Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tubbergen legt COA bouwstop op voor asielhotel Albergen

Tubbergen legt COA bouwstop op voor asielhotel Albergen

TUBBERGEN (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) mag niet verder met de verbouwing van het voormalige hotel 't Elshuys in Albergen, dat een asielzoekerscentrum moet worden. De gemeente Tubbergen, waar Albergen bij hoort, heeft het COA een bouwstop opgelegd nadat geconstateerd werd dat er afvoerpijpen op het dak van het voormalige hotel werden geplaatst. Daarvoor is een omgevingsvergunning nodig, en die heeft het COA nog niet, aldus de gemeente.

Het COA heeft volgens Tubbergen nog tot 28 juni de tijd om de noodzakelijke omgevingsvergunning voor het toekomstige azc aan te vragen. Het orgaan diende op 15 februari een eerste aanvraag in, maar die was volgens de gemeente niet compleet. Het COA moest onder meer informatie aanleveren over brandveiligheid en geluidsoverlast. De gemeente en het COA hebben er in mei contact over gehad, maar sindsdien is er niets gebeurd.

Als het COA de omgevingsvergunning op tijd aanvraagt zal het Tubbergse gemeentebestuur daar na de zomervakantie over beslissen. Vervolgens is het mogelijk om bezwaar te maken tot aan de Raad van State, schrijft de gemeente in een nieuwsbrief aan de inwoners. Het lijkt dus onwaarschijnlijk dat er in het najaar al asielzoekers in het voormalige hotel zouden wonen, zoals eerder is gezegd.

Het COA kocht 't Elshuys in augustus vorig jaar om er een azc voor 300 mensen van te maken. Maar het COA passeerde de gemeente en dat leverde een storm aan kritiek en protest op. Met de aankoop wilde staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) laten zien dat hij gemeenten desnoods zou dwingen plaats te maken voor asielopvang, maar uiteindelijk kwam hij toch tot een compromis met Tubbergen. Zo werd het aantal plaatsen gehalveerd tot 150. Bij de aankoop kondigde het COA aan dat het azc al in het najaar van 2022 open zou gaan. Het orgaan wil nu niks meer zeggen over de planning.

Meer uit Binnenland

Eerste Gazanen met visum onderweg naar Nederland

DEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.

1 uur geleden
Asielzoekers Ter Apel komende nachten opgevangen in 2e Exloërmond

2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.

1 uur geleden
Nederland zet komende zes maanden geen mensen uit naar Libanon

DEN HAAG (ANP) - Nederland zet in ieder geval het komende halfjaar geen mensen uit naar Libanon, vanwege de Israëlische inval in het land. Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er de komende zes maanden geen besluit wordt genomen over verblijfsvergunningen voor Libanezen.

1 uur geleden
Defensie: eens worden met Rekenkamer over onderbouwing inkoop

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie wil het eens worden met de Algemene Rekenkamer over de onderbouwing van uitgaven voor de uitbreiding van Defensie. De Algemene Rekenkamer concludeerde op Verantwoordingsdag dat Defensie risico's neemt door niet bij alle uitgaven een aanbestedingsprocedure te gebruiken.

2 uur geleden
CJO stapt naar rechter om optredens rapper Ye tegen te houden

AMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) spant een kort geding aan om de optredens van rapper Ye in Arnhem tegen te houden. Het CJO eist een inreisverbod voor de artiest, ook bekend als Kanye West.

2 uur geleden
Verdachte moord Rijswijk: slachtoffer heeft dit zelf gedaan

DEN HAAG (ANP) - De 58-jarige Seyed A., verdacht van het doodschieten van zijn onderbuurvrouw in Rijswijk (Zuid-Holland), heeft maandag in de rechtbank verklaard dat hij niet "gekozen heeft" voor wat er is gebeurd. "Zij heeft dit zelf gedaan", zei A. over het 38-jarige slachtoffer.

6 uur geleden
Advocaat Knoops voorwaardelijk geschorst door tuchtcollege

AMSTERDAM (ANP) - Advocaat Geert-Jan Knoops wordt voorwaardelijk geschorst voor vier weken. Dit heeft de Raad van Discipline Amsterdam, het tuchtcollege voor de advocatuur, besloten. Aan de advocaat is niet eerder een tuchtmaatregel opgelegd.

6 uur geleden