Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tsonga neemt op 'zijn' Roland Garros afscheid van tennissport

Tsonga neemt op 'zijn' Roland Garros afscheid van tennissport

PARIJS (ANP) - Jo-Wilfried Tsonga heeft met een nederlaag op Roland Garros afscheid genomen van de tennissport. De 37-jarige Fransman, de voormalig nummer 5 van de wereld, verloor in de openingsronde met 6-7 (6) 7-6 (4) 6-2 7-6 (0) van de als achtste geplaatste Noor Casper Ruud.

De laatste wedstrijd uit de loopbaan van Tsonga kende een merkwaardig einde. De Fransman serveerde in de vierde set bij 6-5 voor de set, maar hij liep bij het slaan van een service een armblessure op. Hij verloor - na onder meer een onderhandse opslag - de game en werd vervolgens minutenlang behandeld. Na de medische time-out bewoog hij moeizaam en sloeg hij ook geen service meer door. Hij pakte in de tiebreak geen punt.

Voorafgaand aan het laatste punt kreeg de emotionele Tsonga een staande ovatie van het publiek op het Court Philippe Chatrier, dat helemaal vol zat. Direct na afloop werd Tsonga geëerd voor zijn prestaties. Daarbij waren, als verrassing, ook veel andere Franse tennissers, familieleden en kennissen aanwezig. Tevens waren er op een groot scherm boodschappen van onder anderen Rafael Nadal. Tijdens de wedstrijd klonk vanaf de tribunes meermaals de Marseillaise, het Franse volkslied en Tsonga werd luidkeels aangemoedigd en toegezongen.

Finale

Tsonga haalde in 2008 de finale van de Australian Open. Hij pakte in totaal achttien titels. Vijf jaar geleden won hij ook het ABN AMRO World Tennis Tournament in Rotterdam, waar hij in de finale David Goffin versloeg.

Tsonga won in zijn loopbaan van Nadal, Roger Federer en Novak Djokovic. De laatste jaren presteerde hij door blessures minder en hij was op de wereldranglijst afgezakt naar plek 297. Begin vorige maand maakte de publieksfavoriet bekend dat hij na het grandslamtoernooi in eigen land zou stoppen. Hij kreeg van de organisatie een wildcard.

Vroeg in zijn loopbaan was Tsonga de beoogde speler om Frankrijk weer mannelijk succes op Roland Garros te bezorgen, maar hij verloor twee keer in de halve finales: in 2013 en 2015.

Meer uit Sport

Extra maatregelen bij TT Assen vanwege warmte

ASSEN (ANP) - Het TT Circuit Assen neemt voor de aankomende TT van 26 tot en met 28 juni extra maatregelen vanwege de verwachte warmte. Bezoekers mogen eigen flessen meenemen mits deze niet van glas zijn, laat de organisatie weten. Ook zijn er verspreid over het terrein waterpunten en toiletgebouwen waar bezoekers hun fles gratis kunnen vullen.

9 minuten geleden
Golfer Clark wint US Open voor de tweede keer na spannend slot

SOUTHAMPTON (ANP/AFP) - Golfer Wyndham Clark heeft voor de tweede keer de US Open gewonnen. De 32-jarige Amerikaan hield in de laatste ronde op de bij New York gelegen Shinnecock Hills Golf Club net genoeg over van zijn ruime voorsprong, die hij al sinds de eerste ronde in handen had. Zo werd Clark de negende winnaar ooit die van begin tot eind leidde.

3 uur geleden
Serena Williams maakt op Wimbledon ook rentree in enkelspel

LONDEN (ANP) - Tennisster Serena Williams maakt over ruim een week op Wimbledon na bijna vier jaar haar rentree in het enkelspel. De 23-voudig grandslamkampioen heeft van de organisatie een wildcard gekregen, na eerder ook al met haar zus Venus via deze weg te zijn toegelaten tot het dubbelspel in Londen.

15 uur geleden
Nederlandse volleybalsters verslaan Thailand in Nations League

BANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede week in de Nations League afgesloten met de vierde zege. De ploeg van bondscoach Felix Kozlowski versloeg in Bangkok gastland Thailand in drie sets: 25-23 25-22 25-15.

18 uur geleden
Pogačar wint slotrit en klassement in Ronde van Zwitserland

VILLARS-SUR-OLLON (ANP/Belga) - Tadej Pogačar heeft ook de Ronde van Zwitserland aan zijn lange palmares toegevoegd. De Sloveense wereldkampioen won de Zwitserse rittenkoers voor het eerst. De renner van UAE Team Emirates zag de leiderstrui die hij al in de eerste etappe veroverde in de slotrit, met start en finish in Villars-sur-Ollon, niet meer in gevaar komen. Met een inhaalrace boekte hij zijn derde etappezege deze week.

19 uur geleden
Argentijn Cerúndolo wint tennistoernooi Queen's

LONDEN (ANP) - De Argentijn Francisco Cerúndolo heeft voor het eerst het tennistoernooi van Queen's gewonnen. De nummer 27 van de wereld versloeg de Amerikaan Tommy Paul in de finale op het Londense gras en boekte zo de belangrijkste zege van zijn loopbaan: 6-7 (4) 6-4 6-3. Paul, die in de tweede ronde Botic van de Zandschulp uitschakelde, won het toernooi twee jaar geleden al eens.

19 uur geleden
Schilder wint met ontstoken vinger kogelstoten op FBK Games

HENGELO (ANP) - Jessica Schilder koos haar zesde en laatste poging uit bij de FBK Games in Hengelo om over de 20 meter te stoten. De wereldkampioene noteerde een afstand van 20,03 en daarmee won ze de wedstrijd op Nederlandse bodem.

19 uur geleden