Tsjechie schrapt verplichte coronavaccinatie
PRAAG (ANP/RTR) - De regering in Tsjechië ziet af van een vaccinatieplicht voor 60-plussers, zorgpersoneel, agenten, brandweerlieden en militairen. De maatregel zou op 1 maart ingaan, maar de nieuwe centrumrechtse regering heeft die geschrapt vanwege maatschappelijke verdeeldheid.
Toen de vorige regering het besluit in december nam was al onzeker of de nieuwe regering de verplichte prik zou doorzetten. Meerdere regeringspartijen spraken zich uit tegen de vaccinatieplicht.
Premier Petr Fiala maakte het besluit bekend tijdens een persconferentie. "Dit verandert ons standpunt over vaccinatie niet, dat is ongetwijfeld de beste manier om Covid-19 te bestrijden", zei de regeringsleider. "We zien echter geen reden voor verplichte vaccinatie, we willen de verdeeldheid in de maatschappij niet verdiepen."
Buurland Oostenrijk wil vanaf volgende maand als eerste Europese land een vaccinatieplicht voor 18-plussers invoeren. Het parlement in Wenen stemt er naar verwachting deze week mee in.
Meer uit Buitenland
KATHMANDU (ANP) - De autoriteiten in Nepal staken hun zoektocht naar de slachtoffers van de dodelijke overstromingen in het noorden van het land eind augustus. Dat meldt persbureau Reuters op gezag van de lokale autoriteiten. Bij de overstromingen kwamen bijna 1500 mensen om het leven. Een kleine 14.000 mensen konden worden gered. Meer dan 5000 mensen zijn nog altijd vermist aan de Nepalese zijde van de grens.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De langstzittende Republikeinse voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, Dennis Hastert, is op 84-jarige leeftijd een natuurlijke dood gestorven. Dat melden de autoriteiten in Kendall County, Illinois. Hastert was van 1999 tot begin 2007 de zogenoemde Speaker of the House.
8 uur geledenROME (ANP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni wil haar stem laten registreren om zichzelf te beschermen tegen AI-gegenereerde deepfake-video's. Volgens de krant La Repubblica heeft ze daarvoor een aanvraag ingediend bij de EU-dienst voor intellectueel eigendom (EUIPO).
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt nog eens 130 miljoen euro vrij voor het gebruik en de bestrijding van drones aan de EU-grenzen, werd maandag bekendgemaakt. Het geld is zowel bedoeld om grenstoezicht op te voeren als om beter in te kunnen spelen op vijandige droneactiviteiten bij de grenzen, staat in een persbericht.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Bij de protesten bij Franse onderwijsinstellingen is maandag in Lens een 15-jarige scholier zwaargewond geraakt aan de hand, nadat de leerling vermoedelijk een granaat had opgepakt die was afgeschoten door de politie. Dat melden meerdere Franse media op gezag van de lokale autoriteiten. Onduidelijk is om wat voor projectiel het gaat.
10 uur geledenBERLIJN (ANP) - Rusland wil de militaire hulp die Oekraïnes bondgenoten leveren de komende tijd ook met geweld dwarsbomen, verwacht de Duitse buitenlandse inlichtingendienst. Duitsland loopt volgens BND-hoofd Martin Jäger "gevaar om in een gewelddadig conflict met Rusland terecht te komen".
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Op meer dan vierhonderd Franse onderwijsinstellingen wordt maandag gedemonstreerd. Dat meldt het Franse ministerie van Onderwijs. Ook zijn vier- tot vijfhonderd locaties geheel of gedeeltelijk gesloten vanwege de onlusten.
12 uur geleden