Tuchel heeft grote verwachtingen van 'ontbrekende schakel' Lukaku
LONDEN (ANP) - Coach Thomas Tuchel van Chelsea is ervan overtuigd dat de nieuwe aanwinst Romelu Lukaku een grote impact kan hebben en de binnengehaalde "ontbrekende schakel" is voor de club in de jacht op de eerste Premier League titel in vijf jaar. De Belgische spits kwam vorige week over van Inter Milan voor een bedrag van 97,5 miljoen pond (114 miljoen euro). Dat is het hoogste bedrag dat de Londense club ooit voor een speler betaalde.
"We verwachten dat hij impact heeft, we verwachten doelpunten. Hij is een grote persoonlijkheid in de kleedkamer, maar ik ben er absoluut van overtuigd dat hij een positieve impact zal hebben op Timo Werner, Kai Havertz en Christian Pulisic. Is Romelu het ontbrekende puzzelstukje? We hopen het wel", aldus Tuchel tegen verslaggevers.
Tuchel denkt dat de Belgische international zondag in de Londense derby tegen Arsenal in actie komt. "We hebben nog één training te gaan, maar de week was zwaar voor hem omdat hij in de groep zat met de andere spelers die later aan het seizoen begonnen. We hopen en verwachten dat hij zondag op het veld staat," zei hij.
Pulisic
Ook bevestigde Tuchel dat Pulisic deze week de training miste als gevolg van een positieve coronatest. Hij zal zondag niet van de partij zal zijn. Hij was optimistisch over de beschikbaarheid van Hakim Ziyech en N'Golo Kante. Tuchel zei dat het duo absoluut geen problemen had op de training en dat "een meer fysieke sessie" op zaterdag hun deelname tegen Arsenal zal bepalen.
Tegenstander Arsenal heeft vier positieve coronagevallen. Pierre-Emerick Aubameyang en Willian kunnen mogelijk tegen Chelsea weer spelen. Alexandre Lacazette en doelman Alex Runarsson blijven nog aan de kant. Trainer Mikel Arteta kan ook niet beschikken over de geblesseerde spelers Gabriel Magalhaes, Eddie Nketiah en Thomas Partey.
Nieuwe aanwinst Martin Ødegaard, die vrijdag overkwam van Real Madrid, is zondag nog niet inzetbaar voor de Gunners.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.
6 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.
9 uur geledenAGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.
11 uur geledenMONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
19 uur geledenANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.
20 uur geleden