Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tsjechische premier Babis: verkiezingen Wit-Rusland moeten over

Tsjechische premier Babis: verkiezingen Wit-Rusland moeten over

PRAAG (ANP/RTR) - De presidentsverkiezingen in Wit-Rusland moeten worden herhaald met de aanwezigheid van buitenlandse waarnemers, zei de Tsjechische premier Andrej Babis vrijdag. Hij sluit zich daarmee aan bij Poolse oproepen aan EU-leiders om de situatie te bespreken.

"Ik heb met de Poolse premier (Mateusz Morawiecki) gesproken en we roepen (de EU-raadsvoorzitter Charles Michel) op tot een dringende videobijeenkomst met de leden van de Europese Raad," zei Babis op Twitter.

"De verkiezingen in Wit-Rusland moeten worden herhaald, moeten transparant zijn en met de aanwezigheid van buitenlandse waarnemers", benadrukte hij.

De ministers van Buitenlandse Zaken van de EU-landen vergaderen vrijdagmiddag via een informele videoconferentie over de omstreden verkiezingen in Wit-Rusland. Zij beraden zich op nieuwe sancties tegen het regime van president Loekasjenko, wiens ordetroepen protesten tegen zijn herverkiezing hardhandig neerslaan.

Meer uit Buitenland

Zelensky oppert paasbestand rond energievoorzieningen

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne staat open voor een staakt-het-vuren tijdens Pasen. Dat zegt president Volodymyr Zelensky tegen journalisten. De Oekraïense leider voegt eraan toe dat bondgenoten Kyiv hebben gevraagd de aanvallen op de Russische oliesector te staken, vanwege de vermeende effecten daarvan op de wereldwijde oliemarkt. Die schommelt al weken flink, vanwege de door Iran opgeworpen blokkade aan de Straat van Hormuz.

11 minuten geleden
Oekraïne biedt Finland excuses aan voor neergekomen drones

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft excuses aangeboden aan Finland nadat daar zondagochtend twee drones waren neergekomen. De drones waren bedoeld voor Rusland en in elk geval niet voor Finland.

52 minuten geleden
Brand bij Israëlische Bazan-raffinaderij na aanval

JERUZALEM (ANP) - Bij aanvallen op het noorden van Israël is schade aangericht bij de Bazan-raffinaderij nabij Haifa. Op beelden bij Israëlische media is te zien hoe rook en vlammen opstijgen uit de raffinaderij. Volgens het Israëlische Channel 13 zijn er vooralsnog geen gewonden gemeld, wel zou volgens onbevestigde bronnen een chemische substantie lekken.

1 uur geleden
Spanje sluit luchtruim voor vliegtuigen VS die Iran aanvallen

MADRID (ANP) - Spanje heeft het luchtruim gesloten voor alle Amerikaanse vliegtuigen die betrokken zijn bij de aanvallen op Iran, meldt de krant El País. De Spaanse regering weigerde eerder al om de Amerikanen gebruik te laten maken van Spaanse militaire bases, maar gaat nu nog een stap verder.

1 uur geleden
Rusland zet Britse diplomaat uit om spionageverwijt

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Een Britse diplomaat moet Rusland verlaten omdat hij verdacht wordt van spionage. Dat melden Russische media op basis van veiligheidsdienst FSB. Hij krijgt twee weken om het land te verlaten. De Britse zaakgelastigde in Rusland is gesommeerd om uitleg te komen geven.

2 uur geleden
Russische tanker met olie aangekomen op Cuba

HAVANA (ANP/RTR) - De Russische tanker Anatoli Kolodkin is aangekomen op Cuba, meldt het Russische persbureau Interfax op basis van het ministerie van Transport. Het schip levert voor zover bekend de eerste lading olie aan de eilandstaat sinds de Amerikanen in januari een blokkade instelden.

2 uur geleden
NYT: VS gebruikte ongeteste raketten bij aanval op Iraanse school

NEW YORK (ANP) - Het Pentagon heeft raketten gebruikt die nog niet in gevechten waren getest bij een dodelijke aanval op een Iraanse sporthal en school op 28 februari. Dat meldt The New York Times op basis van visueel onderzocht bewijs door de krant zelf en wapenexperts.

7 uur geleden