'Tsjetsjeense leider Kadyrov in ziekenhuis met coronavirus'
GROZNY (ANP/AFP) - De Tsjetsjeense leider Ramzan Kadyrov ligt in het ziekenhuis omdat hij besmet is met het coronavirus. Dat melden Russische media donderdag.
"Ramzan Kadyrov is met een vliegtuig naar Moskou gebracht", schrijft het Russische staatspersbureau TASS, dat een medische bron aanhaalt. Ook andere media schrijven over de ziekenhuisopname van de 43-jarige Kadyrov. De leider zou in stabiele toestand verkeren. Vanuit Moskou is nog niet gereageerd op het nieuws.
Tsjetsjenië is een autonome republiek in het zuidwesten van Rusland. De regio, die overwegend islamitisch is, strijdt voor onafhankelijkheid. Kadyrov is sinds 2007 president van Tsjetsjenië.
Harde aanpak
Kadyrov staat bekend om zijn harde aanpak, zo ook met het coronavirus. Zo noemde hij dokters die klagen over te weinig beschermingsmiddelen "provocateurs". Mensen die zichzelf niet isoleren noemt Kadyrov "terroristen" die volgens hem in kuilen begraven zouden moeten worden. De Tsjetsjeense president heeft al jaren de touwtjes in handen in het gebied.
Kadyrov is niet de eerste politicus die in Rusland wordt opgenomen met het coronavirus. Zo raakte de Russische premier Michail Misjoestin in april besmet. Ook de woordvoerder van de Russische president Poetin, Dmitri Peskov, kreeg het virus.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - In Iran zijn 1230 doden gevallen door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op het land, meldt het Iraanse staatspersbureau Tasnim. De Verenigde Staten en Israël vallen Iran sinds zaterdag aan.
1 uur geledenCOLOMBO (ANP/AFP) - Een tweede Iraans marineschip bevindt zich vlak buiten de territoriale wateren van Sri Lanka. Dat meldde een Sri Lankaanse minister in het parlement, zonder verder in detail te treden. Een ander Iraans oorlogsschip werd deze week door een Amerikaanse onderzeeër tot zinken gebracht bij de eilandstaat.
1 uur geledenDOHA (ANP/RTR/AFP) - In de Qatarese hoofdstad Doha zijn zware ontploffingen geweest. Iran bestookt de stad al langer met drones en raketten als vergelding voor de Amerikaanse en Israëlische aanvallen. Journalisten van Reuters en AFP hebben knallen en rook gemeld. Het ministerie van Defensie in Qatar zegt bezig te zijn met het afweren van een raketaanval.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft met de Verenigde Staten gesproken over de mogelijkheid om de volgende onderhandelingsronde met Rusland uit te stellen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Zij hebben het ook gehad over het eventueel wijzigen van de locatie.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken en van de Golfstaten bespreken donderdag of en hoe de EU de Golfstaten kan ondersteunen bij de verdediging tegen Iraanse aanvallen, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas voor het begin van de videobijeenkomst.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot heeft in een telefoongesprek met zijn Iraanse ambtsgenoot Abbas Araghchi de Iraanse aanvallen in het Midden-Oosten veroordeeld en opgeroepen tot de-escalatie. Ook sprak de Franse bewindsman zijn bezorgdheid uit over Fransen die worden vastgehouden in Iran. Hij vroeg om hun onmiddellijke en onvoorwaardelijke vrijlating, meldt zijn ministerie.
2 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - De Portugese schrijver António Lobo Antunes is op 83-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn uitgeverij bekendgemaakt. Hij geldt als een van de belangrijkste auteurs in het Portugese taalgebied.
2 uur geleden