Tsjechische Krejcikova pakt op Wimbledon tweede grandslamtitel
LONDEN (ANP) - Tennisster Barbora Krejcikova heeft voor de tweede keer een grandslamtitel in het enkelspel behaald. De 28-jarige Tsjechische versloeg in de finale op Wimbledon de Italiaanse Jasmine Paolini in drie sets. Het werd 6-2 2-6 6-4.
Krejcikova, de nummer 32 van de wereld, won in 2021 Roland Garros. Paolini stond vorige maand in de finale van Roland Garros en moest toen haar meerdere erkennen in de Poolse Iga Swiatek. Krejcikova stijgt dankzij de eindzege op de wereldranglijst naar de zevende plek en Paolini is vanaf maandag de mondiale nummer 3.
De finale leek een eenzijdig verloop te krijgen. Krejcikova brak direct de service van Paolini, die ook 28 jaar is. De Tsjechische serveerde sterk en kwam op haar eigen opslagbeurten niet in de problemen. Bij een voorsprong van 3-1 plaatste Krejcikova een tweede break en ze liep uit naar 6-2.
Comeback
Paolini zocht na het setverlies even de kleedkamer op en ze knokte zich na een korte pauze terug in de wedstrijd, daarbij aangemoedigd door de mensen op de tribunes. Krejcikova was het even kwijt en leverde haar service bij haar eerste opslagbeurt in. Paolini wist haar niveau vast te houden en behield het initiatief. De set ging dit keer met 6-2 naar haar.
De beslissende derde set ging lange tijd gelijk op en beide tennissters wonnen hun eigen games. Bij 3-3 was het Krejcikova die als eerste toesloeg op de service van Paolini en daarmee een belangrijke stap zette richting de winst. Toen ze op 5-4 mocht serveren voor de wedstrijd, liet ze de eerste twee matchpoints nog onbenut. Bij de derde was het wel raak.
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft bij het toernooi van Wijk aan Zee zijn eerste nederlaag geleden. De grootmeester verloor met zwart van de Turk Yagiz Kaan Erdogmus, met 14 jaar de jongste deelnemer.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - McLaren heeft deels de rechtszaak tegen de Spaanse autocoureur Álex Palou gewonnen. De viervoudig kampioen in de IndyCar moet wegens contractbreuk ongeveer 12 miljoen dollar (10 miljoen euro) aan schadevergoeding betalen aan het Britse automerk. Het hooggerechtshof in Londen deed vrijdag uitspraak.
9 uur geledenFIORANO (ANP) - Ferrari heeft op het eigen circuit in Fiorano de auto onthuld waarmee het in 2026 nieuwe successen najaagt. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton was de eerste die een paar ronden reed in de rode SF-26.
10 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de vierde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Brit Cameron Norrie: 7-5 4-6 6-3 6-1. Hij maakte de wedstrijd af met zijn zestiende ace. Zijn volgende tegenstander in Melbourne is de Argentijn Francisco Cerúndolo.
10 uur geledenBRIGHTON (ANP) - De organisatie van de Tour Down Under past de voor zaterdag geplande koninginnenrit drastisch aan om de veiligheid van de wielrenners te waarborgen. Er dreigt door de hitte brandgevaar, met name in het gebied waar Willunga Hill ligt. Die beklimming, traditioneel de scherprechter in de Australische etappekoers uit de WorldTour, wordt uit de route gehaald.
11 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka zijn door op de Australian Open. Beide topspelers wonnen hun duel na iets meer dan twee uur in de Rod Laver Arena.
16 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.
1 dag geleden