Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tuchel heeft grote verwachtingen van 'ontbrekende schakel' Lukaku

Tuchel heeft grote verwachtingen van 'ontbrekende schakel' Lukaku

LONDEN (ANP) - Coach Thomas Tuchel van Chelsea is ervan overtuigd dat de nieuwe aanwinst Romelu Lukaku een grote impact kan hebben en de binnengehaalde "ontbrekende schakel" is voor de club in de jacht op de eerste Premier League titel in vijf jaar. De Belgische spits kwam vorige week over van Inter Milan voor een bedrag van 97,5 miljoen pond (114 miljoen euro). Dat is het hoogste bedrag dat de Londense club ooit voor een speler betaalde.

"We verwachten dat hij impact heeft, we verwachten doelpunten. Hij is een grote persoonlijkheid in de kleedkamer, maar ik ben er absoluut van overtuigd dat hij een positieve impact zal hebben op Timo Werner, Kai Havertz en Christian Pulisic. Is Romelu het ontbrekende puzzelstukje? We hopen het wel", aldus Tuchel tegen verslaggevers.

Tuchel denkt dat de Belgische international zondag in de Londense derby tegen Arsenal in actie komt. "We hebben nog één training te gaan, maar de week was zwaar voor hem omdat hij in de groep zat met de andere spelers die later aan het seizoen begonnen. We hopen en verwachten dat hij zondag op het veld staat," zei hij.

Pulisic

Ook bevestigde Tuchel dat Pulisic deze week de training miste als gevolg van een positieve coronatest. Hij zal zondag niet van de partij zal zijn. Hij was optimistisch over de beschikbaarheid van Hakim Ziyech en N'Golo Kante. Tuchel zei dat het duo absoluut geen problemen had op de training en dat "een meer fysieke sessie" op zaterdag hun deelname tegen Arsenal zal bepalen.

Tegenstander Arsenal heeft vier positieve coronagevallen. Pierre-Emerick Aubameyang en Willian kunnen mogelijk tegen Chelsea weer spelen. Alexandre Lacazette en doelman Alex Runarsson blijven nog aan de kant. Trainer Mikel Arteta kan ook niet beschikken over de geblesseerde spelers Gabriel Magalhaes, Eddie Nketiah en Thomas Partey.

Nieuwe aanwinst Martin Ødegaard, die vrijdag overkwam van Real Madrid, is zondag nog niet inzetbaar voor de Gunners.

Meer uit Voetbal

Berghuis hoopt uitduel met PSV van zondag te halen

AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis hoopt de uitwedstrijd van zondag tegen PSV te halen. De rechtervleugelaanvaller van Ajax miste dinsdag de confrontatie met Internazionale (0-2) in de Champions League vanwege spierklachten.

44 minuten geleden
Ajax lijdt bij start Champions League thuisnederlaag tegen Inter

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is de Champions League begonnen met een nederlaag. Internazionale versloeg de Amsterdammers in de Johan Cruijff ArenA met 2-0. Een dag eerder verloor ook PSV, de andere Nederlandse deelnemer, de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi.

2 uur geleden
Feyenoord boekt tegen Fortuna vijfde competitiezege

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft ook zijn vijfde wedstrijd in de Eredivisie dit seizoen gewonnen. De ploeg van trainer Robin van Persie versloeg in De Kuip Fortuna Sittard met 2-0 dankzij treffers van Ayase Ueda en Aymen Sliti. Het was een duel uit de derde speelronde dat nog moest worden ingehaald.

3 uur geleden
Edvardsen vervangt geblesseerde Berghuis tegen Inter

AMSTERDAM (ANP) - Oliver Edvardsen heeft woensdag een basisplaats in de thuiswedstrijd van Ajax tegen Internazionale in de Champions League. De Noorse buitenspeler neemt de plaats in van de geblesseerde Steven Berghuis. Edvardsen krijgt de voorkeur boven Raúl Moro.

5 uur geleden
Aanvaller Slory in basis Feyenoord tegen Fortuna Sittard

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint in de competitiewedstrijd tegen Fortuna Sittard voor het eerst met Jaden Slory in de startopstelling. De 20-jarige aanvaller is de vervanger van Anis Hadj Moussa, die één duel moet toekijken na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. Slory, die al drie keer inviel, vormt de aanval met Ayase Ueda en Leo Sauer.

6 uur geleden
PSV vier tot zes weken zonder Boadu en Sildillia

EINDHOVEN (ANP) - PSV-coach Peter Bosz kan vier tot zes weken niet beschikken over Myron Boadu en Kiliann Sildillia. De spits en verdediger kampen allebei met een bovenbeenblessure. Boadu liep die afgelopen dinsdag op in het met 3-1-verloren duel met Union in de Champions League. Sildillia raakte afgelopen zaterdag geblesseerd in de wedstrijd tegen NEC Nijmegen.

9 uur geleden
Profvoetballer Partey bepleit zijn onschuld voor de rechter

LONDEN (ANP/RTR) - Profvoetballer Thomas Partey (32) heeft woensdag voor een rechtbank in Londen verklaard dat beschuldigingen tegen hem van verkrachting en aanranding van drie vrouwen onterecht zijn. De Ghanese international staat terecht op verdenking van vijf verkrachtingen en een aanranding in de periode tussen april 2021 en juni 2022. Partey was destijds speler van het Londense Arsenal.

13 uur geleden