Tsjechische president wil grenzen jaar gesloten houden
PRAAG (ANP/DPA) - De Tsjechische president Milos Zeman wil de Tsjechische grenzen zeker een jaar gesloten houden. Zo wil hij voorkomen dat er een nieuwe uitbraak van het coronavirus komt in zijn land.
Zeman heeft de Tsjechen opgeroepen "de schoonheid van eigen land" te bewonderen in de zomervakantie. "We willen hiermee voorkomen dat mensen naar landen gaan waar het virus nog niet onder controle is en op die manier voor een nieuwe uitbraak in Tsjechië zorgen."
Het plan stuit op veel kritiek van reisbureaus. Die willen dat Tsjechen in ieder geval naar Kroatië en Slowakije moeten kunnen reizen. Dat zijn twee populaire vakantiebestemmingen en er zijn nog maar weinig virusgevallen vastgesteld in beide landen.
Strenge maatregelen
Halverwege maart werden in Tsjechië strenge maatregelen afgekondigd om de verspreiding van het longvirus tegen te gaan. Bijna niemand mag het land in of uit. Er zijn uitzonderingen gemaakt voor mensen die over de grens werken, vrachtwagenchauffeurs die goederen moeten leveren en noodgevallen.
In het land is bij 6701 mensen het virus vastgesteld en zijn zeker 186 mensen aan het coronavirus overleden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump lijkt niet erg enthousiast over het laatste voorstel van Oekraïne over het pad naar vrede met agressor Rusland, meldt de Amerikaanse nieuwssite Politico. Hij schijnt geen haast te hebben om het plan van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky goed te keuren, aldus Politico na een interview met Trump.
6 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt "klaar" te zijn om een referendum te houden over het plan dat een einde moet maken aan de oorlog in Oekraïne. Dat zegt het staatshoofd tegen nieuwssite Axios. Voorwaarde voor het houden van de volksraadpleging is wel dat Rusland instemt met een staakt-het-vuren van in ieder geval zestig dagen.
3 uur geledenMOSKOU (ANP) - Moskou en Washington zijn dichter bij een oplossing voor het Oekraïne-conflict, maar de partijen moeten nog "de laatste stap zetten". Dat zei de Russische viceminister van Buitenlandse Zaken, Sergej Rjabkov, op de Russische televisie, meldt het Russische persbureau TASS.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Als eerste land heeft Israël Somaliland erkend als zelfstandige staat. Het land in de Hoorn van Afrika scheidde zich in 1991 af van Somalië. De president van Somaliland sprak over een historisch moment. Tegelijkertijd heeft het islamitische Somaliland Israël erkend, en komen er volledige diplomatieke betrekkingen.
5 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/RTR) - De Maleisische oud-premier Najib Razak (72) moet nog eens vijftien jaar in de gevangenis doorbrengen voor machtsmisbruik en het witwassen van geld in een groot corruptieschandaal rond staatsinvesteringsfonds 1MDB. Hij zit sinds 2022 al een celstraf van zes jaar uit in een andere zaak rond dat fonds.
6 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft bekendgemaakt dat hij zondag de Amerikaanse president Donald Trump ontmoet. Hij voegde eraan toe niet te kunnen zeggen of hun overleg zal leiden tot de ondertekening van akkoorden.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland en de VS hebben ingestemd verder te onderhandelen over een vredesakkoord voor Oekraïne. Dat meldt het Kremlin, dat stelt dat er contact is geweest met de Amerikaanse delegatie nadat Rusland afgelopen weekend van de VS voorstellen had ontvangen rond een mogelijk akkoord.
8 uur geleden