TT in Assen gaat definitief niet door
MADRID (ANP) - Het motorsportevenement de TT van Assen gaat definitief niet door. De overkoepelende internationale instanties hebben woensdag gezegd dat voor de wedstrijden in Drenthe dit jaar vanwege de uitbraak van het nieuwe coronavirus niet meer naar een nieuwe datum wordt gezocht.
Eerder al was duidelijk dat de TT op de geplande datum van 28 juni niet kon doorgaan. Het kabinet besloot eerder dat alle evenementen met een vergunningsplicht tot 1 september verboden blijven. De TT trekt doorgaans over enkele dagen ongeveer 130.000 bezoekers.
Ook de Grands Prix van Duitsland en Finland gaan niet door. "We hebben deze beslissing met pijn in het hart genomen", zegt Carmelo Ezpeleta, CEO van het organiserende Dorna Sport. "De TT is een icoon in onze reeks. Maar gezien de omstandigheden kan het nu niet anders. We hopen in 2021 in Assen terug te keren."
Organisatie
De organisatie van het TT Circuit Assen toonde begrip. "Natuurlijk is de teleurstelling binnen de organisatie van TT Circuit Assen groot, maar het is een keuze die logisch is in deze tijden van onzekerheid. De gezondheid van de fans en alle andere betrokken partijen heeft onze hoogste prioriteit. Wij kijken hoopvol vooruit en maken van de TT in 2021 een motorfeest als nooit tevoren. Reeds aangeschafte tickets behouden gewoon hun geldigheid."
De verplaatsing van de 90e TT betekent dat het evenement voor het eerst in 75 jaar niet op de geplande datum wordt verreden. Sinds 1925 heeft de TT, met uitzondering van de oorlogsjaren 1940-1945, altijd op de kalender gestaan.
Meer uit Sport
ÉVIAN-LES-BAINS (ANP/AFP/BELGA) - Een rechter heeft afgelopen weekend toestemming gegeven voor de nachtelijke dopingcontroles bij wielrenners Tadej Pogačar en Jonas Vingegaard, op dat moment de nummers 1 en 2 in de Tour de France. Dit heeft het Franse Openbaar Ministerie aan persbureau AFP bevestigd, na eerdere berichtgeving door de krant L'Équipe. Volgens de Franse sportwetgeving mogen zulke controles enkel bij "ernstige en consistente vermoedens".
1 uur geledenÉVIAN-LES-BAINS (ANP/BELGA) - Wielrenner Remco Evenepoel gaat "niet zweven" nu hij de tweede plaats in de Tour de France bezet. De 26-jarige Belg van Red Bull-Bora-hansgrohe richt zich op het verdedigen van zijn positie en de tijdrit van dinsdag. Dat zei de tweevoudig olympisch kampioen maandag op de rustdag tijdens een online persmoment van zijn ploeg.
3 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Proftennissters moeten vanaf dinsdag een eenmalige genetische test ondergaan om mee te mogen doen aan de WTA-tour. De Women's Tennis Association (WTA) heeft bekendgemaakt dat de richtlijnen voor deelname zijn aangepast.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is verder gezakt op de wereldranglijst. De 30-jarige Nederlander leverde negen plaatsen in en is nu de mondiale nummer 66. Botic van de Zandschulp blijft op de 55e plaats de beste Nederlander. Die positie nam hij een week eerder ook in.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Atleet Niels Laros komt dit seizoen niet meer in actie. De 21-jarige Oosterhouter heeft opnieuw last gekregen van zijn achillespees, meldt hij op Instagram.
1 dag geledenSOUTHPORT (ANP) - Ryan Fox heeft de 154e editie van de British Open gewonnen. De 39-jarige golfer uit Nieuw-Zeeland verzekerde zich met een birdie op de laatste hole van zijn eerste major-titel.
1 dag geledenPLATEAU DE SOLAISON (ANP) - De Tour de France is na het uitvallen van Jonas Vingegaard niet meer hetzelfde volgens Tadej Pogačar. De Sloveense geletruidrager zei dat zondag in een flashinterview na afloop van de vijftiende etappe van de Ronde van Frankrijk.
1 dag geleden