TU Eindhoven investeert 200 miljoen in uitbreiding campus
EINDHOVEN (ANP) - De Technische Universiteit Eindhoven (TU/e) investeert zo'n 200 miljoen euro om de campus geschikter te maken voor opleidingen op het gebied van chiptechnologie. Er komt onder meer een nieuw gebouw van 5000 vierkante meter met daarin laboratoria, kantoren en onderwijsruimten. Ook gaat er volgens de universiteit geld naar huisvesting.
"Dit onder meer om de geplande groei van circa tweeduizend masterstudenten mogelijk te maken in Mechanical Engineering, Electrical Engineering, Applied Physics, en Mathematics & Computer Science", staat op de website van de TU/e. "Dit is een cruciale stap om te voldoen aan de enorme vraag naar technisch toptalent, met name in de Brainport-regio", zegt rector Silvia Lenaerts.
Een deel van het geld komt uit het Beethoven-plan, waarvoor politiek Den Haag honderden miljoenen euro's uittrok om zo chipbedrijven zoals ASML in Nederland te houden. De in Veldhoven gevestigde chipmachinemaker ASML draagt financieel bij aan de nieuwe cleanroom van 1200 vierkante meter. Dat is een ruimte, onder meer vrij van stof, om belangrijke technologische onderdelen te bouwen.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Shell zegt door overmacht niet voldoende vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te kunnen leveren aan klanten in Azië. Het olie- en gasconcern is een van de bedrijven die het zogeheten "force majeure" heeft verklaard. Dat zeggen bronnen tegen persbureaus Reuters en Bloomberg.
30 minuten geledenZOETERMEER (ANP) - Telers van groenten, fruit, bloemen en planten merken voorlopig nog niet heel veel van de opgelopen energieprijzen, stelt branchevereniging Glastuinbouw Nederland. Dat komt omdat veel tuinders voor het merendeel van hun energiebehoefte een vast contract hebben, legt een woordvoerster uit.
1 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - Japan gaat strategische oliereserves vrijgeven om zo de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan. Dat heeft de Japanse premier Sanae Takaichi aangekondigd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO vreest dat Nederlandse boeren te maken krijgen met hogere kosten door de oorlog in het Midden-Oosten. Daardoor is de Straat van Hormuz afgesloten, een belangrijke zeestraat voor het vervoeren van olie en vloeibaar gemaakt aardgas (lng).
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt voorlopig nog niet op Dubai vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij heeft alle vluchten naar de Arabische bestemming geschrapt tot en met 28 maart.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De leiders van de G7-landen gaan woensdagmiddag praten over een mogelijke vrijgave van strategische oliereserves vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat overleg via videoverbinding wordt voorgezeten door de Franse president Emmanuel Macron. Frankrijk is momenteel voorzitter van de G7.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Gasnetbeheerder Gasunie heeft de regering opgeroepen om een strategische noodvoorraad voor gas op te bouwen. Onderzoek wijst namelijk uit dat aanvullende maatregelen nodig zijn om een mogelijk gastekort op te kunnen vangen, mocht er een maandenlange verstoring in de gasaanvoer optreden.
4 uur geleden