Tsjechië stuurt nog meer brandweerlieden naar natuurpark
PRAAG (ANP/DPA) - Tsjechië stuurt nog eens 220 brandweerlieden uit het hele land naar het nationale park Boheems Zwitserland, aan de grens met Duitsland. Naast acht helikopters en vijf blusvliegtuigen zijn nu 650 mensen bezig het vuur te bestrijden.
De brand, een van de grootste ooit in Tsjechië, brak vorig weekend uit en beslaat nu een oppervlakte van ruim 10 vierkante kilometer. Bezoekers worden geweerd. De bluswerkzaamheden worden bemoeilijkt door het slecht toegankelijke terrein. Het vermoeden bestaat dat de brand is ontstaan door menselijke nalatigheid.
Het vuur verspreidde zich maandag over de grens naar het Duitse nationale park Saksisch Zwitserland. Bij pogingen het vuur onder controle te houden zijn vier brandweerlieden gewond geraakt, van wie er twee in een ziekenhuis zijn opgenomen. Zaterdagochtend waren aan de Duitse kant 350 mensen betrokken bij de brandbestrijding, bijgestaan door dertien helikopters. In de plaatsen Bad Schandau en Sebnitz is alarm geslagen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse burgerrechtenactivist Jesse Jackson is op 84-jarige leeftijd overleden, meldt zijn familie. Jackson was een predikant, maar vooral bekend om zijn strijd voor gelijke rechten voor zwarte Amerikanen. Hij probeerde in 1984 en 1988 president van de Verenigde Staten te worden. Volgens zijn naasten overleed hij vredig, "omgeven door zijn familie".
14 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Amerikaanse ambassadeur Bill White moet dinsdag om 14.00 uur op het ministerie van Buitenlandse Zaken uitleg geven over zijn uithaal naar België. Het gaat om een bericht van White op X, waarin hij maandag schreef dat België antisemitisme veel beter moet aanpakken. Dat heeft in de Belgische regering tot zeer verontwaardigde reacties geleid.
16 minuten geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne meldt dat Rusland in aanloop naar hervatting van het diplomatieke overleg over de oorlog weer een grote aanval heeft uitgevoerd. Daarbij zouden tientallen raketten en honderden drones zijn afgevuurd. Minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha reageerde verontwaardigd en verweet Rusland op X het vredesproces niet serieus te nemen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering heeft aangekondigd de regels voor het afschieten van wolven te versoepelen. Nu mogen boeren wolven alleen afschieten als die vee in beschermde omheiningen aanvallen, maar na een beleidswijziging mag dat ook buiten die omheiningen.
12 uur geledenMUMBAI (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron is aangekomen in India voor een driedaags bezoek. De landen hopen een deal te sluiten over de aankoop door India van een honderdtal Dassault Rafale-gevechtsvliegtuigen.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse acteur Robert Duvall is op 95-jarige leeftijd overleden. Dat meldt entertainmentwebsite TMZ, dat verwijst naar een verklaring van zijn vrouw Luciana op Facebook. Duvall speelde rollen in films als The Godfather, Apocalypse Now en To Kill a Mockingbird.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en veertien andere westerse landen staan in een verklaring stil bij het overlijden van Aleksej Navalny twee jaar geleden. Hun regeringen pleiten daarin opnieuw voor een "grondig en transparant" onderzoek naar de omstandigheden rond de dood van de Russische oppositieleider.
17 uur geleden