Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tuchel: geen excuses van Chelsea ondanks sancties

Tuchel: geen excuses van Chelsea ondanks sancties

LONDEN (ANP) - Volgens trainer Thomas Tuchel gaat Chelsea niet naar excuses zoeken, ondanks de strenge restricties waarmee de Londense voetbalclub te maken heeft gekregen. De Britse overheid trof onlangs sancties tegen de Chelsea-eigenaar Roman Abramovitsj, die tot de vriendenkring van president Vladimir Poetin wordt gerekend, wegens de Russische inval in Oekraïne.

Chelsea houdt de zaak momenteel draaiende onder een speciale licentie, die moet voorkomen dat Abramovitsj nog op de een of andere manier geld genereert. Daarom is onder meer de kaartverkoop aan banden gelegd en mag de club per wedstrijd niet meer dan 23.500 euro aan reiskosten uitgeven. Chelsea speelt woensdag in de Champions League uit tegen Lille om een plek in de kwartfinales en verdedigt in Frankrijk een voorsprong van 2-0.

"Er zijn restricties en daarmee moeten we omgaan", zei Tuchel dinsdag tijdens een persconferentie. "We hebben aanpassingen moeten maken, wat betreft het aantal stafleden dat meegaat, hoeveel hotelkamers we reserveren en hoe we ergens moeten komen voor een wedstrijd. Dat is voor zover ik weet gelukt. We kunnen op professioneel niveau reizen, omdat het nu even niet gaat om luxe en bling-bling."

Tuchel benadrukte dat er geen enkele reden is excuses aan te voeren voor de trip naar en de wedstrijd in Lille. "Zolang we maar shirts hebben, kwiek zijn, arriveren met onze spelers en als team optreden, dan zullen we de strijd voor succes aangaan en hard ook, want dat zijn we aan de mensen die ons steunen verplicht."

De Duitse coach zei desnoods bereid te zijn zelf een busje te huren om spelers te vervoeren. Zijn landgenoot Kai Havertz kon zich daarin vinden. "Al moet ik de reis uit eigen zak betalen. Doe ik, geen probleem. Er zijn momenteel belangrijkere dingen op de wereld dan de vraag of we per vliegtuig of bus naar een uitwedstrijd gaan. Iedereen snapt dat het niet gemakkelijk is. Het beste wat wij kunnen doen, is goed voetballen", aldus de 22-jarige aanvaller.

Meer uit Voetbal

Coach Amorim van Manchester United mist 'onvervangbare' Fernandes

MANCHESTER (ANP) - De spelers van Manchester United moeten de komende wedstrijden "een tandje bijzetten" om de afwezigheid van de geblesseerde aanvoerder Bruno Fernandes op te vangen. Dat zei trainer Ruben Amorim in aanloop naar de thuiswedstrijd van vrijdag tegen Newcastle United. "Het is onmogelijk om Bruno te vervangen. Hij creëert niet alleen de kansen, maar is ook degene die het team organiseert bij elke standaardsituatie", lichtte Amorim het belang van Fernandes toe. "Hij begrijpt elke positie op het veld, let op elk detail."

12 minuten geleden
Van Bergen verlengt contract bij FC Groningen tot medio 2028

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft het contract met Thom van Bergen verlengd tot medio 2028, meldt de huidige nummer 5 van de Eredivisie op zijn clubsite.

43 minuten geleden
Middenvelder Veerman blijft bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman blijft sowieso tot komende zomer bij PSV. Dat meldt de koploper in de Eredivisie in een persbericht. De club reageert op de verhalen die de laatste weken naar buiten kwamen dat de 27-jarige middenvelder in de winterstop zou vertrekken. Zo zou de Turkse club Fenerbahçe aan de transfersom van meer dan 20 miljoen euro willen voldoen.

1 uur geleden
Liverpool-coach Slot noemt balans spelhervattingen frustrerend

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot denkt dat zijn ploeg alleen nog maar kan hopen op een top-4-klassering in de Premier League door de slechte balans als het gaat om spelhervattingen. De titelverdediger in Engeland scoorde zelf dit seizoen slechts drie keer uit een standaardsituatie, maar kreeg liefst elf doelpunten tegen uit spelhervattingen. "Het is frustrerend. Halverwege vorig seizoen hadden we nog geen enkel doelpunt uit een spelhervatting tegen gekregen", vertelde Slot op een persconferentie.

3 uur geleden
Eredivisie begroet weer meer voetbalfans in stadions

ZEIST (ANP) - De belangstelling voor voetbalduels in de Eredivisie is weer toegenomen. In de eerste seizoenshelft waren de stadions van de achttien clubs gemiddeld voor 96 procent gevuld. Dat is de hoogste bezettingsgraad van de afgelopen tien seizoenen.

7 uur geleden
Arsenal wint in League Cup na strafschoppen van Crystal Palace

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de halve finales van de League Cup bereikt. The Gunners wonnen in eigen huis na strafschoppen van Crystal Palace. Arsenal-doelman Kepa Arrizabalaga was de gevierde man nadat hij de strafschop van Maxence Lacroix stopte.

18 uur geleden
Nigeria wint moeizaam van Tanzania in eerste wedstrijd Afrika Cup

FÈS (ANP) - Nigeria heeft in de eerste wedstrijd van groep C in de Afrika Cup de favorietenrol met moeite waargemaakt. Het elftal van bondscoach Eric Chelle was in de stromende regen in het Marokkaanse Fès met 2-1 te sterk voor Tanzania. Tunesië en Oeganda zijn de andere landen in de groep. Die spelen dinsdagavond tegen elkaar.

20 uur geleden