Tsjechië stuurt nog meer brandweerlieden naar natuurpark
PRAAG (ANP/DPA) - Tsjechië stuurt nog eens 220 brandweerlieden uit het hele land naar het nationale park Boheems Zwitserland, aan de grens met Duitsland. Naast acht helikopters en vijf blusvliegtuigen zijn nu 650 mensen bezig het vuur te bestrijden.
De brand, een van de grootste ooit in Tsjechië, brak vorig weekend uit en beslaat nu een oppervlakte van ruim 10 vierkante kilometer. Bezoekers worden geweerd. De bluswerkzaamheden worden bemoeilijkt door het slecht toegankelijke terrein. Het vermoeden bestaat dat de brand is ontstaan door menselijke nalatigheid.
Het vuur verspreidde zich maandag over de grens naar het Duitse nationale park Saksisch Zwitserland. Bij pogingen het vuur onder controle te houden zijn vier brandweerlieden gewond geraakt, van wie er twee in een ziekenhuis zijn opgenomen. Zaterdagochtend waren aan de Duitse kant 350 mensen betrokken bij de brandbestrijding, bijgestaan door dertien helikopters. In de plaatsen Bad Schandau en Sebnitz is alarm geslagen.
Meer uit Buitenland
COURMAYEUR (ANP) - In Italië is een persoon omgekomen door een lawine, meldt nieuwssite RAI News. Twee mensen raakten zwaargewond. Zij zijn naar het ziekenhuis in Aosta gebracht.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische regering heeft ingestemd met omstreden plannen om de controle over de bezette Westelijke Jordaanoever uit te breiden. Vorige week ging het Israëlische veiligheidskabinet al akkoord, wat leidde tot kritiek uit onder meer de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk.
2 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - De VS zien geen reden de conclusies uit het Europese rapport naar de doodsoorzaak van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny in twijfel te trekken. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tijdens een gezamenlijke persconferentie met de Slowaakse premier Robert Fico in antwoord op vragen uit de zaal.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense oud-minister Herman Haloesjtsjenko is in de nacht van zaterdag op zondag opgepakt terwijl hij het land probeerde te verlaten. Volgens nieuwssite Ukrainska Pravda is de oud-minister, die in verband wordt gebracht met een grote corruptiezaak, op de grens uit een trein gehaald.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Europese Unie wil nog geen datum noemen waarop Oekraïne EU-lid kan worden, denkt buitenlandchef Kaja Kallas. Oekraïne wil een datum vastleggen in een vredesregeling met Rusland, waarover nu wordt onderhandeld. Het land ziet dat als een van de 'veiligheidsgaranties' die het tegen Rusland moeten beschermen.
6 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook zijn zondag zeker elf mensen gedood door Israëlische aanvallen, meldt de Palestijnse burgerbeschermingsdienst. Het Israëlische leger zegt dat de aanval werd uitgevoerd als reactie op schendingen van het staakt-het-vuren.
6 uur geledenTUCSON (ANP) - De Amerikaanse politie heeft niemand gearresteerd in verband met de ontvoering van Nancy Guthrie. Lokale media meldden eerder dat drie mensen waren opgepakt bij een huiszoeking in de nacht van vrijdag op zaterdag, maar de politie zei later dat die personen niet zijn gearresteerd. Een man werd wel ondervraagd, meldt CNN op basis van de politie. Hij wordt er niet van verdacht de kidnapper te zijn.
7 uur geleden