Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tsjechische Krejcikova pakt op Wimbledon tweede grandslamtitel

Tsjechische Krejcikova pakt op Wimbledon tweede grandslamtitel

LONDEN (ANP) - Tennisster Barbora Krejcikova heeft voor de tweede keer een grandslamtitel in het enkelspel behaald. De 28-jarige Tsjechische versloeg in de finale op Wimbledon de Italiaanse Jasmine Paolini in drie sets. Het werd 6-2 2-6 6-4.

Krejcikova, de nummer 32 van de wereld, won in 2021 Roland Garros. Paolini stond vorige maand in de finale van Roland Garros en moest toen haar meerdere erkennen in de Poolse Iga Swiatek. Krejcikova stijgt dankzij de eindzege op de wereldranglijst naar de zevende plek en Paolini is vanaf maandag de mondiale nummer 3.

De finale leek een eenzijdig verloop te krijgen. Krejcikova brak direct de service van Paolini, die ook 28 jaar is. De Tsjechische serveerde sterk en kwam op haar eigen opslagbeurten niet in de problemen. Bij een voorsprong van 3-1 plaatste Krejcikova een tweede break en ze liep uit naar 6-2.

Comeback

Paolini zocht na het setverlies even de kleedkamer op en ze knokte zich na een korte pauze terug in de wedstrijd, daarbij aangemoedigd door de mensen op de tribunes. Krejcikova was het even kwijt en leverde haar service bij haar eerste opslagbeurt in. Paolini wist haar niveau vast te houden en behield het initiatief. De set ging dit keer met 6-2 naar haar.

De beslissende derde set ging lange tijd gelijk op en beide tennissters wonnen hun eigen games. Bij 3-3 was het Krejcikova die als eerste toesloeg op de service van Paolini en daarmee een belangrijke stap zette richting de winst. Toen ze op 5-4 mocht serveren voor de wedstrijd, liet ze de eerste twee matchpoints nog onbenut. Bij de derde was het wel raak.

Meer uit Sport

IJshockeysters VS verslaan Canada in olympische finale

MILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.

1 uur geleden
Atlete Visser in Liévin onder WK-limiet 60 meter horden indoor

LIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.

2 uur geleden
Schaatser Nuis gaat nog zeker een jaar door, misschien wel twee

MILAAN (ANP) - Kjeld Nuis is na zijn bronzen medaille op de 1500 meter van de Spelen van Milaan zeker nog niet van plan te stoppen. De 36-jarige schaatser gaat zeker een jaar door. "Nog wel twee jaar ook misschien", voegde hij eraan toe.

3 uur geleden
Kok rijdt alleen op 1500 meter, Rijpma-de Jong tegen Bowe

MILAAN (ANP) - Femke Kok rijdt vrijdag bij haar internationale debuut op de 1500 meter in haar eentje in rit 1. Dat blijkt uit de loting. De schaatsster plaatste zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) voor de afstand die ze bijna nooit rijdt. Kok won in Milaan al goud op 'haar' 500 meter en zilver op de 1000 meter.

3 uur geleden
Noorwegen evenaart record van zestien keer goud, Nederland vijfde

MILAAN (ANP) - Noorwegen heeft bij de Olympische Spelen in Milaan voor de zestiende keer een gouden medaille gewonnen. Dat gebeurde bij de teamsprint op de Noordse combinatie. Noorwegen evenaarde daarmee de prestatie van de vorige Winterspelen in 2022 in Beijing, toen de Scandinaviërs op een recordaantal van zestien gouden plakken uitkwamen.

4 uur geleden
Nuis is meer dan tevreden met 'hoogst haalbare' bronzen medaille

MILAAN (ANP) - Voor Kjeld Nuis voelt het brons op de 1500 meter bij de Spelen van Milaan alsof hij goud heeft gewonnen. De 36-jarige schaatser pakte na zijn olympische titels van Pyeongchang en Beijing voor de derde Spelen op rij een medaille op de schaatsmijl. "Het meest realistische vandaag was brons en als ik dat dan haal, heb ik het hoogst haalbare gepresteerd. Dan moet je supertrots zijn."

4 uur geleden
Oranje-schaatsers op Spelen voor het eerst sinds 1994 zonder goud

MILAAN (ANP) - De Oranje-schaatsers hebben bij de Winterspelen in Milaan voor het eerst geen gouden medaille gewonnen op de vijf individuele afstanden. In 1994 kwam het voor het laatst voor dat Nederland niet wist te winnen op de 500, 1000, 1500, 5000 en 10.000 meter.

4 uur geleden