
Tsjechie schrapt verplichte coronavaccinatie
PRAAG (ANP/RTR) - De regering in Tsjechië ziet af van een vaccinatieplicht voor 60-plussers, zorgpersoneel, agenten, brandweerlieden en militairen. De maatregel zou op 1 maart ingaan, maar de nieuwe centrumrechtse regering heeft die geschrapt vanwege maatschappelijke verdeeldheid.
Toen de vorige regering het besluit in december nam was al onzeker of de nieuwe regering de verplichte prik zou doorzetten. Meerdere regeringspartijen spraken zich uit tegen de vaccinatieplicht.
Premier Petr Fiala maakte het besluit bekend tijdens een persconferentie. "Dit verandert ons standpunt over vaccinatie niet, dat is ongetwijfeld de beste manier om Covid-19 te bestrijden", zei de regeringsleider. "We zien echter geen reden voor verplichte vaccinatie, we willen de verdeeldheid in de maatschappij niet verdiepen."
Buurland Oostenrijk wil vanaf volgende maand als eerste Europese land een vaccinatieplicht voor 18-plussers invoeren. Het parlement in Wenen stemt er naar verwachting deze week mee in.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP/AFP) - De bewering van de Amerikaanse president Donald Trump over genocide op witte mensen in Zuid-Afrika is "volstrekt ongepast", verklaart het VN-mensenrechtenkantoor. Trump zei dat land wordt afgepakt van witte boeren en dat zij daarna worden vermoord.
42 minuten geledenCAMBRIDGE (ANP/RTR) - Harvard neemt juridische stappen tegen het plotselinge besluit van de Amerikaanse regering dat geen buitenlandse studenten zich meer bij de universiteit mogen inschrijven. De overheid verstrekt geen visa meer aan die studenten en mogelijk 7000 huidige buitenlandse studenten lopen het risico dat ze hun verblijfsstatus als student aan de elitaire universiteit snel verliezen.
58 minuten geledenGAZA-STAD (ANP) - De Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) schat dat bijna 610.000 Palestijnen ontheemd zijn geraakt sinds het einde van het bestand in de Gazastrook. Het aantal ontheemden is volgens de organisatie vanaf halverwege mei snel opgelopen.
2 uur geledenKHARTOEM (ANP/AFP/RTR) - Soedan ontkent in de oorlog chemische wapens gebruikt te hebben, zoals de Verenigde Staten beweren. De VS hebben aangekondigd dat begin juni maatregelen worden ingesteld tegen het land, waaronder beperking van de export van Amerikaanse producten naar Soedan en de mogelijkheden om geld te lenen.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering vindt dat de hulpgoederen die nu Gaza binnenkomen lang niet toereikend zijn. "Dit is veel te weinig, te laat en te langzaam", aldus een woordvoerder. Duitsland vindt dat er meer vaart gemaakt moet worden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat Oekraïne en Rusland "net een grote gevangenenruil hebben voltooid" en dat die "binnenkort van kracht zal worden". Het is niet duidelijk wat hij daar precies mee bedoelt. Een bron bij de Oekraïense krijgsmacht zegt dat de uitwisseling bezig is, maar niet voltooid.
3 uur geledenJOHANNESBURG (ANP/RTR) - Door problemen met een van de schachten van een goudmijn nabij Johannesburg, zitten 289 mijnwerkers ondergronds vast. Het mijnbouwbedrijf Sibanye zegt dat ze allemaal veilig zijn en dat gewerkt wordt aan een plan om ze naar boven te halen.
6 uur geleden