
TU Eindhoven investeert 200 miljoen in uitbreiding campus
EINDHOVEN (ANP) - De Technische Universiteit Eindhoven (TU/e) investeert zo'n 200 miljoen euro om de campus geschikter te maken voor opleidingen op het gebied van chiptechnologie. Er komt onder meer een nieuw gebouw van 5000 vierkante meter met daarin laboratoria, kantoren en onderwijsruimten. Ook gaat er volgens de universiteit geld naar huisvesting.
"Dit onder meer om de geplande groei van circa tweeduizend masterstudenten mogelijk te maken in Mechanical Engineering, Electrical Engineering, Applied Physics, en Mathematics & Computer Science", staat op de website van de TU/e. "Dit is een cruciale stap om te voldoen aan de enorme vraag naar technisch toptalent, met name in de Brainport-regio", zegt rector Silvia Lenaerts.
Een deel van het geld komt uit het Beethoven-plan, waarvoor politiek Den Haag honderden miljoenen euro's uittrok om zo chipbedrijven zoals ASML in Nederland te houden. De in Veldhoven gevestigde chipmachinemaker ASML draagt financieel bij aan de nieuwe cleanroom van 1200 vierkante meter. Dat is een ruimte, onder meer vrij van stof, om belangrijke technologische onderdelen te bouwen.
Meer uit Financieel
LEUSDEN (ANP) - De Nederlandse overheid maakt vliegen volgend jaar opnieuw duurder. De vliegbelasting gaat met 2,9 procent omhoog tot 30,25 euro, heeft brancheorganisatie ANVR berekend.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Verenigde Staten en de Europese Unie hebben donderdag een eerder bereikt handelsakkoord formeel bekrachtigd. Het akkoord, dat vorige maand al in grote lijnen werd overeengekomen, omvat onder meer een Amerikaanse invoerheffing van 15 procent op de meeste EU-producten, waaronder auto's, farmaceutische producten, halfgeleiders en hout. Meer details over het akkoord zijn nu bekendgemaakt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schiphol weet over twee weken of de luchthaven zijn natuurvergunning terugkrijgt zolang een hoger beroep loopt tegen de vernietiging daarvan. De Raad van State (RvS) zal op 4 september uitspraak doen in een spoedprocedure die Schiphol had aangespannen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Vier Israëlische bedrijven worden dit jaar niet toegelaten op de wapenbeurs in Rotterdam wegens zorgen over de veiligheid. Dat heeft directeur Hans Huigen van de Nederlandse Industrie voor Defensie en Veiligheid (NIDV) bevestigd na berichtgeving van de NOS. "We willen de beurs zo goed en ordentelijk mogelijk laten verlopen", aldus de directeur.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - Just Eat Takeaway gaat proeven doen met grondrobots die maaltijden aan de voordeur bezorgen. Daarvoor is de eigenaar van Thuisbezorgd.nl een samenwerking aangegaan met het Zwitserse robotbedrijf RIVR. De robot gaat in eerste instantie maaltijden bezorgen in het Zwitserse Zürich, maar dit moet later dit jaar ook in andere Europese steden worden geïntroduceerd.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De economische bedrijvigheid in de eurozone is in augustus verder toegenomen. Volgens marktonderzoeker S&P Global komt dit vooral doordat de vraag in de industriesector van het eurogebied is aangetrokken, terwijl de dienstensector een kleine groeivertraging liet zien.
3 uur geledenDELFT (ANP) - Porseleinproducent Royal Delft, bekend van het Delfts blauw, heeft een financieel sterk eerste halfjaar achter de rug. Het bedrijf zag vooral een flinke groei in de onlineverkoop via de eigen webshop. Ook verkocht Royal Delft meer porselein en kristal van Royal Leerdam aan toeristen.
3 uur geleden