TT van Assen verlengt contract met MotoGP tot en met 2031
ASSEN (ANP) - De TT van Assen heeft het contract met de MotoGP met vijf jaar verlengd. Het circuit in Drenthe is nu tot en met 2031 verzekerd van de koningsklasse van de motorsport dankzij een nieuwe overeenkomst met rechtenhouder Dorna.
Het TT-circuit maakt al vanaf het begin van het officiële wereldkampioenschap wegrace in 1949 deel uit van de kalender en is daarmee de langs bestaande race in de MotoGP. Vorig jaar was de 92e editie van de TT van Assen. Het motorsportevenement trok toen 179.000 bezoekers.
"We zijn ontzettend blij met de contractverlenging, zeker nu de MotoGP zich sterk ontwikkelt", zei TT-voorzitter Arjan Bos in een persbericht. "Het bevestigt opnieuw onze status als een van de hoogtepunten op de MotoGP-kalender."
WK Superbike
Dorna maakt er geen geheim van dat de TT nog altijd een van de aantrekkelijkste haltes is in het kampioenschap. "Racen in Assen, zelfs honderd jaar nadat de eerste races hier werden gehouden, is nog steeds iets bijzonders en het wordt alleen maar beter", roemde algemeen directeur Carmelo Ezpeleta de racebaan in Drenthe. "Het is een fantastisch, modern circuit dat ons iedere keer weer onvergetelijke races voorschotelt."
Tegelijkertijd is ook het contract tussen Dorna en het TT-circuit voor het WK Superbike verlengd tot en met 2031. Hier is sprake van zes jaar extra. Het WK Superbike is al sinds 1992 te gast in Assen. Bij de afgelopen editie in april waren er bijna 57.000 toeschouwers.
"Het WK Superbike is voor ons een belangrijke vaste waarde op de kalender", zegt Bos. "Door de constante interactie met de fans, jong en oud, kunnen we de interesse voor de motorsport blijven vergroten."
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull kwam woorden tekort om de prestatie van Max Verstappen in de Grote Prijs van São Paulo te beschrijven. "Het was een ongelooflijke prestatie van Max", liet hij via het team weten. "We weten allemaal dat hij vorig jaar vanaf P17 naar de zege reed in de regen en dat dat een van de meest uitzonderlijke races was. Maar dit jaar deed hij het bijna opnieuw, vanuit de pitstraat, op het droge en dat met een extra stop door een lekke band."
7 uur geledenTURIJN (ANP) - Alexander Zverev is de ATP Finals begonnen met een zege. De als derde geplaatste Duitse tennisser versloeg de Amerikaan Ben Shelton in twee sets: 6-3 7-6 (6).
8 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft met de zege in de Grote Prijs van São Paulo een grote stap naar zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 gezet. De Britse coureur van McLaren kwam door de zeges in de grand prix en de sprintrace op 390 punten. Dat zijn er 24 meer dan zijn teamgenoot Oscar Piastri uit Australië en 49 meer dan titelverdediger Max Verstappen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meerkampster Anouk Vetter zet een punt achter haar atletiekcarrière. "Het is mooi geweest. Ik merk dat ik heel erg voldaan en tevreden ben en dat het vuurtje gewoon is gedoofd", zei Vetter tegen de NOS.
10 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen had niet gedacht dat hij op het podium zou eindigen in de Grote Prijs van São Paulo na een start vanuit de pitstraat. De wereldkampioen eindigde als derde achter winnaar Lando Norris uit Groot-Brittannië en Kimi Antonelli uit Italië. "Om op het podium te eindigen vanuit de pitstraat, dat had ik echt totaal niet verwacht", zei hij in het interview na afloop.
10 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van São Paulo als derde geëindigd. De regerend wereldkampioen moest de zege op het Autódromo José Carlos Pace in Brazilië laten aan de Brit Lando Norris in de McLaren, maar beperkte de schade na een start vanuit de pitsstraat. Mercedes-coureur Kimi Antonelli werd tweede.
11 uur geledenMIDDELKERKE (ANP) - Pim Ronhaar heeft naast de medailles gegrepen op het EK veldrijden. De 24-jarige wielrenner uit Hellendoorn eindigde als vierde in het Belgische Middelkerke. De Belg Toon Aerts greep de zege door titelverdediger Thibau Nys in de sprint te verslaan. Joran Wyseure pakte het brons door Ronhaar in de sprint voor te blijven.
14 uur geleden