Tsjechie schrapt verplichte coronavaccinatie
PRAAG (ANP/RTR) - De regering in Tsjechië ziet af van een vaccinatieplicht voor 60-plussers, zorgpersoneel, agenten, brandweerlieden en militairen. De maatregel zou op 1 maart ingaan, maar de nieuwe centrumrechtse regering heeft die geschrapt vanwege maatschappelijke verdeeldheid.
Toen de vorige regering het besluit in december nam was al onzeker of de nieuwe regering de verplichte prik zou doorzetten. Meerdere regeringspartijen spraken zich uit tegen de vaccinatieplicht.
Premier Petr Fiala maakte het besluit bekend tijdens een persconferentie. "Dit verandert ons standpunt over vaccinatie niet, dat is ongetwijfeld de beste manier om Covid-19 te bestrijden", zei de regeringsleider. "We zien echter geen reden voor verplichte vaccinatie, we willen de verdeeldheid in de maatschappij niet verdiepen."
Buurland Oostenrijk wil vanaf volgende maand als eerste Europese land een vaccinatieplicht voor 18-plussers invoeren. Het parlement in Wenen stemt er naar verwachting deze week mee in.
Meer uit Buitenland
MAAGDENBURG (ANP) - De opkomst bij de verkiezingen in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt is vooralsnog hoger dan bij de vorige stembusgang in 2021. Om 12.00 uur had 34,7 procent van de stemgerechtigden gestemd. Vijf jaar geleden was dat op hetzelfde tijdstip 22,4 procent.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner zijn aangekomen in Kyiv. Dat melden internationale persbureaus op basis van verslaggevers ter plaatse. In de nacht van zaterdag op zondag vlogen zij van Moskou naar het Poolse Rzeszów, vanwaaruit ze verder zijn gereisd naar Oekraïne. De onderhandelaars arriveerden op het station in Kyiv, waar zij werden opgewacht door het Oekraïense onderhandelingsteam.
1 uur geledenKATHMANDU/BEIJING (ANP/RTR) - Het dodental na de overstromingen in Nepal en Tibet is opgelopen naar 1384. Door het natuurgeweld zijn zeker 1341 doden gevallen in Nepal en minstens 43 in Tibet, aldus de nieuwste cijfers van de landen.
2 uur geledenCEUTA (ANP) - De regionale regering van Ceuta noemt het een grote fout om de haven van de Spaanse exclave te gebruiken voor tijdelijke migrantenopvang, meldt persbureau EFE. De Spaanse overheid passeerde de lokale regering zaterdag door een deel van de haven tijdelijk over te nemen, tot onvrede van de lokale autoriteiten.
2 uur geledenTANGERMÜNDE (ANP) - De AfD-lijsttrekker in Saksen-Anhalt, Ulrich Siegmund, heeft zondagochtend in Tangermünde zijn stem uitgebracht voor de verkiezingen in zijn deelstaat. Zijn Alternative für Deutschland geldt als goede kanshebber om bij die stembusgang de grootste te worden.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland komt met maatregelen die Russische sabotage en hybride aanvallen tegen het land moeten tegengaan. Dat meldt Bild, dat daartoe een plan van het ministerie van Binnenlandse Zaken inzag.
3 uur geledenARAB SALIM (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op de zuidelijke Libanese plaats Arab Salim zijn zeker vier mensen omgekomen. Dat meldt het Libanese ministerie van Gezondheid. Ook raakten twintig mensen gewond, onder wie vrouwen en kinderen. Aanvankelijk meldde Al Jazeera op gezag van de lokale autoriteiten nog dat het zou gaan om twee doden.
5 uur geleden