Tsonga neemt op 'zijn' Roland Garros afscheid van tennissport
PARIJS (ANP) - Jo-Wilfried Tsonga heeft met een nederlaag op Roland Garros afscheid genomen van de tennissport. De 37-jarige Fransman, de voormalig nummer 5 van de wereld, verloor in de openingsronde met 6-7 (6) 7-6 (4) 6-2 7-6 (0) van de als achtste geplaatste Noor Casper Ruud.
De laatste wedstrijd uit de loopbaan van Tsonga kende een merkwaardig einde. De Fransman serveerde in de vierde set bij 6-5 voor de set, maar hij liep bij het slaan van een service een armblessure op. Hij verloor - na onder meer een onderhandse opslag - de game en werd vervolgens minutenlang behandeld. Na de medische time-out bewoog hij moeizaam en sloeg hij ook geen service meer door. Hij pakte in de tiebreak geen punt.
Voorafgaand aan het laatste punt kreeg de emotionele Tsonga een staande ovatie van het publiek op het Court Philippe Chatrier, dat helemaal vol zat. Direct na afloop werd Tsonga geëerd voor zijn prestaties. Daarbij waren, als verrassing, ook veel andere Franse tennissers, familieleden en kennissen aanwezig. Tevens waren er op een groot scherm boodschappen van onder anderen Rafael Nadal. Tijdens de wedstrijd klonk vanaf de tribunes meermaals de Marseillaise, het Franse volkslied en Tsonga werd luidkeels aangemoedigd en toegezongen.
Finale
Tsonga haalde in 2008 de finale van de Australian Open. Hij pakte in totaal achttien titels. Vijf jaar geleden won hij ook het ABN AMRO World Tennis Tournament in Rotterdam, waar hij in de finale David Goffin versloeg.
Tsonga won in zijn loopbaan van Nadal, Roger Federer en Novak Djokovic. De laatste jaren presteerde hij door blessures minder en hij was op de wereldranglijst afgezakt naar plek 297. Begin vorige maand maakte de publieksfavoriet bekend dat hij na het grandslamtoernooi in eigen land zou stoppen. Hij kreeg van de organisatie een wildcard.
Vroeg in zijn loopbaan was Tsonga de beoogde speler om Frankrijk weer mannelijk succes op Roland Garros te bezorgen, maar hij verloor twee keer in de halve finales: in 2013 en 2015.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
18 uur geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
1 dag geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.
1 dag geledenALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.
1 dag geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.
1 dag geleden