Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tsjechische tennisster Krejcikova pakt titel op Roland Garros

Tsjechische tennisster Krejcikova pakt titel op Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Tsjechische tennisster Barbora Krejcikova is de verrassende winnares van Roland Garros. De nummer 33 van de wereld versloeg in de finale de Russin Anastasia Pavlioetsjenkova, die een plek hoger staat op de wereldranglijst, met 6-1 2-6 6-4.

Na 1 uur en 58 minuten maakte Krejcikova het op haar vierde wedstrijdpunt af. Ze had bij 5-3 op de opslag van Pavlioetsjenkova, die in de derde set met een ingepakt bovenbeen speelde, al twee matchpoints gemist. Op haar derde matchpoint sloeg ze een dubbele fout.

Krejcikova begon met een zeer matige game, waarin ze zichtbaar gespannen twee dubbele fouten sloeg. Ze herstelde zich echter knap en won zowaar in rap tempo de zes daaropvolgende games. De eerste set, waarin Pavlioetsjenkova een onzekere indruk maakte en veel fouten maakte, was na een half uur gespeeld.

Groundstrokes

Pavlioetsjenkova won met moeite de eerste game van de tweede set en wist zich in de wedstrijd te vechten. Ze liep zowaar uit naar 3-0 en trok de stand na een blessurebehandeling op 5-2 uiteindelijk gelijk.

In de derde set plaatste Krejcikova bij 3-3 met een lovegame de beslissende break. In de slotfase stuurde ze de moeizaam bewegende Pavlioetsjenkova van hoek naar hoek en ze dicteerde het spel met haar sterkte groundstrokes. Ze maakte het met de nodige moeite af en ontving tot haar eigen ongeloof uit handen van tennisicoon Martina Navratilova de trofee.

Ongeslagen

De 25-jarige Krejcikova, die negen maanden geleden niet eens tot de mondiale top 100 behoorde, was op een grandslamtoernooi nog nooit voorbij de vierde ronde gekomen in het enkelspel. In aanloop naar Roland Garros schreef ze al het WTA-toernooi van Straatsburg op haar naam en ze is zodoende al twaalf wedstrijden op een rij ongeslagen.

Krejcikova is de opvolgster van de Poolse Iga Swiatek, die dit jaar in de kwartfinales verloor van de de Griekse Maria Sakkari. Ze kan zondag nog een titel pakken, want met Katerina Siniakova staat ze ook in de finale van het dubbelspel. Swiatek en de Amerikaanse Bethanie Mattek-Sands zijn de tegenstandsters.

Meer uit Sport

Handbalsters Noorwegen veroveren in Rotterdam vijfde wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.

59 minuten geleden
Shorttracker Knegt (36) beëindigt loopbaan

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.

2 uur geleden
Abbingh en Polman nemen afscheid met 'trots gevoel op knokploeg'

ROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.

3 uur geleden
Handbalsters verliezen troostfinale WK en grijpen naast brons

ROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.

3 uur geleden
Stolz nipt snelste op tweede 500 meter in Hamar, Diniz vierde

HAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.

5 uur geleden
Opnieuw wereldbekerzege Brand in veldrit van Namen

NAMEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in het Belgische Namen de vierde veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions ging er al in de eerste ronde vandoor en werd door haar concurrentes niet meer teruggezien. Haar landgenote Aniek van Alphen finishte als tweede. De Française Amandine Fouquenet werd derde.

5 uur geleden
Tsjech Jilek wint bij wereldbeker Hamar 5000 meter in baanrecord

HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.

1 dag geleden