
TT Assen verwacht vlak na NAVO-top geen probleem met beveiliging
ASSEN (ANP) - Hoewel de TT van Assen komend jaar vlak na de NAVO-top in Den Haag op de kalender staat, verwacht de organisatie geen problemen met de beveiliging van het motorsportevenement. De politie heeft maar liefst 27.000 medewerkers nodig in Den Haag, wat ten koste gaat van de politie-inzet elders. "Maar op het circuit zelf lopen altijd relatief weinig agenten rond, we doen het vooral met eigen beveiliging", zegt een woordvoerder van de TT, die in het weekend na de NAVO-top van 24 en 25 juni wordt gehouden.
Ook het negendaagse TT Festival in Assen (van 21 tot en met 29 juni) voorziet geen problemen. "Toen bekend werd dat de NAVO-top in Den Haag is, hebben we meteen aan de bel getrokken bij onze vaste beveiligingsbedrijven. We hebben daarmee vroegtijdig afspraken kunnen maken. De inzet van genoeg beveiligers tijdens het festival is daarmee gegarandeerd", zegt directeur Jan Gerbrand Krol. Hij verwacht komend jaar 260.000 bezoekers bij het festival in het centrum van Assen.
Om het TT Festival in goede banen te leiden, zijn volgens Krol "uiteraard wel meerdere agenten" nodig. "We hebben intensief contact met de politie. Op dit moment hebben we geen signalen dat onderdelen van het festival geschrapt moeten worden. We gaan er voorlopig van uit dat het festival kan draaien zoals voorgaande jaren. We maken ons geen zorgen."
De TT pakt komend jaar extra uit. Honderd jaar geleden, in 1925, werd de eerste Nederlandse TT verreden. "We vieren honderd jaar TT, de hele wereld komt hier op af", aldus de woordvoerder. "Aan het organiseren van zo'n evenement worden hoge eisen gesteld wat betreft veiligheid. We hebben dat dus al jaren heel strak geregeld. Het zorgt ervoor dat er amper politie-inzet nodig is." De TT trok dit jaar verspreid over drie dagen ruim 190.000 bezoekers. "We hebben er alle belang bij dat alles op en om het circuit goed verloopt, dat regelen we dus allemaal zelf."
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Vergissingen met de elektronische sloten die op steeds meer OV-fietsen zitten, leveren reizigers soms hoge onterechte boetes op. Zowel het aantal boetes als het aantal kwijtscheldingen achteraf is fors toegenomen, bevestigt de NS na berichtgeving door RTL Nieuws.
24 minuten geledenKYIV (ANP) - Met de Nederlandse bijdrage aan de versterking van het Oekraïense luchtschild zal Oekraïne, en daarmee heel Europa, beter zijn beschermd tegen Russische terreur. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op het platform X. Kort daarvoor werd bekend dat Nederland voor 500 miljoen euro wapens, onder meer voor de Patriot-luchtafweer, koopt en aan Oekraïne geeft.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland koopt voor 500 miljoen euro aan wapens in de VS, om die aan Oekraïne te geven. Dat meldt het ministerie van Defensie. Het gaat onder meer om munitie en onderdelen voor luchtafweersystemen. Nederland is het eerste NAVO-land dat op deze manier, via de VS, middelen aan Oekraïne doneert, aldus het departement.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft de komende maanden zicht op nieuwe noodopvangplekken voor achthonderd mensen. Dat zijn er 1800 minder dan de asielopvangorganisatie in de tweede week van juli had gevraagd aan de provincies Gelderland, Limburg, Noord-Brabant, Noord-Holland, Overijssel, Utrecht, Zeeland en Zuid-Holland.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amsterdam gaat een straat vernoemen naar de in 2007 overleden presentator Jos Brink. Burgemeester Femke Halsema laat maandag via Instagram weten dat ze samen met de adviesraad straatnamen op zoek gaat naar een geschikte straat.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat stap voor stap weer online, meldt justitie maandag. Het OM had als gevolg van een hack de verbinding met internet half juli uitgezet. Dat gebeurde na een waarschuwing van het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) over "een kwetsbaarheid" in het systeem.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een Nederlands militair transportvliegtuig vertrekt woensdagochtend vanaf Eindhoven naar Jordanië om het droppen van hulpgoederen boven Gaza mogelijk te maken. Dat meldt het ministerie van Defensie via een woordvoerder. Het toestel van het type C-130 wordt van tevoren gereed gemaakt voor de taak. De hulppakketten worden niet in Nederland ingeladen.
5 uur geleden