Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TT van Assen op voorlopige kalender MotoGP voor 27 juni

TT van Assen op voorlopige kalender MotoGP voor 27 juni

VALENCIA (ANP) - Het is de bedoeling dat op 27 juni 2021 de TT van Assen wordt verreden. De Grote Prijs van Nederland staat voor die dag op de voorlopige kalender die de internationale motorsportfederatie FIM en rechtenhouder Dorna Sports presenteerden. De TT ging dit jaar niet door vanwege het coronavirus.

De kalender voor 2021 telt vooralsnog negentien races en is volledig onder voorbehoud van de ontwikkelingen van de pandemie, benadrukt de organisatie. Het is de bedoeling dat ook de Grote Prijs van Tsjechië in Brno op de kalender komt te staan. De lokale autoriteiten moeten bij alle GP's beslissen of er toeschouwers welkom zijn.

Het seizoen moet op 28 maart beginnen met een avondrace in Qatar. De slotrace is op 14 november 2021 in Valencia. De organisatie heeft al drie races op de reservelijst staan: in Portugal, Indonesië en Rusland.

Negentigste editie

De motoren zouden op 28 juni over het circuit van Assen racen. De negentigste editie van de TT werd echter geschrapt, net als heel wat andere wedstrijden van de WK wegrace. Sinds 1925 stond de TT, met uitzondering van de oorlogsjaren 1940-1945, altijd op de kalender.

Ter ere van de 95e verjaardag van het TT Circuit reden de zeventigers Wil Hartog en Jan de Vries op de dag van de GP voor lege tribunes wel een paar rondjes over de baan. Het was nog even een optie om in het najaar een TT zonder publiek te houden, maar ook dat ging niet door. Het circuit liep daardoor zo'n 3,5 miljoen euro aan inkomsten mis.

Meer uit Sport

Tennisster Lamens in eerste ronde in Nottingham onderuit

NOTTINGHAM (ANP) - Suzan Lamens is bij het WTA-tennistoernooi van Nottingham direct uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlandse ging in de eerste ronde in drie sets onderuit tegen de als vijfde geplaatste Canadese Leylah Fernandez. Het werd 3-6 6-4 5-7.

29 minuten geleden
Vader toploper Ingebrigtsen vrijgesproken van geweld tegen zoon

SANDNES (ANP) - De vader van de Noorse toploper Jakob Ingebrigtsen is vrijgesproken van mishandeling van de meervoudig wereld- en olympisch kampioen. Toch ontloopt de 59-jarige Gjert Ingebrigtsen geen straf, want de rechtbank veroordeelde hem wel tot een voorwaardelijke celstraf van vijftien dagen voor geweld tegen zijn dochter Ingrid.

2 uur geleden
Hamilton treurt om overreden bosmarmot in GP Canada

MONTREAL (ANP/RTR) - Lewis Hamilton heeft de Grote Prijs van Canada uitgereden met schade aan zijn Ferrari. Het gat in de vloer van zijn auto was het gevolg van een aanrijding met een bosmarmot vroeg in de race op het circuit van Montreal, meldde de Italiaanse renstal na onderzoek. De zevenvoudig wereldkampioen eindigde als zesde.

4 uur geleden
Stewards wijzen protest Red Bull tegen winnaar Russell af

MONTREAL (ANP) - Een protest van Formule 1-renstal Red Bull tegen George Russell, de winnaar van de Grote Prijs van Canada, is afgewezen. Meer dan vijf uur na afloop van de race in Montreal oordeelden de stewards dat de Brit van Mercedes niets verkeerd had gedaan.

7 uur geleden
Golfer Spaun wint US Open na superslag op laatste hole

OAKMONT (ANP/RTR) - De Amerikaanse golfer J.J. Spaun heeft het 125e US Open op zijn naam geschreven. De 34-jarige Spaun tekende op de doorweekte golfbaan van Oakmont (Pennsylvania) voor zijn eerste overwinning in een major na een sensationele putt voor birdie op de laatste hole; hij tikte de bal over een afstand van 20 meter in het gaatje.

7 uur geleden
Verstappen noemt tweede plaats in Canada maximaal haalbare

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen vond de tweede plaats bij de Grote Prijs van Canada het maximaal haalbare. De wereldkampioen in de Formule 1 moest de zege laten aan George Russell in de Mercedes. "We reden een aanvallende en een verdedigende race. Dat is gelukt en dit was voor ons het maximaal haalbare", zei de Red Bull-coureur in het flashinterview na de finish.

17 uur geleden
Verstappen tweede achter Russell in Canada, Norris valt uit

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als tweede geëindigd. De regerend wereldkampioen in de Formule 1 slaagde er op het circuit Gilles Villeneuve in Montreal niet in George Russell in de Mercedes te passeren. Russells teamgenoot Kimi Antonelli werd derde en pakte zijn eerste podium in de race die eindigde achter de safetycar.

17 uur geleden