Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TU Eindhoven stelt tentamens week uit na cyberaanval

TU Eindhoven stelt tentamens week uit na cyberaanval

EINDHOVEN (ANP) - De TU Eindhoven stelt tentamens die volgende week op de agenda stonden een week uit na de cyberaanval van afgelopen weekend. De universiteit stelt verder dat een oplossing voor de netwerkproblemen "in zicht" is. "De komende dagen worden naar verwachting stapsgewijs delen van het netwerk weer in de lucht gebracht, waarmee systemen weer beschikbaar komen."

De verwachting is nu dat maandag weer voldoende systemen beschikbaar zijn voor veel werkzaamheden. "Het besluit geeft studenten en docenten helderheid en voldoende tijd om de tentamens voor te bereiden en opdrachten tijdig af te ronden", motiveert de universiteit het uitstel van de tentamens.

Wie de digitale aanval heeft gepleegd en met welke bedoeling, is nog onbekend. Toen ICT'ers van de universiteit de aanval zaterdagavond hadden ontdekt, hebben ze uit voorzorg het netwerk uit de lucht gehaald. Daardoor konden studenten en medewerkers geen gebruik meer maken van belangrijke zaken als hun mail, wifi, de onlineleeromgeving Canvas en Microsoft Teams. Veel werk aan de TU kwam daardoor stil te liggen.

Wifi

In een verklaring houdt het crisisteam dat zich bezighoudt met de gevolgen een slag om de arm. "Hoewel de TU/e voldoende vertrouwen heeft in de voortgang van de aanpak van de cyberaanval en het weer in de lucht krijgen van het netwerk, is een opstart nooit risicoloos en kunnen er nog tegenvallers optreden." Studenten krijgen het advies de website de komende dagen in de gaten te houden voor de laatste ontwikkelingen.

Op de campus in Eindhoven is dinsdag wel weer wifi beschikbaar. "Het zal naar verwachting nog weken duren voordat alle functionaliteit volledig is hersteld", voegt de TU eraan toe. De universiteit laat ook een extern onderzoek doen naar de cyberaanval. Dat is gebruikelijk in dit soort gevallen.

Steun

Vicevoorzitter van het universiteitsbestuur Patrick Groothuis benadrukt dat "veiligheid en zorgvuldigheid" vooropstaan bij het herstarten van systemen. Hij zegt veel steun te ervaren van andere bedrijven en instellingen in de regio Eindhoven, en ook vanuit politiek Den Haag. Groothuis spreekt van een "uitzonderlijke situatie", die volgens hem een "enorme impact" heeft op de universiteit.

De TU wil de opgelopen achterstanden in het volgende kwartaal inlopen. Die periode wordt daarom iets "ingedikt", zegt de vicevoorzitter.

Meer uit Binnenland

Weeronline: op woensdag lokaal bijna 20 graden verwacht

HOUTEN (ANP) - Het is voorlopig klaar met het winterse weer. "Deze week staan zelfs de eerste echte lentedagen op het programma met woensdag zeer lokaal zelfs bijna 20 graden", schrijft Weeronline. Dinsdag verwacht het weerbureau de eerste "lenteachtige" taferelen.

1 uur geleden
Arrestaties bij verstoren speech VS-ambassadeur in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - Tijdens de jaarlijkse herdenking van het bombardement op Nijmegen hebben actievoerders van XR Justice Now de toespraak van de Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo verstoord. De politie heeft negen mensen opgepakt wegens verstoring van de openbare orde, aldus een woordvoerder.

1 uur geleden
Verdachte neersteken vrouw Boxtel is vrouw (62) uit zelfde plaats

BOXTEL (ANP) - De verdachte die is opgepakt voor het neersteken van een vrouw in Boxtel (Noord-Brabant) is een 62-jarige vrouw uit dezelfde plaats. De politie meldt dat de bewoonster zondagochtend de voordeur van haar woning aan de Annastraat opende en toen werd neergestoken. Ze raakte ernstig gewond. De verdachte zit vast.

1 uur geleden
Ruim 600 mensen bij herdenking begin oorlog Oekraïne

AMSTERDAM (ANP) - Ruim zeshonderd mensen staan zondagmiddag op de Dam in Amsterdam om daar te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel. Aan een protestmars vanaf het Museumplein deden zo'n driehonderd tot vierhonderd mensen mee.

1 uur geleden
Honderden mensen bij protestmars in Amsterdam om oorlog Oekraïne

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam nemen zo'n 300 tot 400 mensen deel aan een protestmars vanaf het Museumplein naar de Dam om te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel.

2 uur geleden
Politiek en mediawereld reageren bedroefd op overlijden Postema

HILVERSUM (ANP) - Het overlijden van Koos Postema heeft tot veel reacties geleid uit media en politiek. Zondag werd bekend dat de radio- en tv-presentator op 93-jarige leeftijd is overleden.

3 uur geleden
Tv-presentator Koos Postema (93) overleden

HILVERSUM (ANP) - Tv-presentator Koos Postema is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat heeft een woordvoerder van zijn familie zondag aan het ANP bekendgemaakt. Postema overleed zaterdag aan de gevolgen van ouderdom in het bijzijn van zijn twee dochters Judith en Ingrid.

5 uur geleden