Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TU Eindhoven verdedigt wereldtitel met voetballende robots

TU Eindhoven verdedigt wereldtitel met voetballende robots

BORDEAUX (ANP) - Een groep studenten uit Eindhoven wil zondag opnieuw wereldkampioen voetbal worden. Met robots. Het team Tech United verdedigt zijn titel op de zogeheten RoboCup, een toernooi dat dit jaar in het Franse Bordeaux wordt gehouden. De ploeg haalde probleemloos de halve finale, die zondag wordt gehouden. Bij winst volgt later op de dag de finale.

In de groepsfase speelden de Eindhovenaren twaalf wedstrijden, die allemaal werden gewonnen. De Brabantse robots maakten zelf 98 goals, en hoefden slechts één doelpunt te incasseren. In de halve finale staan de Eindhovenaren tegenover een team uit Portugal. De andere halve finale gaat tussen een team van ASML uit Veldhoven en een Franse tegenstander.

Vorig jaar werd Tech United wereldkampioen door in de finale met 15-0 te winnen van het ASML-team. Ook in 2012, 2014, 2016, 2018 en 2019 ging de titel naar Eindhoven, dat volgend jaar gaststad van het WK is.

Spelsituaties geprogrammeerd

Een wedstrijd duurt twee keer een kwartier. Op het veld moeten de robots zelf bedenken hoe ze moeten rijden, naar wie ze de bal moeten overspelen en hoe ze de bal kunnen heroveren. Ingrijpen vanaf de zijlijn mag niet. Daarom hebben de bouwers zo veel mogelijk spelsituaties geprogrammeerd in de software. "Een vorm van kunstmatige intelligentie", aldus een woordvoerder, maar tegelijk zijn de robots niet heel intelligent. "Ze herkennen de bal alleen aan de gele kleur, die vooraf wordt ingesteld, niet aan de vorm. Als er iemand met gele schoenen langsloopt, kunnen ze die ook zien als bal."

De Eindhovense robots hebben namen als Lieke Motors en Jackie Groenestroom, naar de speelsters van het Nederlands dameselftal. Het studententeam hoopt de Oranje Leeuwinnen te inspireren voor hun WK later deze maand.

Meer uit Binnenland

Den Haag onderzoekt verhalen schade bij oproepers tot geweld

DEN HAAG (ANP) - De Haagse wethouder Richard de Mos (Economie en Binnenstad) wil onderzoeken hoe personen die de voorbije dagen via sociale media hebben opgeroepen tot plunderingen en geweld financieel aansprakelijk kunnen worden gesteld voor de schade die Haagse ondernemers hierdoor hebben geleden. Dat heeft hij zondag laten weten.

29 minuten geleden
Almelo: vier autobranden in half uur, politie stuurt bericht uit

ALMELO (ANP) - De politie heeft zaterdagavond om 23.45 uur een bericht via Burgernet uitgestuurd in verband met diverse autobranden in de omgeving van Almelo. Volgens RTV Oost ging het om vier autobranden binnen een half uur op verschillende locaties in Almelo.

6 uur geleden
Pakketbezorger gaat aangifte doen tegen taserende agent

AMSTERDAM (ANP) - De pakketbezorger die eerder deze week in de Amsterdamse Jordaan door een motoragent werd getaserd, gaat daarvan begin komende week aangifte doen. Dat bevestigt zijn advocaat Gerald Roethof na berichtgeving van AT5.

10 uur geleden
34 aanhoudingen na onrust in Den Haag, meesten minderjarig

DEN HAAG (ANP) - Hoewel er geen rellen of plunderingen hebben plaatsgevonden, heeft de politie zaterdag 34 mensen aangehouden tijdens onrust in Den Haag. Het overgrote deel van hen is minderjarig en afkomstig uit diverse plaatsen, waaronder Amsterdam, Beerta, Lemele en Zwijndrecht. De jongeren werden onder meer aangehouden voor openlijke geweldpleging, het dragen van gezichtsbedekkende kleding en het bezitten van verboden middelen, zoals illegaal vuurwerk.

12 uur geleden
Sovjet Ereveld in Leusden opnieuw beklad

LEUSDEN (ANP) - Het Sovjet Ereveld in Leusden is opnieuw beklad. Dit keer zijn de obelisk en de gedenkmuur met rode en zwarte verf besmeurd. Op beelden op de sociale media van de begraafplaats is te zien dat er leuzen zijn aangebracht als 'Fuck Refugees', 'Not against Russians but against commies' en 'Dutch government = commies'.

13 uur geleden
Stuurloze boot had 36 Afghanen en 2 Soedanezen aan boord

HOOGERHEIDE (ANP) - De groep migranten die zaterdagochtend van een rubberboot voor de Zeeuwse kust is gehaald, verblijft in de Brigade Brabant-Oost van de marechaussee in Hoogerheide. Het gaat om 36 mannen uit Afghanistan, zegt een woordvoerder van de marechaussee.

14 uur geleden
Haagse winkeliers schatten schade onrust op vele duizenden euro's

DEN HAAG (ANP) - De schade van de protesten loopt voor Haagse winkeliers waarschijnlijk in de vele duizenden euro's, ondanks dat het in een groot deel van de Haagse binnenstad zaterdag vrij rustig bleef. Dat schat voorzitter Bas Winkler van Binnenstad in Bedrijf, het overkoepelende samenwerkingsverband van ondernemersverenigingen in de binnenstad van Den Haag.

16 uur geleden