Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tsjechische tennisster Krejcikova pakt titel op Roland Garros

Tsjechische tennisster Krejcikova pakt titel op Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Tsjechische tennisster Barbora Krejcikova is de verrassende winnares van Roland Garros. De nummer 33 van de wereld versloeg in de finale de Russin Anastasia Pavlioetsjenkova, die een plek hoger staat op de wereldranglijst, met 6-1 2-6 6-4.

Na 1 uur en 58 minuten maakte Krejcikova het op haar vierde wedstrijdpunt af. Ze had bij 5-3 op de opslag van Pavlioetsjenkova, die in de derde set met een ingepakt bovenbeen speelde, al twee matchpoints gemist. Op haar derde matchpoint sloeg ze een dubbele fout.

Krejcikova begon met een zeer matige game, waarin ze zichtbaar gespannen twee dubbele fouten sloeg. Ze herstelde zich echter knap en won zowaar in rap tempo de zes daaropvolgende games. De eerste set, waarin Pavlioetsjenkova een onzekere indruk maakte en veel fouten maakte, was na een half uur gespeeld.

Groundstrokes

Pavlioetsjenkova won met moeite de eerste game van de tweede set en wist zich in de wedstrijd te vechten. Ze liep zowaar uit naar 3-0 en trok de stand na een blessurebehandeling op 5-2 uiteindelijk gelijk.

In de derde set plaatste Krejcikova bij 3-3 met een lovegame de beslissende break. In de slotfase stuurde ze de moeizaam bewegende Pavlioetsjenkova van hoek naar hoek en ze dicteerde het spel met haar sterkte groundstrokes. Ze maakte het met de nodige moeite af en ontving tot haar eigen ongeloof uit handen van tennisicoon Martina Navratilova de trofee.

Ongeslagen

De 25-jarige Krejcikova, die negen maanden geleden niet eens tot de mondiale top 100 behoorde, was op een grandslamtoernooi nog nooit voorbij de vierde ronde gekomen in het enkelspel. In aanloop naar Roland Garros schreef ze al het WTA-toernooi van Straatsburg op haar naam en ze is zodoende al twaalf wedstrijden op een rij ongeslagen.

Krejcikova is de opvolgster van de Poolse Iga Swiatek, die dit jaar in de kwartfinales verloor van de de Griekse Maria Sakkari. Ze kan zondag nog een titel pakken, want met Katerina Siniakova staat ze ook in de finale van het dubbelspel. Swiatek en de Amerikaanse Bethanie Mattek-Sands zijn de tegenstandsters.

Meer uit Sport

Botic van de Zandschulp uitgeschakeld in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. In drie sets was de Amerikaanse top 10-speler Taylor Fritz in de tweede ronde te sterk voor de Nederlander: 6-3 6-7(2) 6-3.

49 minuten geleden
Burnet zesde in finale 60 meter op WK indooratletiek

TORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet is als zesde geëindigd in de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De 33-jarige atleet miste de scherpte en klokte 6,61, een tiende boven zijn Nederlands record van 6,51.

6 uur geleden
Sprinter Burnet verrast met finaleplek op 60 meter bij WK indoor

TORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet heeft zich verrassend geplaatst voor de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij spurtte in zijn heat naar de tweede plaats in 6,56 seconden, de klassering die hem direct doorgang gaf naar de finale, die later vrijdag om 21.22 uur wordt afgewerkt.

7 uur geleden
Klaver stormt naar finale 400 meter op WK indoor

TORUN (ANP) - Lieke Klaver is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun met een overtuigend optreden doorgedrongen tot de finale van de 400 meter. De 27-jarige atlete won in de Kujawsko Pomorska Arena haar heat in de halve finales in een tijd van 51,23. De finale is zaterdagavond.

8 uur geleden
Domper voor kogelstootster Schilder: geen medaille op WK indoor

TORUN (ANP) - Jessica Schilder ging voor goud op de WK indoor bij het kogelstoten, maar de uitkomst in de atletiekhal van het Poolse Torun was de ondankbare vierde plaats. De Volendamse stootte in haar beste poging de 4 kilo zware kogel naar een afstand van 19,63.

8 uur geleden
Chapple rent naar finale 1500 meter op WK indooratletiek

TORUN (ANP) - Samuel Chapple heeft zich op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 27-jarige atleet eindigde in zijn serie als derde in een tijd van 3.39,03. Zijn klassering volstond om rechtstreeks te worden toegelaten tot de finale, die voor zondag staat gepland. De Spanjaard Mariano García won de heat in 3.38,19.

8 uur geleden
Wielrenster Vos ontbreekt in Milaan-Sanremo

MILAAN (ANP) - Marianne Vos gaat zaterdag niet van start in Milaan-Sanremo. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op X. Vos is naar huis gegaan vanwege de kritieke gezondheidstoestand van haar vader. "Onze gedachten zijn bij Marianne en haar naasten", schrijft haar ploeg.

9 uur geleden