Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tubbergen legt COA bouwstop op voor asielhotel Albergen

Tubbergen legt COA bouwstop op voor asielhotel Albergen

TUBBERGEN (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) mag niet verder met de verbouwing van het voormalige hotel 't Elshuys in Albergen, dat een asielzoekerscentrum moet worden. De gemeente Tubbergen, waar Albergen bij hoort, heeft het COA een bouwstop opgelegd nadat geconstateerd werd dat er afvoerpijpen op het dak van het voormalige hotel werden geplaatst. Daarvoor is een omgevingsvergunning nodig, en die heeft het COA nog niet, aldus de gemeente.

Het COA heeft volgens Tubbergen nog tot 28 juni de tijd om de noodzakelijke omgevingsvergunning voor het toekomstige azc aan te vragen. Het orgaan diende op 15 februari een eerste aanvraag in, maar die was volgens de gemeente niet compleet. Het COA moest onder meer informatie aanleveren over brandveiligheid en geluidsoverlast. De gemeente en het COA hebben er in mei contact over gehad, maar sindsdien is er niets gebeurd.

Als het COA de omgevingsvergunning op tijd aanvraagt zal het Tubbergse gemeentebestuur daar na de zomervakantie over beslissen. Vervolgens is het mogelijk om bezwaar te maken tot aan de Raad van State, schrijft de gemeente in een nieuwsbrief aan de inwoners. Het lijkt dus onwaarschijnlijk dat er in het najaar al asielzoekers in het voormalige hotel zouden wonen, zoals eerder is gezegd.

Het COA kocht 't Elshuys in augustus vorig jaar om er een azc voor 300 mensen van te maken. Maar het COA passeerde de gemeente en dat leverde een storm aan kritiek en protest op. Met de aankoop wilde staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) laten zien dat hij gemeenten desnoods zou dwingen plaats te maken voor asielopvang, maar uiteindelijk kwam hij toch tot een compromis met Tubbergen. Zo werd het aantal plaatsen gehalveerd tot 150. Bij de aankoop kondigde het COA aan dat het azc al in het najaar van 2022 open zou gaan. Het orgaan wil nu niks meer zeggen over de planning.

Meer uit Binnenland

Nederland geeft gestolen beeld terug aan Egypte

DEN HAAG (ANP) - Nederland gaat een gestolen beeld teruggeven aan Egypte. Demissionair premier Dick Schoof heeft dat zondag meegedeeld aan de Egyptische president Abdel Fattah al-Sisi bij de opening van het nieuwe Grand Egyptian Museum (GEM).

1 uur geleden
Ruim 200 reizigers vanuit Jamaica na orkaan weer in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - TUI Nederland heeft 209 mensen uit Jamaica opgehaald vanwege orkaan Melissa. Zondagochtend zijn ze geland op Schiphol. Onder hen waren Nederlanders, Belgen en Duitsers, laat een woordvoerder weten. "Ze waren opgelucht en blij dat ze zijn weggehaald."

3 uur geleden
AH: veel extra drinkwater geleverd aan supers in regio Utrecht

ZAANDAM (ANP) - Supermarktketen Albert Heijn heeft sinds zaterdagavond veel extra drinkwater geleverd aan zijn winkels in de regio Utrecht. Dat meldt een woordvoerder. Door een kookadvies voor drinkwater in en rond de stad is er veel meer vraag naar water in supermarkten.

4 uur geleden
Voorlopig nog gekookt en flessenwater in Utrechtse ziekenhuizen

UTRECHT (ANP) - Ziekenhuizen in Utrecht hebben ook zondag nog te maken met de verontreiniging van het drinkwater in en rond de stad. Gebruik flessenwater of verpakt water, of kook het water minstens drie minuten, blijft het dringende advies van waterbedrijf Vitens, zeker tot en met dinsdagmiddag.

5 uur geleden
Arrestaties na vondst zwaargewonde jongen in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Op de Flying Dutchmanstraat in Rotterdam is zondagochtend een zwaargewonde jongen op straat aangetroffen. Eerder, om 06.30 uur, was er een melding van een schietpartij geweest. Drie mensen zijn aangehouden, meldt de politie op X.

8 uur geleden
Uitverkochte Museumnacht verloopt 'gemoedelijk'

AMSTERDAM (ANP) - De 25e editie van de Museumnacht Amsterdam verloopt volgens de organisatie "gemoedelijk". Tijdens de Museumnacht zijn zeventig musea in de hoofdstad tussen 19.00 en 02.00 uur open voor het publiek. Iets na middernacht laat een woordvoerder van de organisatie weten dat alle 30.000 kaarten voor het evenement zijn uitverkocht, en dat de opkomst zoals gebruikelijk bijzonder hoog is.

13 uur geleden
Vierde verdachte opgepakt voor fatale schietpartij Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een vierde verdachte aangehouden vanwege de dood van een 41-jarige man uit Rotterdam in zijn woonplaats zaterdagochtend. Een vrouw die eerder werd aangehouden, zit inmiddels niet meer vast, meldt de politie.

18 uur geleden