedstrijd voor de club wilde coachen", zei hij na een nederlaag bij FC Utrecht (2-1). "Natuurlijk wilde ik dat, maar over de toekomst is nog niet gesproken."
31 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Wout Weghorst snapt niet waarom zijn doelpunt in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht werd afgekeurd. "Scheidsrechter Danny Makkelie had besloten weinig te fluiten", zei de spits na een nederlaag van 2-1 in De Galgenwaard. "Hij liet het spel doorgaan en beoordeelde duels van Youri Regeer en Lucas Rosa aanvankelijk niet als overtredingen. Hij wees zelfs naar de bal, dat hebben jullie toch wel gezien? Op advies van de videoscheidsrechter besliste hij anders en een minuut later maakte FC Utrecht 1-0. Dat is wel bepalend toch?"
53 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Ajax blijft ook onder interim-trainer Fred Grim kwetsbaar bij standaardsituaties. De club uit Amsterdam verloor met de tijdelijke opvolger van de ontslagen John Heitinga op de bank bij FC Utrecht (2-1). De thuisploeg scoorde na een hoekschop en vrije trap.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ajax heeft de eerste wedstrijd na het ontslag van trainer John Heitinga verloren. Met interim-trainer Fred Grim op de bank bleek FC Utrecht te sterk in De Galgenwaard (2-1). De thuisploeg scoorde na een hoekschop en vrije trap.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Gerald Alders begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen FC Utrecht. De 20-jarige verdediger vervangt de geblesseerde linksback Owen Wijndal.
5 uur geleden