Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tubbergen legt COA bouwstop op voor asielhotel Albergen

Tubbergen legt COA bouwstop op voor asielhotel Albergen

TUBBERGEN (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) mag niet verder met de verbouwing van het voormalige hotel 't Elshuys in Albergen, dat een asielzoekerscentrum moet worden. De gemeente Tubbergen, waar Albergen bij hoort, heeft het COA een bouwstop opgelegd nadat geconstateerd werd dat er afvoerpijpen op het dak van het voormalige hotel werden geplaatst. Daarvoor is een omgevingsvergunning nodig, en die heeft het COA nog niet, aldus de gemeente.

Het COA heeft volgens Tubbergen nog tot 28 juni de tijd om de noodzakelijke omgevingsvergunning voor het toekomstige azc aan te vragen. Het orgaan diende op 15 februari een eerste aanvraag in, maar die was volgens de gemeente niet compleet. Het COA moest onder meer informatie aanleveren over brandveiligheid en geluidsoverlast. De gemeente en het COA hebben er in mei contact over gehad, maar sindsdien is er niets gebeurd.

Als het COA de omgevingsvergunning op tijd aanvraagt zal het Tubbergse gemeentebestuur daar na de zomervakantie over beslissen. Vervolgens is het mogelijk om bezwaar te maken tot aan de Raad van State, schrijft de gemeente in een nieuwsbrief aan de inwoners. Het lijkt dus onwaarschijnlijk dat er in het najaar al asielzoekers in het voormalige hotel zouden wonen, zoals eerder is gezegd.

Het COA kocht 't Elshuys in augustus vorig jaar om er een azc voor 300 mensen van te maken. Maar het COA passeerde de gemeente en dat leverde een storm aan kritiek en protest op. Met de aankoop wilde staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) laten zien dat hij gemeenten desnoods zou dwingen plaats te maken voor asielopvang, maar uiteindelijk kwam hij toch tot een compromis met Tubbergen. Zo werd het aantal plaatsen gehalveerd tot 150. Bij de aankoop kondigde het COA aan dat het azc al in het najaar van 2022 open zou gaan. Het orgaan wil nu niks meer zeggen over de planning.

Meer uit Binnenland

Stem op een Vrouw: ga samen met een andere vrouw stemmen

DEN HAAG (ANP) - Kiezers zouden bij de gemeenteraadsverkiezingen samen met een vrouw moeten gaan stemmen die dat nog niet doet, of een vrouw overtuigen naar de stembus te gaan. Die oproep doet Stem op een Vrouw om de genderkloof bij het opkomstpercentage te dichten. Bij de vorige gemeenteraadsverkiezingen in 2022 ging 57 procent van de mannen tegenover 44 procent van de vrouwen stemmen, is te zien op de site van ondezoeksbureau Ipsos.

2 uur geleden
Sinds 2017 zijn dertien kookadviezen voor drinkwater afgegeven

DEN HAAG (ANP) - Sinds 2017 is er dertien keer een grootschalig kookadvies voor drinkwater afgegeven in Nederland. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT). Er is sprake van een grootschalig kookadvies wanneer meer dan 10.000 wateraansluitingen zijn getroffen.

2 uur geleden
Brandweer redt persoon uit brandende woning in Zeewolde

ZEEWOLDE (ANP) - De brandweer heeft in Zeewolde in Flevoland een persoon uit een brandende woning gered. Dat gebeurde in de nacht van vrijdag op zaterdag aan het Fluitekruid.

5 uur geleden
Honderden betogers bij pro-Koerdische demonstratie op de Dam

AMSTERDAM (ANP) - De pro-Koerdische demonstratie voor vrede in de Syrische regio Rojava in Amsterdam is onder veel politiebegeleiding aangekomen op de Dam. De demonstratie begon met tientallen mensen die kaarsen ontstaken voor het Centraal Station. Inmiddels is de groep gegroeid tot honderden betogers en zijn er tientallen politiebusjes en ME'ers aanwezig op de Dam. Dat meldt een verslaggever van het ANP.

13 uur geleden
Kaarsen en stilte bij pro-Koerdische demo Amsterdam Centraal

AMSTERDAM (ANP) - Zo'n vijftig tot honderd betogers zijn vrijdag rond 18.00 uur voor Amsterdam Centraal samengekomen. Ze roepen op tot vrede voor Rojava, een noordelijke provincie van Syrië waar veel Koerden wonen, aldus een verslaggever van het ANP.

14 uur geleden
Foodwatch neemt juridische stappen tegen Nestlé om babyvoeding

AMSTERDAM (ANP) - Voedselwaakhond Foodwatch zegt juridische stappen te nemen tegen Nestlé rondom mogelijk besmette babyvoeding. Foodwatch vindt dat het voedingsconcern verwijtbaar heeft gehandeld en eist dat alle informatie openbaar wordt gemaakt. Franse autoriteiten hebben een onderzoek ingesteld naar de dood van twee baby's, die babyvoeding van het voedingsconcern hadden gedronken.

15 uur geleden
Veiligheidsrisicogebied in centrum Amsterdam om meerdere demo's

AMSTERDAM (ANP) - In het gebied rond Amsterdam Centraal en de Dam is sinds vrijdagmiddag 16.00 uur een veiligheidsrisicogebied van kracht.

16 uur geleden