TT Assen 'helemaal niet bezig' met overnemen F1 van Zandvoort
ASSEN (ANP) - TT Assen is vooralsnog niet van plan de Formule 1 naar Drenthe te halen, nu de Grote Prijs van Nederland in 2026 voor het laatst in Zandvoort wordt gehouden. "We zijn er helemaal niet mee bezig", laat een woordvoerder van het circuit weten. "Dit is ook vers voor ons, maar op dit moment speelt dit geen enkele rol in onze strategische overweging."
De organisatie van de Dutch Grand Prix maakte woensdagochtend bekend dat het F1-circus nog twee keer neerstrijkt in Zandvoort en daarna stopt. In 2021 keerde de koningsklasse van de autosport na ruim drie decennia terug in de Noord-Hollandse badplaats.
TT Assen geeft aan "met enorm veel respect" naar de organisatie van de GP in Zandvoort te hebben gekeken en dat nog steeds doet. "Het is geen geringe opgave. Er is veel geld mee gemoeid en er wordt een aanzienlijk bedrijfsrisico genomen. Voor de autosport in Nederland vinden we het heel jammer dat het na zes jaar stopt in Zandvoort. Maar ze hebben zeer welbewust een op ervaring gebaseerd besluit genomen. Ook daar hebben we respect voor. We kunnen trots zijn op de organisatie, op hoe dit gegaan is."
De zegsman voegt nog toe dat TT Assen nu vooral druk is met het honderdjarige bestaan van het Drentse circuit, dat volgend jaar gevierd wordt.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.
4 uur geledenDOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.
4 uur geledenGOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.
4 uur geledenBREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.
4 uur geledenDOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
7 uur geleden