Tsjechische premier Babis: verkiezingen Wit-Rusland moeten over
PRAAG (ANP/RTR) - De presidentsverkiezingen in Wit-Rusland moeten worden herhaald met de aanwezigheid van buitenlandse waarnemers, zei de Tsjechische premier Andrej Babis vrijdag. Hij sluit zich daarmee aan bij Poolse oproepen aan EU-leiders om de situatie te bespreken.
"Ik heb met de Poolse premier (Mateusz Morawiecki) gesproken en we roepen (de EU-raadsvoorzitter Charles Michel) op tot een dringende videobijeenkomst met de leden van de Europese Raad," zei Babis op Twitter.
"De verkiezingen in Wit-Rusland moeten worden herhaald, moeten transparant zijn en met de aanwezigheid van buitenlandse waarnemers", benadrukte hij.
De ministers van Buitenlandse Zaken van de EU-landen vergaderen vrijdagmiddag via een informele videoconferentie over de omstreden verkiezingen in Wit-Rusland. Zij beraden zich op nieuwe sancties tegen het regime van president Loekasjenko, wiens ordetroepen protesten tegen zijn herverkiezing hardhandig neerslaan.
Meer uit Buitenland
TYRUS (ANP/AFP) - Een Israëlisch bombardement op de Zuid-Libanese stad Tyrus heeft een archeologisch complex beschadigd, meldt het Libanese ministerie van Cultuur. De ruïnes, die uit de Romeinse tijd stammen, staan op de werelderfgoedlijst van UNESCO.
29 minuten geledenNICOSIA (ANP) - Het eerste deel van de lening van 90 miljard euro van de EU aan Oekraïne wordt deze maand uitbetaald, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag in Cyprus. Het gaat om 5,9 miljard euro die bestemd is voor drones, zei ze.
1 uur geledenNICOSIA (ANP) - De EU-ministers van Defensie vinden de acties van Iran in de Straat van Hormuz "onaanvaardbaar", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag op een persconferentie. "De regio zit vast in fases van vredesbesprekingen en fragiele wapenstilstanden. Een terugkeer naar een grootschalige oorlog zou enorme kosten met zich meebrengen voor de hele regio. Alle partijen moeten terugkeren naar de onderhandelingstafel", zei ze op een persconferentie na een bijeenkomst van de EU-ministers in Cyprus.
1 uur geledenJEREVAN (ANP/AFP) - De Armeense parlementsverkiezingen zijn gewonnen door de partij van premier Nikol Pasjinjan. Hij heeft de afgelopen jaren geprobeerd de afhankelijkheid van Rusland te verminderen en de banden met het Westen aan te halen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft aangekondigd dat de militaire operatie tegen Israël voor nu beëindigd is. Wel waarschuwt het land dat de aanvallen heviger zullen worden als Israël doorgaat met het aanvallen van Libanon.
1 uur geledenNICOSIA (ANP) - De recente incidenten met drones in Letland en Roemenië laten zien dat de dronemuur aan de oostflank van de EU zo snel mogelijk operationeel moet worden. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag op een persconferentie in Nicosia. "We moeten dit serieus nemen", zei de topdiplomaat.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Paus Leo heeft in het Spaanse parlement een toespraak gehouden over verergerende conflicten, toenemende polarisatie en mensenrechtenschendingen. Volgens hem hebben al die zaken de wereld in een diepe crisis gestort, zei hij in een van zijn meest politieke speeches tot nu toe.
2 uur geleden