Tsonga neemt op 'zijn' Roland Garros afscheid van tennissport
PARIJS (ANP) - Jo-Wilfried Tsonga heeft met een nederlaag op Roland Garros afscheid genomen van de tennissport. De 37-jarige Fransman, de voormalig nummer 5 van de wereld, verloor in de openingsronde met 6-7 (6) 7-6 (4) 6-2 7-6 (0) van de als achtste geplaatste Noor Casper Ruud.
De laatste wedstrijd uit de loopbaan van Tsonga kende een merkwaardig einde. De Fransman serveerde in de vierde set bij 6-5 voor de set, maar hij liep bij het slaan van een service een armblessure op. Hij verloor - na onder meer een onderhandse opslag - de game en werd vervolgens minutenlang behandeld. Na de medische time-out bewoog hij moeizaam en sloeg hij ook geen service meer door. Hij pakte in de tiebreak geen punt.
Voorafgaand aan het laatste punt kreeg de emotionele Tsonga een staande ovatie van het publiek op het Court Philippe Chatrier, dat helemaal vol zat. Direct na afloop werd Tsonga geëerd voor zijn prestaties. Daarbij waren, als verrassing, ook veel andere Franse tennissers, familieleden en kennissen aanwezig. Tevens waren er op een groot scherm boodschappen van onder anderen Rafael Nadal. Tijdens de wedstrijd klonk vanaf de tribunes meermaals de Marseillaise, het Franse volkslied en Tsonga werd luidkeels aangemoedigd en toegezongen.
Finale
Tsonga haalde in 2008 de finale van de Australian Open. Hij pakte in totaal achttien titels. Vijf jaar geleden won hij ook het ABN AMRO World Tennis Tournament in Rotterdam, waar hij in de finale David Goffin versloeg.
Tsonga won in zijn loopbaan van Nadal, Roger Federer en Novak Djokovic. De laatste jaren presteerde hij door blessures minder en hij was op de wereldranglijst afgezakt naar plek 297. Begin vorige maand maakte de publieksfavoriet bekend dat hij na het grandslamtoernooi in eigen land zou stoppen. Hij kreeg van de organisatie een wildcard.
Vroeg in zijn loopbaan was Tsonga de beoogde speler om Frankrijk weer mannelijk succes op Roland Garros te bezorgen, maar hij verloor twee keer in de halve finales: in 2013 en 2015.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Tennisser Felix Auger-Aliassime is al in de tweede ronde van de US Open uitgeschakeld. De als derde geplaatste Canadees liet zich in New York verrassen door de Rus Karen Chatsjanov, die na het verlies van de eerste set de partij overtuigend naar zich toetrok: 6-7 (5) 6-3 6-2 6-2.
6 uur geledenMONZA (ANP/AFP) - Kimi Antonelli mag dan de leider in het wereldkampioenschap Formule 1 zijn, de Italiaan van Mercedes zegt in de kwalificatie van de Grote Prijs van Italië zijn ploeggenoot George Russell te willen helpen. Mocht de Brit in zijn slipstream willen rijden, dan is hij daartoe bereid.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Iga Świątek heeft probleemloos de derde ronde van de US Open bereikt. De Poolse oud-winnares was in de tweede ronde met 6-3 6-2 te sterk voor de Argentijnse Nadia Podoroska. In haar openingspartij tegen de Chinese Wang Xiyu stond Świątek ook maar vijf games af.
9 uur geledenCALAR ALTO (ANP) - Wielrenner Enric Mas heeft zijn leiderspositie verstevigd in de twaalfde etappe van de Vuelta. De Spanjaard van Movistar finishte in de bergrit van Vera naar Calar Alto op bijna drie minuten van ritwinnaar Jakob Omrzel uit Slovenië van Bahrain - Victorious als vijfde, maar liep uit op zijn concurrenten Primoz Roglic uit Slovenië, de Oostenrijker Felix Gall en Richard Carapaz uit Ecuador.
9 uur geledenISTANBUL (ANP) - De Nederlandse volleybalsters zijn in de kwartfinales van het EK uitgeschakeld. Het team van bondscoach Felix Koslowski verloor in Istanbul met 3-1 in sets van Polen (16-25 25-20 20-25 23-25).
10 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Oud-zwemster Ranomi Kromowidjojo treedt op 1 oktober toe tot de directie van wereldzwembond World Aquatics. De drievoudig olympisch kampioene krijgt als 'engagement director' de taak om de sporters zo goed mogelijk te begeleiden en ondersteunen.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft extra vertrouwen gekregen van haar laatste race op de 800 meter bij de Diamond League in Zürich. De 26-jarige atlete rende een groot deel van die race aan de leiding en eindigde in een nieuw Nederlands record. Broeders-Bol moest wel Europees kampioene Audrey Werro voor zich dulden, maar liep met de tweede tijd van 1.54,71 0,7 seconde van haar eigen beste toptijd af.
12 uur geleden