Tubbergen praat omwonenden maandag bij over 'asielhotel'
TUBBERGEN (ANP) - De gemeente Tubbergen praat de direct omwonenden van het 'asielhotel' in Albergen maandagavond bij over het bereikte akkoord met het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) en het Rijk. Dat gebeurt tijdens een besloten bijeenkomst in het zalencentrum in Albergen.
Vrijdag werd bekend dat er geen 300 maar 150 vluchtelingen worden gehuisvest in het hotel dat door het COA is gekocht. De eerste asielzoekers arriveren naar verwachting volgende maand.
Omwonenden lieten via inwoonster Hennie de Haan weten niet enthousiast te zijn over het akkoord dat hun gemeente Tubbergen heeft gesloten met het Rijk en het COA. Het zit de omwonenden vooral dwars dat zij niet bij de besprekingen betrokken zijn. Ook betreuren zij dat er geen harde einddatum is genoemd voor het asielzoekerscentrum dat het COA in het hotel gaat inrichten.
Het COA kocht het hotel zonder medeweten van de gemeente. Dat zorgde voor veel onrust en boosheid in Albergen.
Meer uit Binnenland
RIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.
27 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliƫnt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.
35 minuten geledenTER APEL (ANP) - De oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten om snel bij te springen met noodopvang, lijkt zijn vruchten te hebben afgeworpen. De drukte bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is afgenomen tot onder het maximum van 2000 en de winteropvang in Biddinghuizen komt zoals afgesproken vrijdag leeg, meldt het COA.
37 minuten geledenROERMOND (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt niemand voor de dodelijke woningbrand in Roermond in september vorig jaar, zo is vrijdag bekendgemaakt. Er zijn namelijk geen verdachten in beeld die nog in leven zijn, aldus het OM.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Tentoonstellingen met zangvogels en wedstrijden met duiven mogen weer. Deze soorten hebben een laag risico op vogelgriep. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) komt hiermee tegemoet aan de wens van hobbyhouders van vogels om weer deel te nemen aan tentoonstellingen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 35-jarige medewerker van de politie Den Haag is maandag aangehouden. Het Openbaar Ministerie verdenkt hem van ambtelijke omkoping, het ongeoorloofd raadplegen van politiesystemen, het delen van politie-informatie met derden en het verduisteren van politiekleding.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, zou met de Haagse D66 moeten praten over een nieuw college in die stad. Dat adviseert verkenner Ahmed Aboutaleb.
2 uur geleden