Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tsjechische skiester Ledecka wint afdaling in Crans Montana

Tsjechische skiester Ledecka wint afdaling in Crans Montana

CRANS MONTANA (ANP) - De Tsjechische skiester Ester Ledecka heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Zwitserse Crans Montana de afdaling gewonnen. De 26-jarige Ledecka finishte in 1.30,17 en was daarmee 0,21 sneller dan de Noorse Ragnhild Mowinckel. De Oostenrijkse Cornelia Hütter werd derde met een achterstand van 0,42 op de winnares.

Ledecka pakte eerder deze maand nog de olympische titel bij het snowboarden, op de parallelreuzenslalom. Ze was ook titelhoudster in de super-G in het alpineskiën, maar daarin eindigde ze in China als vijfde.

De Zwitserse olympisch kampioene afdaling Corinne Suter moest in Crans Montana genoegen nemen met de tiende plaats, op 1,22 van Ledecka. De Italiaanse Sofia Goggia, de nummer 1 in de wereldbeker afdaling, werd twaalfde.

Meer uit Sport

Tennisser Shelton wint Amerikaanse finale in Dallas

DALLAS (ANP) - De Amerikaan Ben Shelton heeft het tennistoernooi van Dallas op zijn naam geschreven. De nummer 9 van de wereld rekende in de finale in drie sets af met zijn landgenoot Taylor Fritz, de nummer 7 van de wereld. De setstanden waren 3-6, 6-3 en 7-5.

1 uur geleden
Schaakgrootheid Carlsen voegt weer een wereldtitel toe

WANGELS (ANP) - Schaakgrootmeester Magnus Carlsen heeft een zoveelste wereldtitel aan zijn erelijst toegevoegd. De Noor, al vanaf 2011 de aanvoerder van de wereldranglijst, veroverde in het Duitse Wangels de eerste wereldtitel freestyleschaken. Hij versloeg in de finale de Amerikaan Fabiano Caruana na vier partijen: 2,5-1,5.

1 uur geleden
Trainer Van Velde voltooit levenswerk met goud sprintster Kok

MILAAN (ANP) - Trainer Gerard van Velde vindt dat hij zijn levenswerk heeft voltooid met de gouden olympische medaille van Femke Kok op de 500 meter. De voormalige sprinter, die zelf goud behaalde op de 1000 meter op de Spelen van Salt Lake City in 2002, won eerder het eerste Nederlandse goud bij de mannen op de 500 meter met zijn schaatser Michel Mulder op de Spelen van Sotsji in 2014.

4 uur geleden
Nederland na goud Kok en zilver Leerdam vierde in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de gedeelde vierde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.

6 uur geleden
Vittozzi bezorgt gastland Italië eerste biatlongoud bij OS ooit

ANTERSELVA (ANP) - Lisa Vittozzi heeft Italië de eerste olympische gouden medaille ooit bezorgd in de biatlon. De 31-jarige Vittozzi veroverde het historische goud op de 10 kilometer achtervolging. Ze had ruim 28 seconden voorsprong op de Noorse Maren Kirkeeide, die het zilver won. Het brons ging naar de Finse Suvi Minkkinen, die als derde over de finish gleed op ruim 34 seconden van de winnares.

6 uur geleden
De Minaur slaat in derde finale toe en ziet naam op boarding Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - De naam van tennisser Alex De Minaur staat dan toch op de boarding van Ahoy tussen alle winnaars van het ABN AMRO Open. Na twee verloren finales op rij sloeg de 26-jarige Australiër in de eindstrijd van 2026 tegen de één jaar jongere Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets toe: 6-3 6-2.

6 uur geleden
Kok pakt eerste Nederlandse goud bij vrouwen op 500 meter

MILAAN (ANP) - Femke Kok heeft bij de Olympische Spelen als eerste Nederlandse schaatsster goud veroverd op de 500 meter. De 25-jarige Friezin won de kortste afstand in het Milano Speed Skating Stadium in een olympisch record van 36,49.

7 uur geleden