Tsjechische tennisster Krejcikova pakt titel op Roland Garros
PARIJS (ANP) - De Tsjechische tennisster Barbora Krejcikova is de verrassende winnares van Roland Garros. De nummer 33 van de wereld versloeg in de finale de Russin Anastasia Pavlioetsjenkova, die een plek hoger staat op de wereldranglijst, met 6-1 2-6 6-4.
Na 1 uur en 58 minuten maakte Krejcikova het op haar vierde wedstrijdpunt af. Ze had bij 5-3 op de opslag van Pavlioetsjenkova, die in de derde set met een ingepakt bovenbeen speelde, al twee matchpoints gemist. Op haar derde matchpoint sloeg ze een dubbele fout.
Krejcikova begon met een zeer matige game, waarin ze zichtbaar gespannen twee dubbele fouten sloeg. Ze herstelde zich echter knap en won zowaar in rap tempo de zes daaropvolgende games. De eerste set, waarin Pavlioetsjenkova een onzekere indruk maakte en veel fouten maakte, was na een half uur gespeeld.
Groundstrokes
Pavlioetsjenkova won met moeite de eerste game van de tweede set en wist zich in de wedstrijd te vechten. Ze liep zowaar uit naar 3-0 en trok de stand na een blessurebehandeling op 5-2 uiteindelijk gelijk.
In de derde set plaatste Krejcikova bij 3-3 met een lovegame de beslissende break. In de slotfase stuurde ze de moeizaam bewegende Pavlioetsjenkova van hoek naar hoek en ze dicteerde het spel met haar sterkte groundstrokes. Ze maakte het met de nodige moeite af en ontving tot haar eigen ongeloof uit handen van tennisicoon Martina Navratilova de trofee.
Ongeslagen
De 25-jarige Krejcikova, die negen maanden geleden niet eens tot de mondiale top 100 behoorde, was op een grandslamtoernooi nog nooit voorbij de vierde ronde gekomen in het enkelspel. In aanloop naar Roland Garros schreef ze al het WTA-toernooi van Straatsburg op haar naam en ze is zodoende al twaalf wedstrijden op een rij ongeslagen.
Krejcikova is de opvolgster van de Poolse Iga Swiatek, die dit jaar in de kwartfinales verloor van de de Griekse Maria Sakkari. Ze kan zondag nog een titel pakken, want met Katerina Siniakova staat ze ook in de finale van het dubbelspel. Swiatek en de Amerikaanse Bethanie Mattek-Sands zijn de tegenstandsters.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is zijn toernooi in de viermansbob op de Spelen van Milaan begonnen met de twintigste tijd. Met remmers Jelen Franjic, Janko Franjic en Timme Koster noteerde de piloot in de eerste run in het Cortina Sliding Centre een tijd van 55,09. Daarmee was hij 1,18 seconde langzamer dan de Duitser Johannes Lochner. Die was met een run van 53,91 veel sneller dan de concurrentie.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Bokslegende Floyd Mayweather (48) gaat later dit jaar weer een professionele wedstrijd vechten. Via zijn promotor CSI Sports heeft de oud-wereldkampioen in vijf gewichtsklassen aangekondigd voor de vierde keer terug te keren uit zijn pensioen. Zijn laatste gevecht was in 2017, toen de Amerikaan won van de Ier Conor McGregor.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had vrijdag na afloop van het olympische shorttracktoernooi even nodig om Jens van 't Wout te omschrijven. "Jens is een magische vakidioot met een gebruiksaanwijzing", zei hij over de Nederlandse uitblinker op de Winterspelen van Milaan. Van 't Wout won drie keer goud en een keer brons.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Met zeven olympische records is de organisatie van de Spelen van Milaan erin geslaagd een snelle ijsvloer neer te leggen voor het langebaanschaatsen. De tijdelijke schaatsbaan in twee hallen van het beurscomplex doet daarmee niet onder voor traditionele ijsstadions.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Niels Kerstholt was vrijdag op de Spelen van Milaan van iedereen het meest blij met de behaalde gouden olympische medaille op de aflossing. De bondscoach maakte zelf twaalf jaar geleden deel uit van het Nederlandse shorttrackteam dat in Sotsji op pijnlijke wijze naast eremetaal greep.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat met nog twee dagen te gaan stevig op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Vrijdag bezorgden langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter) en de shorttrackmannen (aflossing) TeamNL de zevende en achtste gouden medaille.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Voor Suzanne Schulting zat het olympisch shorttracktoernooi er ineens op in de halve finale van de 1500 meter. De 28-jarige Friezin ging halverwege haar halve finale in een duel met de Italiaanse Elisa Confortola plots onderuit. "Ik viel uit het niets, ik brak gewoon weg op mijn linkerschaats en that's it", zei de drievoudig olympisch kampioene. Landgenote Xandra Velzeboer kwam in dezelfde halve finale ook ten val.
15 uur geleden