Tsjechische president eist lijst met alle Russische spionnen
PRAAG (ANP/DPA) - De Tsjechische president Milos Zeman wil een lijst van alle Russische spionnen die in zijn land actief zijn. Het verzoek leidt tot zorgen bij veiligheidsexperts omdat het sommige geheime bronnen in gevaar kan brengen.
Het verzoek van Zeman werd maandag gemeld door de publieke omroep CRo en is gericht aan Michal Koudelka. Dat is de directeur van de BIS, de Tsjechische inlichtingendienst. Wat Zeman met de lijst wil, is niet bekend.
De BIS rapporteert al jaren over toegenomen activiteiten van Russische inlichtingendiensten gericht op NAVO- en EU-lidstaten, maar heeft nooit concrete details verstrekt. Zeman wordt gezien als vriendelijk tegen Rusland en heeft in het verleden zijn eigen inlichtingendienst beschuldigd van incompetentie.
"Het vrijgeven van deze namen zou veel mensen en operaties in gevaar brengen. We kunnen het niet toestaan", zei voormalig minister van Binnenlandse Zaken Frantisek Buhlan en voegde eraan toe dat er geen reden was voor de president om de namen te kennen.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah verwerpt het staakt-het-vuren met Israël. Die boodschap heeft de militante groepering overgebracht aan de Libanese regering, meldt persbureau AFP op gezag van een ingewijde.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Enkele demonstranten die in Brussel ageren tegen de bezuinigingen op het Franstalig onderwijs zijn donderdagmiddag het parlement van de Franse Gemeenschap binnengedrongen. Daar wordt gestemd over de bezuinigingen op het Franstalige basis- en voortgezet onderwijs in België. De betogers staken binnen rookbommen af, waardoor het brandalarm afging. Daarop werd de zitting kort onderbroken.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk hebben hun plan klaar voor een missie om mijnen weg te halen uit de Straat van Hormuz zodra de VS en Iran daar overeenstemming over bereiken, meldt persbureau Bloomberg op basis van vijf bronnen. Zodra bekend wordt dat de zeestraat open kan, zou een internationale coalitie binnen enkele dagen in actie kunnen komen.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Een Boeing 787 Dreamliner-vliegtuig van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa is donderdag door zijn voorwiel gezakt op de luchthaven van Frankfurt. Daarbij zijn enkele medewerkers gewond geraakt, meldt Lufthansa. Het is niet direct duidelijk om hoeveel mensen het gaat. Er zaten tijdens het voorval geen passagiers in het vliegtuig.
2 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - De Libanese Hezbollah-beweging waarschuwt dat het noorden van Israël niet veilig zal zijn zolang er nog dorpen worden gebombardeerd en mensen worden gedood in Libanon. Leider Naim Qassem eist een volwaardig staakt-het-vuren en de terugtrekking van Israëlische troepen uit Libanon.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Spanje heeft de jongste aanval op een basis van de vredesmacht UNIFIL in Libanon fel veroordeeld. Bij de aanval is een Servische blauwhelm gedood en raakten twee Spanjaarden gewond door mortiergranaten, meldt de Spaanse premier Pedro Sánchez.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie komt met een steunpakket van 50 miljoen euro voor Armenië ter compensatie van de handelsbeperkingen die Rusland het land wil opleggen om zijn banden met de EU. Dat meldt voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie na een telefoongesprek met de Armeense premier Nikol Pasjinjan.
4 uur geleden