Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Tsjetsjeense leider Kadyrov in ziekenhuis met coronavirus'

'Tsjetsjeense leider Kadyrov in ziekenhuis met coronavirus'

GROZNY (ANP/AFP) - De Tsjetsjeense leider Ramzan Kadyrov ligt in het ziekenhuis omdat hij besmet is met het coronavirus. Dat melden Russische media donderdag.

"Ramzan Kadyrov is met een vliegtuig naar Moskou gebracht", schrijft het Russische staatspersbureau TASS, dat een medische bron aanhaalt. Ook andere media schrijven over de ziekenhuisopname van de 43-jarige Kadyrov. De leider zou in stabiele toestand verkeren. Vanuit Moskou is nog niet gereageerd op het nieuws.

Tsjetsjenië is een autonome republiek in het zuidwesten van Rusland. De regio, die overwegend islamitisch is, strijdt voor onafhankelijkheid. Kadyrov is sinds 2007 president van Tsjetsjenië.

Harde aanpak

Kadyrov staat bekend om zijn harde aanpak, zo ook met het coronavirus. Zo noemde hij dokters die klagen over te weinig beschermingsmiddelen "provocateurs". Mensen die zichzelf niet isoleren noemt Kadyrov "terroristen" die volgens hem in kuilen begraven zouden moeten worden. De Tsjetsjeense president heeft al jaren de touwtjes in handen in het gebied.

Kadyrov is niet de eerste politicus die in Rusland wordt opgenomen met het coronavirus. Zo raakte de Russische premier Michail Misjoestin in april besmet. Ook de woordvoerder van de Russische president Poetin, Dmitri Peskov, kreeg het virus.

Meer uit Buitenland

Lagere straf voor Zuid-Koreaanse oud-premier Han

SEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.

42 minuten geleden
Vermeende afscheidsbrief Jeffrey Epstein vrijgegeven

NEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.

1 uur geleden
Regering-Trump haalt uit naar Europa in nieuw terrorismebeleid

WASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.

1 uur geleden
Eerste Israëlische luchtaanval op Beiroet sinds begin bestand

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.

9 uur geleden
Bronnen: Marokko weigerde evacuatievlucht van cruiseschip Hondius

LAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.

10 uur geleden
Flotilla-activist in cel Israël stopt na eten ook met drinken

ASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.

11 uur geleden
Evacuatievlucht cruiseschip maakt tussenlanding op Gran Canaria

GRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.

11 uur geleden