Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tsjechisch lagerhuis stemt tegen legalisering homohuwelijk

Tsjechisch lagerhuis stemt tegen legalisering homohuwelijk

PRAAG (ANP) - Het lagerhuis van het Tsjechische parlement heeft woensdag een voorstel tot legalisering van het homohuwelijk afgewezen. Het huis stemde wel voor het toestaan van gezamenlijke adoptie door homostellen, mits een van de partners de biologische ouder van het te adopteren kind is.

Paren van hetzelfde geslacht in het EU-land met 10,5 miljoen inwoners kunnen sinds 2006 wel een geregistreerd partnerschap vastleggen. Paren mogen echter niet samen onroerend goed bezitten of komen niet voor een weduwen- of weduwnaarspensioen in aanmerking.

Met het afwijzen van het homohuwelijk lijkt het lagerhuis conservatiever te zijn dan de bevolking. In een vorig jaar door de Tsjechische publieke onderzoeksinstelling CVVM uitgevoerde peiling zei 58 procent van de respondenten voor de invoering van het huwelijk voor iedereen te zijn, ongeacht het geslacht van de partners. 38 procent was tegen en 4 procent was neutraal.

In de Europese Unie staan veel lidstaten homohuwelijken toe. Eerder deze maand keurde het Griekse parlement met een grote meerderheid het homohuwelijk goed.

Meer uit Buitenland

President Cuba: gedrag VS is intimiderend en arrogant

HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.

3 uur geleden
Doden in Libanon door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

3 uur geleden
Miljardendeal VS en Qatar over raketafweersystemen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.

4 uur geleden
Brief Trump aan Congres: vijandelijkheden met Iran zijn beëindigd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".

4 uur geleden
VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken

WASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.

4 uur geleden
Axios: blokkade VS kost Iran al bijna vijf miljard dollar

WASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.

4 uur geleden
Trump verhoogt druk op Cuba met nieuwe sancties

WASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.

9 uur geleden