TU Delft gaat mogelijke 'meewind' in Thialf onderzoeken
HEERENVEEN (ANP) - De TU Delft gaat op verzoek van de directie van Thialf onderzoek doen naar de vermeende 'meewind' in de ijstempel in Heerenveen. Naar verwachtingen zijn in de loop van maart de eerste resultaten bekend.
In Thialf werden de afgelopen weken veel toptijden gereden, met als hoogtepunt een wereldrecord op de 10 kilometer van de Zweed Nils van der Poel. Na die goede prestaties werden er ook vraagtekens gezet bij de luchtcirculatie in Thialf. Door nieuwe roosters zouden schaatsers wellicht te veel van de wind hebben geprofiteerd.
"Thialf heeft eerlijke competitie hoog in het vaandel staan en betreurt het dan ook dat sommigen vraagtekens bij dit onderwerp blijven zetten", stelt de ijstempel vrijdag in een verklaring.
De directie van Thialf heeft de belangrijkste stakeholders ISU, KNSB en NOC*NSF over het onderzoek geïnformeerd.
Meer uit Sport
GULLEGEM (ANP) - Joris Nieuwenhuis is als derde geëindigd in de veldrit van Gullegem, de voorlaatste in de serie uit de Superprestige. De Nederlander legde het in de sneeuw en modder af tegen twee Belgen. Niels Vandeputte won, Michael Vanthourenhout werd tweede.
6 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting is bij haar rentree op het NK shorttrack als derde geëindigd op de 1000 meter. De olympisch kampioene op deze afstand moest in Leeuwarden de titel laten aan Xandra Velzeboer, die haar zus Michelle en Schulting aftroefde op de 1000 meter.
1 uur geledenKRANJSKA GORA (ANP) - De Zwitserse skiester Camille Rast heeft haar eerste wereldbekerzege op de reuzenslalom geboekt. De 26-jarige Rast was de beste op de piste in het Sloveense Kranjska Gora. Ze droeg haar zege op aan de slachtoffers van de cafébrand in het Zwitserse Crans-Montana in nieuwjaarsnacht.
1 uur geledenSYDNEY (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek vindt dat het vrouwentennis geen 'Battle of the Sexes' nodig heeft. De tennissters hoeven volgens de Poolse zesvoudig grandslamkampioene niets te bewijzen.
5 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met Golden State Warriors een forse nederlaag geleden tegen Oklahoma City Thunder. De titelverdediger in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA won met 131-94.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft de finale bereikt van het WK darts in Londen. De 23-jarige darter uit het Gelderse Poederoijen versloeg in de halve finales in een uitbundig Alexandra Palace tweevoudig wereldkampioen Gary Anderson met 6-3 in sets. Hij treft zaterdag in de eindstrijd de Engelse titelverdediger Luke Littler.
16 uur geledenSANKT MICHAEL (ANP/RTR) - De Oostenrijkse skiester Katharina Liensberger mist de Olympische Spelen in Milaan-Cortina door een zware knieblessure. De 28-jarige slalomspecialiste liep onder meer een gescheurde meniscus op door een crash bij een training in Sankt Michael.
20 uur geleden