Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TT in Assen gaat definitief niet door

TT in Assen gaat definitief niet door

MADRID (ANP) - Het motorsportevenement de TT van Assen gaat definitief niet door. De overkoepelende internationale instanties hebben woensdag gezegd dat voor de wedstrijden in Drenthe dit jaar vanwege de uitbraak van het nieuwe coronavirus niet meer naar een nieuwe datum wordt gezocht.

Eerder al was duidelijk dat de TT op de geplande datum van 28 juni niet kon doorgaan. Het kabinet besloot eerder dat alle evenementen met een vergunningsplicht tot 1 september verboden blijven. De TT trekt doorgaans over enkele dagen ongeveer 130.000 bezoekers.

Ook de Grands Prix van Duitsland en Finland gaan niet door. "We hebben deze beslissing met pijn in het hart genomen", zegt Carmelo Ezpeleta, CEO van het organiserende Dorna Sport. "De TT is een icoon in onze reeks. Maar gezien de omstandigheden kan het nu niet anders. We hopen in 2021 in Assen terug te keren."

Organisatie

De organisatie van het TT Circuit Assen toonde begrip. "Natuurlijk is de teleurstelling binnen de organisatie van TT Circuit Assen groot, maar het is een keuze die logisch is in deze tijden van onzekerheid. De gezondheid van de fans en alle andere betrokken partijen heeft onze hoogste prioriteit. Wij kijken hoopvol vooruit en maken van de TT in 2021 een motorfeest als nooit tevoren. Reeds aangeschafte tickets behouden gewoon hun geldigheid."

De verplaatsing van de 90e TT betekent dat het evenement voor het eerst in 75 jaar niet op de geplande datum wordt verreden. Sinds 1925 heeft de TT, met uitzondering van de oorlogsjaren 1940-1945, altijd op de kalender gestaan.

Meer uit Sport

Franse kampioen Godon boekt tweede zege in Ronde van Romandië

ORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.

4 uur geleden
Sinner bereikt voor het eerst finale van tennistoernooi Madrid

MADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.

4 uur geleden
Antonelli ziet aanpassingen in Formule 1 als 'goede eerste stap'

MIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.

1 dag geleden
Pogacar sprint naar nieuwe ritzege in Ronde van Romandië

VUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.

1 dag geleden
Belgische tennisser Blockx klopt titelverdediger Ruud in Madrid

MADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.

1 dag geleden
Van der Poel wil naar Tour de France en WK mountainbike

BENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.

1 dag geleden
Tafeltennissters sluiten poulefase op WK af met winst op Mexico

LONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.

1 dag geleden