Tuchel: geen excuses van Chelsea ondanks sancties
LONDEN (ANP) - Volgens trainer Thomas Tuchel gaat Chelsea niet naar excuses zoeken, ondanks de strenge restricties waarmee de Londense voetbalclub te maken heeft gekregen. De Britse overheid trof onlangs sancties tegen de Chelsea-eigenaar Roman Abramovitsj, die tot de vriendenkring van president Vladimir Poetin wordt gerekend, wegens de Russische inval in Oekraïne.
Chelsea houdt de zaak momenteel draaiende onder een speciale licentie, die moet voorkomen dat Abramovitsj nog op de een of andere manier geld genereert. Daarom is onder meer de kaartverkoop aan banden gelegd en mag de club per wedstrijd niet meer dan 23.500 euro aan reiskosten uitgeven. Chelsea speelt woensdag in de Champions League uit tegen Lille om een plek in de kwartfinales en verdedigt in Frankrijk een voorsprong van 2-0.
"Er zijn restricties en daarmee moeten we omgaan", zei Tuchel dinsdag tijdens een persconferentie. "We hebben aanpassingen moeten maken, wat betreft het aantal stafleden dat meegaat, hoeveel hotelkamers we reserveren en hoe we ergens moeten komen voor een wedstrijd. Dat is voor zover ik weet gelukt. We kunnen op professioneel niveau reizen, omdat het nu even niet gaat om luxe en bling-bling."
Tuchel benadrukte dat er geen enkele reden is excuses aan te voeren voor de trip naar en de wedstrijd in Lille. "Zolang we maar shirts hebben, kwiek zijn, arriveren met onze spelers en als team optreden, dan zullen we de strijd voor succes aangaan en hard ook, want dat zijn we aan de mensen die ons steunen verplicht."
De Duitse coach zei desnoods bereid te zijn zelf een busje te huren om spelers te vervoeren. Zijn landgenoot Kai Havertz kon zich daarin vinden. "Al moet ik de reis uit eigen zak betalen. Doe ik, geen probleem. Er zijn momenteel belangrijkere dingen op de wereld dan de vraag of we per vliegtuig of bus naar een uitwedstrijd gaan. Iedereen snapt dat het niet gemakkelijk is. Het beste wat wij kunnen doen, is goed voetballen", aldus de 22-jarige aanvaller.
Meer uit Voetbal
BAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Noah Ohio kan voorlopig niet voor FC Utrecht uitkomen. De spits heeft een scheurtje in een hamstring opgelopen en komt tot de winterstop waarschijnlijk niet meer in actie.
2 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Tatjana Hänni is benoemd tot algemeen directeur bij de Duitse voetbalclub RB Leipzig. Ze is de eerste vrouw bij een Bundesliga-club die een dergelijke positie vervult. Hänni is de opvolgster van Oliver Mintzlaff, die drie jaar geleden vertrok. Sindsdien was de positie vacant.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.
20 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.
20 uur geledenMILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.
20 uur geleden