Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tsjechische voetbalinternational Jankto komt uit de kast

Tsjechische voetbalinternational Jankto komt uit de kast

PRAAG (ANP) - De Tsjechische voetballer Jakub Jankto is maandag uit de kast gekomen als homoseksueel. De 27-jarige international, die in eigen land voetbalt voor Sparta Praag, plaatste online een statement.

"Net als iedereen wil ook ik mijn leven in vrijheid leiden. Zonder angsten. Zonder vooroordelen. Zonder geweld. Maar met liefde. Ik ben homoseksueel en ik wil me niet langer verstoppen", aldus Jankto, die in Italië voetbalde voor Udinese, Ascoli en Sampdoria en voor die clubs tot 155 duels kwam. Sparta Praag huurt hem nu van de Spaanse club Getafe, waar hij nog tot 2026 onder contract staat.

"Je hebt onze steun. Leef je leven, Jakub. Niets anders doet ertoe", meldt Sparta Praag. Getafe laat op Twitter weten "maximaal respect en onvoorwaardelijke steun" te geven aan Jankto.

Taboe

Homoseksualiteit is in de voetbalwereld nog altijd een taboe. Vorig jaar mei kwam de jonge Engelse speler Jake Daniels van Blackpool, die toen 17 jaar was, uit de kast. Daarmee was hij in Europa de eerste voetballer, die op dit moment nog actief is, die uitkwam voor zijn homoseksualiteit. In Australië ging Joshua Cavallo hem in 2021 voor.

In Engeland was de laatste coming-out van een profvoetballer, voor Daniels, die van Justin Fashanu in 1990. Dit leidde in de voetbalwereld tot negatieve reacties. Fashanu, die nog een tijdje in Schotland voetbalde voor Hearts, pleegde in 1998 zelfmoord. Daarna kwamen nog wel wat voetballers uit de kast, zoals de Duitser Thomas Hitzlsperger, maar pas na hun loopbaan.

Jankto speelde twee jaar geleden, als invaller, met Tsjechië mee in de achtste finale van het EK tegen Nederland. Tsjechië won in Boedapest met 2-0.

Meer uit Voetbal

Drie stewards van FC Utrecht gewond na rellen met fans KRC Genk

UTRECHT (ANP) - Drie veiligheidsmedewerkers van FC Utrecht en een speurhond zijn donderdag gewond geraakt bij ongeregeldheden met fans van KRC Genk. De club uit de domstad gaat de rellen samen met de lokale driehoek grondig evalueren, zo staat in een statement.

4 uur geleden
Trainer Slot rekent niet op versterkingen voor Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot verwacht niet dat Liverpool zich in deze transferperiode gaat versterken. "Ik denk dat we het met de huidige selectie blijven doen", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth. "Tenzij er zich een buitenkans voordoet."

6 uur geleden
PSV mist geblesseerden Til en Salah-Eddine tegen NAC Breda

EINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine missen zaterdag de thuiswedstrijd van PSV tegen NAC Breda. "Ze moeten nog verder onderzocht worden", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Ik kan er inhoudelijk niet meer over vertellen."

7 uur geleden
Feyenoord bevestigt vertrek Timber naar Marseille

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft het vertrek van Quinten Timber bevestigd. De 24-jarige middenvelder vervolgt zijn loopbaan bij Olympique Marseille.

8 uur geleden
Vertrekkende Timber zal Feyenoord nooit vergeten

MARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft op sociale media alvast afscheid genomen van Feyenoord. De middenvelder is in Marseille om zijn transfer naar Olympique af te ronden.

9 uur geleden
Genk veroordeelt wangedrag fans en 'buitensporig geweld' politie

GENK (ANP) - KRC Genk veroordeelt het wangedrag van 'een kleine minderheid supporters' bij de wedstrijd in de Europa League tegen FC Utrecht. De Belgische club betreurt het 'ten zeerste' dat daardoor 1200 'trouwe Genkies' niet aanwezig konden zijn bij het duel in de Galgenwaard en spreekt ook van 'onnodig buitensporig geweld' van de politie. Dat schrijft Genk in een verklaring op de website.

11 uur geleden
Go Ahead verliest bij Nice en moet vrezen voor uitschakeling EL

NICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.

20 uur geleden