Tuchel: geen excuses van Chelsea ondanks sancties
LONDEN (ANP) - Volgens trainer Thomas Tuchel gaat Chelsea niet naar excuses zoeken, ondanks de strenge restricties waarmee de Londense voetbalclub te maken heeft gekregen. De Britse overheid trof onlangs sancties tegen de Chelsea-eigenaar Roman Abramovitsj, die tot de vriendenkring van president Vladimir Poetin wordt gerekend, wegens de Russische inval in Oekraïne.
Chelsea houdt de zaak momenteel draaiende onder een speciale licentie, die moet voorkomen dat Abramovitsj nog op de een of andere manier geld genereert. Daarom is onder meer de kaartverkoop aan banden gelegd en mag de club per wedstrijd niet meer dan 23.500 euro aan reiskosten uitgeven. Chelsea speelt woensdag in de Champions League uit tegen Lille om een plek in de kwartfinales en verdedigt in Frankrijk een voorsprong van 2-0.
"Er zijn restricties en daarmee moeten we omgaan", zei Tuchel dinsdag tijdens een persconferentie. "We hebben aanpassingen moeten maken, wat betreft het aantal stafleden dat meegaat, hoeveel hotelkamers we reserveren en hoe we ergens moeten komen voor een wedstrijd. Dat is voor zover ik weet gelukt. We kunnen op professioneel niveau reizen, omdat het nu even niet gaat om luxe en bling-bling."
Tuchel benadrukte dat er geen enkele reden is excuses aan te voeren voor de trip naar en de wedstrijd in Lille. "Zolang we maar shirts hebben, kwiek zijn, arriveren met onze spelers en als team optreden, dan zullen we de strijd voor succes aangaan en hard ook, want dat zijn we aan de mensen die ons steunen verplicht."
De Duitse coach zei desnoods bereid te zijn zelf een busje te huren om spelers te vervoeren. Zijn landgenoot Kai Havertz kon zich daarin vinden. "Al moet ik de reis uit eigen zak betalen. Doe ik, geen probleem. Er zijn momenteel belangrijkere dingen op de wereld dan de vraag of we per vliegtuig of bus naar een uitwedstrijd gaan. Iedereen snapt dat het niet gemakkelijk is. Het beste wat wij kunnen doen, is goed voetballen", aldus de 22-jarige aanvaller.
Meer uit Voetbal
ANTALYA (ANP) - De voetballers van Iran hebben een oefenwedstrijd tegen Gambia gewonnen (3-1). Aria Yousefi, Ramin Rezaeian en Mehdi Taremi maakten de doelpunten voor de WK-deelnemer in Antalya.
36 minuten geledenBOEDAPEST (ANP) - Jurriën Timber is fit voor een basisplaats in de finale van de Champions League. Dat vertelde zijn trainer Mikel Arteta op een persconferentie in Boedapest, waar zaterdag de eindstrijd tegen Paris Saint-Germain op het programma staat. "Hij is fit en kan starten", zei de trainer die Arsenal dit seizoen naar de eerste landstitel sinds 2004 leidde.
52 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema maakt zondag deel uit van de selectie van Manchester City voor de finale van de FA Cup tegen Brighton & Hove Albion. De Nederlandse spits raakte begin april geblesseerd en miste daardoor de twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk. Miedema maakt geen deel uit van de selectie van Oranje voor de twee komende WK-kwalificatieduels met Ierland (5 juni) en Polen (9 juni).
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Verenigde Staten, Canada en Mexico nemen bij het wereldkampioenschap voetbal maatregelen vanwege de uitbraak van ebola in Centraal-Afrika. Dat heeft de Amerikaanse regering namens de drie organiserende landen aangekondigd.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nick Viergever vertrekt bij FC Utrecht. De 36-jarige aanvoerder heeft een aflopend contract en de club wil de verbintenis van de centrale verdediger niet verlengen.
7 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Eloy Room (37) droomde als jongetje van een plaats in het Nederlands elftal. Dat komt er niet van. Als doelman van Curaçao beleeft hij nu alsnog een andere voetbaldroom. "Om met zo'n klein eiland naar het WK voetbal te gaan is fantastisch", zegt de keeper van Curaçao in gesprek met het ANP. "Dit is veel groter dan voetbal. Het zal Curaçao heel veel positiefs brengen."
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint maandag 29 juni aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Coach Robin van Persie werkt die dag met zijn selectie de eerste training af, meldt de Rotterdamse club.
8 uur geleden