Tsjechische tennisster Voracova heeft Australië verlaten
MELBOURNE (ANP) - De Tsjechische tennisster Renata Voracova heeft besloten Australië te verlaten. Ze verbleef sinds kort in hetzelfde hotel als Novak Djokovic. Naar verluidt is ze naar Dubai vertrokken.
De 38-jarige Voracova reisde vorige maand al af naar Australië en mocht het land gewoon in. Donderdag zou ze van de douane toch het nieuws hebben gekregen dat haar visum ongeldig is.
"Ik snap niet waarom ze na een week naar me toe komen om te zeggen: de regels die eerder golden, gelden nu niet meer", liet Voracova eerder in de week optekenen. Ze zou net als Djokovic een 'medische vrijstelling' hebben gekregen om zonder geldig vaccinatiebewijs het land in te mogen om deel te kunnen nemen aan de Australian Open. Voracova besloot, in tegenstelling tot Djokovic, niet naar de rechter te stappen om het besluit van de Australische autoriteiten aan te vechten. Ze vond dat dan de tijd te kort werd om zich voor te bereiden op de Australian Open.
Het Tsjechische ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigde dat Voracova Australië verlaten heeft. "Het was haar eigen beslissing, ze is niet het land uitgezet", meldde het ministerie dat aangaf nog te wachten op een antwoord van de Australische autoriteiten over de zaak.
Voracova is de nummer 81 van de wereld in het dubbelspel. Ooit was ze in het enkelspel de mondiale nummer 74.
Meer uit Sport
GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven is er niet in geslaagd in korte tijd geschiedenis te schrijven als bokser. De voormalige kickbokser bood Oleksandr Usyk meer dan goed partij, maar kon de onbetwiste zwaargewichtkampioen niet onttronen in hun gevecht om de wereldtitel van de prestigieuze bond WBC. Vlak bij de verlichte piramiden van Gizeh ging hij in de elfde van twaalf ronden naar de grond, waarna de scheidsrechter het gevecht beëindigde.
3 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Canada als zesde geëindigd. Mercedes-coureur George Russell veroverde poleposition op het circuit Gilles Villeneuve in Montreal, na eerder op de dag ook al de sprintrace te hebben gewonnen. De Brit was met 1.12,578 nipt sneller dan teamgenoot en WK-leider Kimi Antonelli, die op zijn beurt weer net wereldkampioen Lando Norris achter zich hield.
5 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.
9 uur geledenPILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.
11 uur geledenMEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.
12 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.
12 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.
14 uur geleden