Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tuchel: geen excuses van Chelsea ondanks sancties

Tuchel: geen excuses van Chelsea ondanks sancties

LONDEN (ANP) - Volgens trainer Thomas Tuchel gaat Chelsea niet naar excuses zoeken, ondanks de strenge restricties waarmee de Londense voetbalclub te maken heeft gekregen. De Britse overheid trof onlangs sancties tegen de Chelsea-eigenaar Roman Abramovitsj, die tot de vriendenkring van president Vladimir Poetin wordt gerekend, wegens de Russische inval in Oekraïne.

Chelsea houdt de zaak momenteel draaiende onder een speciale licentie, die moet voorkomen dat Abramovitsj nog op de een of andere manier geld genereert. Daarom is onder meer de kaartverkoop aan banden gelegd en mag de club per wedstrijd niet meer dan 23.500 euro aan reiskosten uitgeven. Chelsea speelt woensdag in de Champions League uit tegen Lille om een plek in de kwartfinales en verdedigt in Frankrijk een voorsprong van 2-0.

"Er zijn restricties en daarmee moeten we omgaan", zei Tuchel dinsdag tijdens een persconferentie. "We hebben aanpassingen moeten maken, wat betreft het aantal stafleden dat meegaat, hoeveel hotelkamers we reserveren en hoe we ergens moeten komen voor een wedstrijd. Dat is voor zover ik weet gelukt. We kunnen op professioneel niveau reizen, omdat het nu even niet gaat om luxe en bling-bling."

Tuchel benadrukte dat er geen enkele reden is excuses aan te voeren voor de trip naar en de wedstrijd in Lille. "Zolang we maar shirts hebben, kwiek zijn, arriveren met onze spelers en als team optreden, dan zullen we de strijd voor succes aangaan en hard ook, want dat zijn we aan de mensen die ons steunen verplicht."

De Duitse coach zei desnoods bereid te zijn zelf een busje te huren om spelers te vervoeren. Zijn landgenoot Kai Havertz kon zich daarin vinden. "Al moet ik de reis uit eigen zak betalen. Doe ik, geen probleem. Er zijn momenteel belangrijkere dingen op de wereld dan de vraag of we per vliegtuig of bus naar een uitwedstrijd gaan. Iedereen snapt dat het niet gemakkelijk is. Het beste wat wij kunnen doen, is goed voetballen", aldus de 22-jarige aanvaller.

Meer uit Voetbal

Ghanees Partey verliest beroep en mist WK-duel met Panama

OTTAWA (ANP/RTR) - Ghana kan definitief geen beroep doen op Thomas Partey voor de eerste wedstrijd van de ploeg op het WK voetbal tegen Panama in Toronto. Een Canadese rechtbank wees het beroep van de middenvelder af, nadat hij eerder geen toegang tot het land had gekregen. De 33-jarige Ghanees kreeg geen visum omdat hij vorige zomer is aangeklaagd voor vijf verkrachtingen en een aanranding.

21 minuten geleden
Frankrijk en Mbappé maken pas na rust indruk bij zege op Senegal

EAST RUTHERFORD (ANP) - Frankrijk heeft zijn eerste wedstrijd op het WK voetbal met 3-1 gewonnen van Senegal. De ploeg van bondscoach Didier Deschamps maakte in het New York New Jersey Stadium voor rust zijn reputatie als een van de grote kanshebbers op de titel niet waar, maar had geluk dat Senegal vergat te profiteren van het matige optreden.

26 minuten geleden
Neymar traint individueel bij Brazilië na kuitblessure

EAST RUTHERFORD (ANP/RTR) - De Braziliaanse sterspeler Neymar heeft voor het eerst tijdens het WK voetbal op het veld getraind. De 34-jarige aanvaller is herstellende van een kuitblessure, die hij eind mei opliep. Hij miste daardoor het gelijkspel tegen Marokko van zondag (1-1).

26 minuten geleden
Bondscoach stuntploeg Kaapverdië: 'kleine landen' horen op het WK

ATLANTA (ANP) - Een trotse bondscoach Pedro Leitão Brito vindt dat Kaapverdië bewezen heeft dat zogenoemde 'kleinere' teams iets toevoegen op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "De voetbalwereld kent steeds minder grenzen", genoot hij nog even na van de stunt maandag tegen Europees kampioen Spanje (0-0). "Kleinere landen zonder indrukwekkende erelijst hebben net zo goed het recht om het op te nemen tegen teams van een hoger niveau."

4 uur geleden
NEC bevestigt vertrek doelman Cillessen

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft het vertrek van doelman Jasper Cillessen bevestigd. De 37-jarige oud-international maakte maandag op Instagram al bekend dat hij niet inging op een aanbieding om zijn contract met één jaar te verlengen.

6 uur geleden
Verdediger Rüdiger verlengt aflopende contract bij Real tot 2027

MADRID (ANP) - Antonio Rüdiger heeft zijn aflopende contract bij Real Madrid met een jaar verlengd tot medio 2027. Dat meldt de voetbalclub uit de Spaanse hoofdstad dinsdag.

10 uur geleden
Franse nummer 2 Lens stelt Duitser Toppmöller aan als trainer

LENS (ANP/DPA) - RC Lens heeft de Duitser Dino Toppmöller aangesteld als nieuwe trainer. De Franse nummer 2 van afgelopen seizoen raakte succescoach Pierre Sage maandag kwijt aan Crystal Palace. Toppmöller heeft voor twee seizoenen getekend bij de Champions League-deelnemer van komend seizoen.

13 uur geleden