Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TU Delft is hoogste Nederlandse universiteit op wereldranglijst

TU Delft is hoogste Nederlandse universiteit op wereldranglijst

LONDEN (ANP) - De Technische Universiteit in Delft is dit jaar de hoogst geklasseerde universiteit van Nederland. Op een jaarlijkse wereldranglijst van universiteiten is Delft gestegen van de 70e naar de 48e plaats. Voor het eerst sinds 2016 behoort een Nederlandse universiteit tot de beste vijftig van de wereld. Delft scoort vooral goed op de banden met het bedrijfsleven en op de internationale samenwerkingen.

Wageningen was in de afgelopen vier jaar de Nederlandse koploper, maar die universiteit is nu gezakt van plek 59 naar 64 in de belangrijke World University Rankings van het Britse tijdschrift Times Higher Education.

De Universiteit van Amsterdam is de tweede universiteit van Nederland. Die staat 61e, net voor Wageningen. De Universiteit Leiden staat op plek 77, de Rijksuniversiteit Groningen op 79 en de Erasmus Universiteit Rotterdam op 99.

Nederlandse universiteiten

De VU in Amsterdam (125), de Universiteit Maastricht (138) en de Radboud Universiteit (140) staan ongeveer op dezelfde positie als vorig jaar. De TU Eindhoven (168) en de Universiteit Twente (184) zijn de top 200 binnengekomen. Tilburg University is de enige Nederlandse universiteit buiten de beste 200. De Universiteit Utrecht, vorig jaar 66e, is om onbekende redenen nu niet opgenomen in de ranglijst .

De Britse universiteit van Oxford is voor het achtste jaar op rij de best aangeschreven universiteit in de wereld. Daarna volgen de Amerikaanse universiteiten Stanford en MIT. Harvard is gezakt van de 2e naar de 4e plek, de universiteit van Cambridge staat vijfde. In de top 10 van de wereld staan verder Princeton, Caltech, Imperial College London, Berkeley en Yale. Daarmee bestaat de top 10 volledig uit universiteiten in Groot-Brittannië en de Verenigde Staten.

1904 universiteiten

Azië heeft de meeste universiteiten op de ranglijst staan. Het aantal universiteiten uit het werelddeel is gestegen van 669 naar 737. Europa is tweede met 664 universiteiten, tegen 639 vorig jaar.

De ranglijst van Times Higher Education is een van de belangrijkste internationale lijsten voor het beoordelen van prestaties van universiteiten. Voor de nieuwste lijst zijn 1904 verschillende universiteiten in 108 landen en gebieden beoordeeld op verschillende factoren. Zo wordt er gekeken naar onderwijs, onderzoek, kennisoverdracht en internationale positionering.

Meer uit Binnenland

Erik de Zwart onderzoekt digitaal kanaal over treinen

HILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.

5 minuten geleden
Minister belt met 'Hoofdpiet' Van der Laan over doodsbedreigingen

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.

1 uur geleden
Tweede dode door ongeval Ermelo, auto vloog in brand

ERMELO (ANP) - Een tweede persoon is overleden na een eenzijdig verkeersongeval in het Gelderse Ermelo. Het gaat om een 26-jarige man uit de gemeente Nunspeet, meldt de politie. De slachtoffers reden rond 20.50 uur op vrijdagavond tegen een boom aan, waarna de auto in brand vloog.

1 uur geleden
2025 op weg om op één na zonnigste jaar ooit gemeten te worden

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar wordt naar verwachting het op een na zonnigste jaar sinds het begin van de metingen, denkt Weeronline. Het aantal zonuren staat nu op 2064 uur en als december zoals gebruikelijk verloopt, zal dat uitkomen op 2111 uur. Alleen in 2022 was het zonniger met 2233 uur.

2 uur geleden
Koning, politici en tientallen BN'ers roepen op: bescherm vrouwen

DEN HAAG (ANP) - Tientallen bekende Nederlandse mannen, onder wie koning Willem-Alexander, zijn zich het afgelopen jaar bewuster geworden van het gevoel van onveiligheid dat veel vrouwen in Nederland ervaren. Het AD komt zaterdag met een publicatie waarin meer dan vijftig mannen zich uitspreken over de veiligheid van vrouwen.

2 uur geleden
Herman Deinum (79), bassist Cuby & the Blizzards, overleden

NIJVERDAL (ANP) - Bassist Herman Deinum van de bluesband Cuby & the Blizzards is op 79-jarige leeftijd overleden. Deinum stierf vrijdag in zijn woonplaats Nijverdal, deelt het Cuby and the Blizzards (C+B) Museum. "Fans kwamen speciaal voor hem naar de concerten, om van zijn duidelijk hoorbare, melodieuze, stuwende baspartijen te genieten", aldus het museum.

14 uur geleden
DJI: focus ligt op terugkeren van rust in de gevangenis

VUGHT (ANP) - "We focussen ons nu op het terugkeren van de rust in de penitentiaire inrichting." Een uur na de beëindiging van de gijzeling van twee medewerkers van de gevangenis in Vught zegt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) dat dat "nu het belangrijkste is".

16 uur geleden