Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TT in Assen gaat definitief niet door

TT in Assen gaat definitief niet door

MADRID (ANP) - Het motorsportevenement de TT van Assen gaat definitief niet door. De overkoepelende internationale instanties hebben woensdag gezegd dat voor de wedstrijden in Drenthe dit jaar vanwege de uitbraak van het nieuwe coronavirus niet meer naar een nieuwe datum wordt gezocht.

Eerder al was duidelijk dat de TT op de geplande datum van 28 juni niet kon doorgaan. Het kabinet besloot eerder dat alle evenementen met een vergunningsplicht tot 1 september verboden blijven. De TT trekt doorgaans over enkele dagen ongeveer 130.000 bezoekers.

Ook de Grands Prix van Duitsland en Finland gaan niet door. "We hebben deze beslissing met pijn in het hart genomen", zegt Carmelo Ezpeleta, CEO van het organiserende Dorna Sport. "De TT is een icoon in onze reeks. Maar gezien de omstandigheden kan het nu niet anders. We hopen in 2021 in Assen terug te keren."

Organisatie

De organisatie van het TT Circuit Assen toonde begrip. "Natuurlijk is de teleurstelling binnen de organisatie van TT Circuit Assen groot, maar het is een keuze die logisch is in deze tijden van onzekerheid. De gezondheid van de fans en alle andere betrokken partijen heeft onze hoogste prioriteit. Wij kijken hoopvol vooruit en maken van de TT in 2021 een motorfeest als nooit tevoren. Reeds aangeschafte tickets behouden gewoon hun geldigheid."

De verplaatsing van de 90e TT betekent dat het evenement voor het eerst in 75 jaar niet op de geplande datum wordt verreden. Sinds 1925 heeft de TT, met uitzondering van de oorlogsjaren 1940-1945, altijd op de kalender gestaan.

Meer uit Sport

Olympisch schaatspak Leerdam levert 195.000 euro op bij veiling

ARNHEM (ANP/DPA) - Het schaatspak van olympisch kampioene Jutta Leerdam is geveild voor 195.000 euro. Dat is te zien op de website van veilingaanbieder MatchWornShirt. De opbrengst gaat naar IJsvereniging Pijnacker, de jeugdclub van de kampioene op de 1000 meter in Milaan.

48 minuten geleden
Schaatsster Schulting ruim aan de leiding na eerste dag NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.

3 uur geleden
Van der Poel soleert naar zege in eerste Omloop Het Nieuwsblad

NINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.

4 uur geleden
Schaatsster Schulting wint 500 meter op NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft de eerste 500 meter van het NK sprint op haar naam geschreven. Ze kwam na 37,24 seconden over de finish in ijsstadion Thialf. Marrit Fledderus klokte de tweede tijd (37,39) en Isabel Grevelt werd derde (37,73).

4 uur geleden
Schaatser Bosker grijpt macht op NK allround

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker heeft de macht gegrepen op het NK allround. Hij won de 5000 meter in 6.10,47 en gaat na twee afstanden aan de leiding in ijsstadion Thialf.

5 uur geleden
Tennisser Griekspoor meldt zich geblesseerd af voor finale Dubai

DUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich afgemeld voor de finale van het toernooi van Dubai. De beste tennisser van Nederland heeft te veel last van een hamstringblessure. De Rus Daniil Medvedev heeft daardoor de titel gepakt.

5 uur geleden
Olympisch kampioen Groenewoud wint 3000 meter op NK allround

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na twee afstanden aan de leiding van het NK allround. De olympisch kampioen op de massastart won de 3000 meter in ijsstadion Thialf in Heerenveen (3.56,65).

6 uur geleden