Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tsjechie schrapt verplichte coronavaccinatie

Tsjechie schrapt verplichte coronavaccinatie

PRAAG (ANP/RTR) - De regering in Tsjechië ziet af van een vaccinatieplicht voor 60-plussers, zorgpersoneel, agenten, brandweerlieden en militairen. De maatregel zou op 1 maart ingaan, maar de nieuwe centrumrechtse regering heeft die geschrapt vanwege maatschappelijke verdeeldheid.

Toen de vorige regering het besluit in december nam was al onzeker of de nieuwe regering de verplichte prik zou doorzetten. Meerdere regeringspartijen spraken zich uit tegen de vaccinatieplicht.

Premier Petr Fiala maakte het besluit bekend tijdens een persconferentie. "Dit verandert ons standpunt over vaccinatie niet, dat is ongetwijfeld de beste manier om Covid-19 te bestrijden", zei de regeringsleider. "We zien echter geen reden voor verplichte vaccinatie, we willen de verdeeldheid in de maatschappij niet verdiepen."

Buurland Oostenrijk wil vanaf volgende maand als eerste Europese land een vaccinatieplicht voor 18-plussers invoeren. Het parlement in Wenen stemt er naar verwachting deze week mee in.

Meer uit Buitenland

Iran ontkent plannen voor executie van acht vrouwen

TEHERAN (ANP/AFP) - Justitie in Iran ontkent dat acht vrouwen op het punt staan geëxecuteerd te worden, nadat de Amerikaanse president Donald Trump om hun vrijlating had gevraagd. "Trump is opnieuw misleid door nepnieuws", staat op de site van de Iraanse rechtspraak, Mizan Online.

27 minuten geleden
Niet genoeg steun in EU voor opschorting deel verdrag met Israël

LUXEMBURG (ANP) - Ierland, Slovenië en Spanje vonden bij een vergadering tussen EU-buitenlandministers niet genoeg medestanders om het associatieverdrag tussen de EU en Israël gedeeltelijk op te schorten. Daarvoor is een zogenaamde 'gekwalificeerde meerderheid' van de lidstaten nodig. Die kon als verwacht niet worden gevonden, meldde EU-buitenlandchef Kaja Kallas na de bespreking in Luxemburg.

30 minuten geleden
Kallas verwacht binnen 24 uur akkoord miljarden EU voor Oekraïne

LUXEMBURG (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht binnen 24 uur een akkoord over de EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne. Dat zei Kallas dinsdag op een persconferentie, net nadat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X meldde dat de Droezjba-pijpleiding is gerepareerd en weer kan worden gebruikt.

1 uur geleden
President Mexico: strengere controle na schietpartij Teotihuacán

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum wil dat er strengere controle komt op wapenbezit en er meer beveiliging komt bij toeristische trekpleisters. Ze sprak na een schietpartij in het tempelcomplex van de piramiden van Teotihuacán ten noordoosten van de hoofdstad Mexico-Stad.

2 uur geleden
Zelensky meldt dat Droezjba-pijpleiding is gerepareerd

KYIV (ANP) - De Droezjba-pijpleiding die Russische olie naar Oost-Europa vervoert, is gerepareerd en kan weer in gebruik worden genomen. Dat meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een bericht op X.

3 uur geleden
Pakistan roept op tot verlenging bestand tussen Iran en VS

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar dringt er bij Iran en de VS op aan hun wapenstilstand te verlengen. Dit staat in een verklaring van zijn ministerie. De Verenigde Staten willen snel een tweede ronde directe onderhandelingen met Iran in Pakistan, dat als bemiddelaar optreedt.

3 uur geleden
Trump wil bestand met Iran niet verlengen, dringt aan op deal

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump wil het bestand met Iran niet verlengen. De Amerikaanse president heeft tegen nieuwszender CNBC gezegd dat zijn land in plaats daarvan een deal met Iran zal sluiten over het stoppen van de oorlog.

5 uur geleden