Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tsjechië sneller uit lockdown

Tsjechië sneller uit lockdown

PRAAG (ANP) - De Tsjechische regering versoepelt de strenge anti-coronamaatregelen sneller dan gepland. De beperkingen worden de komende tijd stapsgewijs afgebouwd.

De regering beëindigt vrijdag al beperkingen op de bewegingsvrijheid van mensen. Burgers mochten sinds medio maart alleen van huis als ze daar een geldige reden voor hadden, zoals boodschappen doen. Ook waren samenscholingen van meer dan twee personen verboden. Dat wordt nu verhoogd naar tien personen.

Tsjechen mogen ook hun land weer verlaten. "Het is mogelijk om naar het buitenland te gaan, zelfs voor vakantie", zei minister van Volksgezondheid Adam Vojtěch. "Maar bij terugkomst moeten mensen wel Covid-negatief zijn en dat kunnen bewijzen met een test of twee weken in quarantaine gaan."

De komende tijd worden ook andere maatregelen geschrapt. Zo kunnen maandag onder meer bibliotheken heropenen en winkels met een oppervlakte tot 2500 vierkante meter. Kappers en winkelcentra volgen op 11 mei. Restaurants, hotels en theaters moeten wachten tot 25 mei.

De lockdown had eigenlijk tot 8 juni moeten duren, maar de autoriteiten zijn optimistisch over het verloop van de strijd tegen het virus. De regering beklemtoont wel dat opnieuw strenge maatregelen genomen kunnen worden als het toch weer de foute kant opgaat.

Ook andere Europese landen versoepelen de maatregelen stapsgewijs. Zo hebben onder meer Oostenrijk en Denemarken het openbaar leven weer deels opgestart. In Nederland gaan de basisscholen volgende maand weer open. Ook Frankrijk hoopt dat kinderen dan weer naar school kunnen.

Meer uit Buitenland

Zeker 40 doden en 246 gewonden bij Israëlische aanvallen in Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.

1 uur geleden
Oekraïne meldt nieuwe schade aan Droezjba-oliepijpleiding

KYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax ‌Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.

2 uur geleden
Hezbollah waarschuwt voor 'openlijke oorlog met Israël'

BEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.

2 uur geleden
Rode Kruis schaalt op in Midden-Oosten

TEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.

2 uur geleden
VAE onderschepten tot nu toe 172 Iraanse raketten en 755 drones

ABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten zeggen tot nu toe 172 Iraanse raketten uit de lucht te hebben geschoten, meldt Al Jazeera. Dertien andere raketten landden in zee en een kwam neer op Emiraats grondgebied.

2 uur geleden
Zelensky betuigt steun aan Golfregio en biedt hulp aan

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betuigt zijn steun en medeleven aan de Golfregio en het Midden-Oosten, die getroffen worden door tegenreacties van Iran. Ook biedt hij zijn hulp aan, meldt hij in een bericht op X.

3 uur geleden
VN: minstens 30.000 mensen ontheemd in Libanon

GENÈVE (ANP/AFP) - Zeker 30.000 mensen zijn op de vlucht naar aanleiding van Israëlische aanvallen op Libanon, schat de Verenigde Naties. Zoveel mensen zijn er geregistreerd bij opvanglocaties van de organisatie.

3 uur geleden