Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tsjechische tennisster Voracova heeft Australië verlaten

Tsjechische tennisster Voracova heeft Australië verlaten

MELBOURNE (ANP) - De Tsjechische tennisster Renata Voracova heeft besloten Australië te verlaten. Ze verbleef sinds kort in hetzelfde hotel als Novak Djokovic. Naar verluidt is ze naar Dubai vertrokken.

De 38-jarige Voracova reisde vorige maand al af naar Australië en mocht het land gewoon in. Donderdag zou ze van de douane toch het nieuws hebben gekregen dat haar visum ongeldig is.

"Ik snap niet waarom ze na een week naar me toe komen om te zeggen: de regels die eerder golden, gelden nu niet meer", liet Voracova eerder in de week optekenen. Ze zou net als Djokovic een 'medische vrijstelling' hebben gekregen om zonder geldig vaccinatiebewijs het land in te mogen om deel te kunnen nemen aan de Australian Open. Voracova besloot, in tegenstelling tot Djokovic, niet naar de rechter te stappen om het besluit van de Australische autoriteiten aan te vechten. Ze vond dat dan de tijd te kort werd om zich voor te bereiden op de Australian Open.

Het Tsjechische ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigde dat Voracova Australië verlaten heeft. "Het was haar eigen beslissing, ze is niet het land uitgezet", meldde het ministerie dat aangaf nog te wachten op een antwoord van de Australische autoriteiten over de zaak.

Voracova is de nummer 81 van de wereld in het dubbelspel. Ooit was ze in het enkelspel de mondiale nummer 74.

Meer uit Sport

Koningspaar en Amalia eren olympische medaillewinnaars

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.

1 uur geleden
Nieuwe olympische kampioenen Ridders in de Orde van Oranje-Nassau

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.

2 uur geleden
Schaatsster Kok wil 'motivatie' zijn na succesvolle Spelen

DEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.

4 uur geleden
Premier Jetten hoopt op olympische toppers van de toekomst

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.

5 uur geleden
Nederlandse officials afwezig bij openingsceremonie Paralympics

ARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.

5 uur geleden
Broers Van 't Wout hopen op groei shorttrack na succes op Spelen

DEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.

6 uur geleden
Tennisser De Minaur verliest meteen in eerste ronde Acapulco

ACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).

9 uur geleden